Je možné reklamovať kartu, ktorej cievky riadne počuť ?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Je možné reklamovať kartu, ktorej cievky riadne počuť ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Čaute chalani,

všmil som si, že pri DA: Origins mi karta riadne srčí - nie je to pískot ale skôr to také srčanie (sršanie), prípadne pri iných je to taká kombinácia srčania a pískania - je to počuť - višmol som sii, že to je hlavne vtedy, ak mám backplate na karte (pôvodný), prípadne ak nadvihnem jemne kartu, tak sa to ako tak zredukuje - neskúšal som ešte pôvodný chladič ale teoreticky, ak by to robilo aj s ním, je to dôvod na reklamačku ? Nie som si teraz istý ako to je pri cievkach...

To s tým backplate-om ma privádza tiež k úvahe, že prečo - PCB nie je 100% rovné - jednoducho pri tom "visení" v skrinke rovné nikdy ani neodstane, tak či aj to by sa nakoniec nemohlo zo strany reklamácie otočiť proti mne
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Je možné reklamovať kartu, ktorej cievky riadne počuť ?

Príspevok od používateľa Leon »

Veď bežne tu chalani dávali 970ky na reklamačku.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Je možné reklamovať kartu, ktorej cievky riadne počuť ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Jop, dik za info :good: uvidím potom, ja si počkám, zadovážim potom v budúcnosti 1080Ti, skúsim túto s default chladičom a backplate-om a ak bude humbulíkať, tak ju tam pošlem

(btw, sranda fakt...toto som už viackrát absolvoval, ak som mal backplate nahodený, vždy po čase som začal registrovať pískanie a keď šiel dole, tak pohodička, ak som ho po čase zase nahodil tak super a po pár mesiacoch pískanie...teda srčanie :laugh: )
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Je možné reklamovať kartu, ktorej cievky riadne počuť ?

Príspevok od používateľa stiv »

Aj moja evka pojde, ale az neskor. Tiez podobny stav. :D

Len ju budem musiet poskladat. :(
.

Návrat na "Grafické karty"