GTX 960 veľké problémy s HDMI

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Vladys
VIP
VIP
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 25. Feb, 2014, 12:45

GTX 960 veľké problémy s HDMI

Príspevok od používateľa Vladys »

Zdravím,
takže môj problém je trochu divný, pokúsim sa ho opísať čo najlepšie. Začalo to asi pred mesiacom kedy som menil základnú dosku a nič iné, všetky komponenty teda zostali rovnaké. Po výmene mi však môj monitor Benq GL2450H nechcel zobrazovať obraz cez HDMI z grafickej karty MSI GTX 960 Gaming 2G. Po dlhom trápení, skúmaní, skúšaní a všetkom možnom som rezignoval a vyskúšal aspoň D-Sub (presnejšie DVI výstup z grafickej karty cez adaptér napojený na D-Sub a input bol tak D-Sub na monitore). To išlo. Spravil som čo som potreboval na doske a vymenil ju späť za svoju. Jasné, že mi už ani tam nešiel signál z HDMI do monitora a monitor furt tvrdohlavo písal "HDMI No signal detected". Zaujímavé bolo, že obraz nešiel ani cez HDMI z integrovanej grafiky v procesore. Tak som znovu musel použiť DVI z grafickej karty (s adaptérom na D-Sub). V ovládacom paneli nVidie už systém rozpoznal 2 monitory - 1x z HDMI 1x z DVI. Nastavil som teda ten z HDMI ako primárny a druhý som celkom odškrtol a kábel z DVI vypojil! Ok, signál z DVI zmizol, išlo iba HDMI. Avšak sprava sa to celé veľmi, veľmi divne.
1. Monitor sa cez HDMI rozsvieti až na prihlasovacej obrazovke do Windows. Nemám teda šancu napríklad dostať sa do BIOSu. Teda ja sa tam dostanem, viem že som tam, ale nič na monitore nevidím. Ten je jednoducho aktívny až keď sa bootne Windows.
2. Monitor sa neprebudí po zhasnutí. Tým nemyslím, po uspatí počítača ale proste iba keď sa sám monitor zhasne asi po 15min nečinnosti. Po pokuse o obživnutie napíše znovu "HDMI no signal detected". Signál znovu naskočí až po reštarte počítača.
3. Keď už som cez HDMI vo Windows, nejde mi zvuk. Ovládací panel nVidie ako aj nastavenia zvuku vo Windows stále tvrdia, že nie je zapojené HDMI viď screenshot: http://postimg.org/image/o6pq47x0b/
4. Ako som spomínal vyššie, kábel z DVI je vypojený, frčí iba HDMI. V ovládacom paneli nVidie som si však pri zmene rozlíšenia všimol, že systém stále tvrdí, že som pripojený cez DVI čo je kravina keďže kábel som odpojil viď screenshot: http://postimg.org/image/6cfzebsuz/
5. Na monitore mi nejde ani obraz cez HDMI z iGPU.

Sedliacky povedané celé je to zblbnuté. Ovládač grafickej karty som už preinštaloval asi 5x (skúsil som staršie aj novšie verzie). Windows 10 som preinštaloval už 2x. Podotýkam, že mi to bez problémov fungovalo asi pol roka až do spomínanej zámeny základnej dosky. Počítač s HDMI z grafickej karty na telke taktiež nejde, ide tam však aspoň s HDMI z iGPU. Zvláštne.

Za pomoc budem vďačný už som z toho šedivý.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: GTX 960 veľké problémy s HDMI

Príspevok od používateľa Marek125 »

Blba otázka ale skúšal si iný HDMi kábel? Skúsil si aj iný monitor či TV?
Používateľov profilový obrázok
Vladys
VIP
VIP
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 25. Feb, 2014, 12:45

Re: GTX 960 veľké problémy s HDMI

Príspevok od používateľa Vladys »

Jop kábel som skúšal iný, to isté to robí.
Skúšal som telku ako som spomínal, tam sa to správa tak isto s tým rozdielom, že výstup cez HDMI na doske, teda z integrovanej grafiky v CPU ide.

Medzitým som skúšal aj monitor s inými PC a ntb cez HDMI a zistil som, že nejde. Teraz však píšem tento text z oného inkriminovaného PC, ktorý je aktuálne pripojený cez HDMI z grafickej karty k monitoru a ide to (avšak bez zvuku ako spomínam v bode 3).
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: GTX 960 veľké problémy s HDMI

Príspevok od používateľa felipe25 »

co sa tyka preinstalovania ovladaca: to nema vyznam, lebo ty by si mal vidiet normalne bootovanie pocitaca.. ovladac je sucast windowsu, takze toto vyzera na "technicky problem" - kabel, karta, monitor?

proste, karta by mala posielat signal po zapnuti min. do pripojeneho zobr. zariadenia-

skus inac urobit toto: vyber kartu z dosky, vymaz bios na doske, vloz kartu naspat do dosky, a zapni pc (plus ponastavuj bios)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Vladys
VIP
VIP
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 25. Feb, 2014, 12:45

Re: GTX 960 veľké problémy s HDMI

Príspevok od používateľa Vladys »

Skúsil som, výsledok je rovnaký. Navyše teraz ovládací panel nVidie cez HDMI nevie rozpoznať moju obrazovku: http://postimg.org/image/kccd90kyv/
Keď sa pripojím cez DVI napíše tam aspoň názov Benq GL2450H.
valecsk1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Št 09. Jún, 2016, 20:52

Re: GTX 960 veľké problémy s HDMI

Príspevok od používateľa valecsk1 »

nehnevaj sa využijem tvoje vlákno mam niečo podobne ako ty, myslím problémy tiež mám gtx960. Idem kupovať nový monitor ale skúšal som aj tv ktorý som mal požičaný samsung 32 fullhd 100hz. po zapojení cez hdmi kábel mi zmizla karta a nešla nainštalovať zobrazoval sa iba základný video adaptér po reštarte už nenabehli ani win inak mam win7 64 čista inštalácia neviete niekto čo stym ?

Návrat na "Grafické karty"