GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
radovan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 09. Jún, 2016, 17:56

GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa radovan1 »

Zdravím, mám taký problém. Mám grafickú kartu GTX 56O asus directCU1. Stalo sa že mi vyskakovala chyba, drivere prestali fungovať. Občas sa objavil nejaký artefakt. To všetko za nejakých pár hodín. Po reštarte PC ešte horšie. Tak som aktualizoval drivere, pc sa reštartoval a od vtedy keď mi nabehuje windows tak mi píše že "nebyl nalezen žádny signál". Do biosu sa dostanem a akurát tak ešte do safe modu. Už som skúsil všetko, riešil to s podporu microsoftu, s podporou asusu (ta sa na mňa vysrala do minuty). Pre-inštaloval som aj windows ale stále niet pomoci. V safe mode mi nainštalovať ovládače nejde. Ventilátor na grafike sa točí, a v safe mode ide tiež v pohode. Vlastne aj po pre-inštalovaní windowsu kým tam nie sú žiadne ovládače na GK tak beží tiež. Akurát ak tam dám hocijaký driver či nový, či starý, či z cd ku grafike. Hneď spadne a už len "nebyl nalezen žádny signál". Skúšal som inú grafickú kartu konkrétne HD6570 a tá išla v pohode. A ešte jedna vec je podivná, že v biose mi pri PowerFan kolónke ukazuje 0 RPM pritom sa ventilátor točí, aj zvukové hlásenie ak zapnem tak pípa pri chybe powefan, ale neviem či to s tým niečo môže mať. Vedeli by ste mi nejako pomôcť ? Už som z toho zúfalý. Síce plánujem kúpiť novú RX 480 ale čo ak je chyba predsa len niekde inde. Bohužiaľ moju GK neviem otestovať v inom PC.
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa Pein »

pokial nejde ani 314.22 tak GPU umrela no.
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1577
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Posledná šanca je, že ju vyskúšaš v inom pc. Mne v podstate odišla asi rovnaká GTX560ka presne tak isto, len ja som ju už tak dostal. Bez ovládačov fungovalo všetko okej, ale po nahodení mi už nikdy nenabootoval system (iba v safe mode).
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa lacika »

mam 368.69 na 560 Ti a vsetko bavi v poradku..

vsetko nasvedcuje tomu, ze GPU je po smrti.. ventilatori sa mozu tocit..
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa Famous »

Mal som tu pred pol rokom tiez jednu 560Ti, random menila rozlisenie a drivery neslo nainstalovat. Skus ju hodit do truby a zapiect.
Mne teraz zatial fici ako nova.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa lacika »

tie karty su uz za zenitom.. obcas mi hodi artefakt v stock taktoch vo WOT... nikde inde.. tak neviem ci to je kartou, hrou alebo je to vzajomna symbioza.
radovan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 09. Jún, 2016, 17:56

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa radovan1 »

Tak kupim teda novú. Aj tak som ma v pláne.

A skúsil by som túto zapiecť, je niekde podrobnejší návod ? Viem o čo ide, lebo som aj niečo už o tom čítal len to boli dosť staršie články a s ešte plynovou rúrou, je nejaký rozdiel ak mám elektrickú? A hrozí nejaké nebezpečie pre sporák/rúru ?
radovan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 09. Jún, 2016, 17:56

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa radovan1 »

upečená a zatiaľ beží v pohode :cool:
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa Famous »

No tak paradka, vidim, ze nikto ani odpisat nestihol a uz to mas hotove.

To, ze ide je super, ale nemozes to brat, ze pojde naveky. Ono to lubi odchadzat po par dnoch/tyzdnoch/mesiacoch... Je to random. Tak vela stastia dobuducna s nou, nech vydrzi. :good:
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
cephelec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St 22. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice - Stare mesto

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa cephelec »

radovan1 napísal:upečená a zatiaľ beží v pohode :cool:
aky postup s pecenim si pouzil ? , mne sa to iste stalo s GTX 580 tkou
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa lacika »

radovan1 napísal:A skúsil by som túto zapiecť, je niekde podrobnejší návod ?
Upiect potom babkinu bublaninu, a aby si na nej pochutnala cela rodina :cool:

Zoberte radsej teplovzdusku a ohrejte len cip.. ostatok zakryjes alobalom..
radovan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 09. Jún, 2016, 17:56

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa radovan1 »

aky postup s pecenim si pouzil ? , mne sa to iste stalo s GTX 580 tkou
Na plech som spravil guľky z alobalu, na nich položil kartu (zbavená chladiča a všetkých nekovových častí, ktoré šli dole). Predhrial rúru (elektrická) na 200C (ohrev zo všetkých strán) a keď bola rúra vyhriata, tak na 8-9 minút som tam dal kartu. Kondenzátory som mal zabalene v alobale. Nechal som ju potom vychladnúť, zmontoval späť (nezabudnúť na pastu) a dal ju do PC. A hľa ide. Som rád. Neviem síce na ako dlho ale beží v pohode.

cephelec, ak by si chcel tak ti pošlem aj obrázky, len mi pisní do správy, a daj email.
radovan1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 09. Jún, 2016, 17:56

Re: GTX 560 nefunguje po nových ovládačoch

Príspevok od používateľa radovan1 »

To, ze ide je super, ale nemozes to brat, ze pojde naveky. Ono to lubi odchadzat po par dnoch/tyzdnoch/mesiacoch... Je to random.
Hej tak to mi je jasné, keby vydržala aspoň tak mesiac tak by bolo dobré. Akurát by mi to stačilo. Ak pôjde dlhšie tak to beriem ako bonus :) Ak kratšie, tak čo už.

Návrat na "Grafické karty"