Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa QuaDko »

Páni, dlhšie sa už trápim s kamarátovým počítačom. Dal mi ho do rúk so slovami že vôbec nejde ani zapnúť a mám sa mu to pozrieť. Jedná sa o Lenovo Ideacentre B230 All in One PC. Keď som ho priniesol domov samozrejme prvé čo som skúsil či sa dostanem aspoň do BIOSu, po zapnutí všetko nabehlo bootol som sa do BIOSu všetko v pohode, tak som vypol BIOS a skúsil som windows avšak do windowsu som sa už nedostal. Počítač zostával ani nie že zamrznutý ale po windowsovom load screene keď malo naskočiť na obrazovke "Vitajte" tak sa ďalej nič nedialo a zostala obrazovka čierna avšak zvuk ide čiže zvuk zapnutia PC prebehne ale obrazovka zostane čierna bez kurzoru, proste úplná tma. Tak som skúsil preinštalovať WIN a dať tam čístý, samozrejme všetko prebehlo v pohode, nainštaloval som to a windows bez problému išiel do momentu pokým som nenainštaloval ovládač na grafickú kartu, po prvotnom reštare sa komp ešte zapol ale na ďalší už zase nič. Skúšal som všemožné verzie ovládačov a vždy to robí len dve veci podľa toho aký ovládač je nainštalovaný a to buď že sa počítač spustí a zostane čierna obrazovka tak ako keď som ho dostal do ruky alebo sa spustí a hneď reštartuje, takže po loading screene reset a takto stále dokola, keď odinštalujem ovládač počítač zase ide. Pozeral som všade možne po nete, aj som skúšal pár trikov ako to skúsiť vyriešiť a už keď som si myslel že je to vyriešené pretože aj po 10 krát reštartovaní sa komp zapol normálne tak som ho odpojil a nechal chvíľu tak, asi po 3 dňoch som ho išiel znova zapnúť a zase to isté. Zapnem-reset a stále dokola.

Keď som skúšal v tú dobu keď chvíľu išiel, pozerať film tak sa mi raz stalo že hodila artefakty a zamrzol PC, potom som to skúšal znova a už sa to nestalo. Takže moja otázka znie

Vie niekto ako to vyriešiť ? alebo tam bude už nejaká HW chyba, najhoršie je že tam je grafika na základnej doske a vymienať sa to neoplatí. jedná sa o grafiku AMD radeon HD 6400 (myslím)
Working on
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa nimh »

Zapnut v nudzovom rezime a odstran ovladave na grafiku a restart. Potom nechaj nech si win sam natiahne ovladace. Amd ma vlasnu apku co si samo najde ovladace. Skus pogoooglit. Odstran aj blbosti ako codecpack atd atd na prehravanie videa. A samozrejme nezabudnut na ovladace maticnej to ako prve. Bude to len zblbnute.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa felipe25 »

moze byt ze pomoze co pise nimh, ale bohuzial je tam aj ta sanca, ze ta VGA odchadza, a proste s ovladacmi pc nenabehne...

je tam legal windows7 ?
co tak dat tam win7, nechat ovladace co idu, a urobit upgrade na win10? ten si da ovladace sam... sice to vie aj windows7 ale 10tke verim viac
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa QuaDko »

Je tam origo win 7, všetky ovládače som inštaloval ako prvé a ovládač na grafiku ako posledný. Ovládač som vždy odinštaloval cez DDU úplne do čista, aj som prečistil registre všetko, tiež ma napadol upgrade na win 10. Asi to idem skúsiť a uvidím čo to povie možmo to pomôže
Working on
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa nimh »

Skus. Ja len dufam ze to nebude ako srajbnu felipe25 hm aj ked to ktomi zrejme smeruje.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa QuaDko »

No tiež mám toho tušáka že to nebude len ovládačmi ale že grafiku už má najlepšie za sebou. Už som dal upgradovať na win10 tak uvidím čo to povie. Dám vedieť
Working on
Ferdie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 427
Dátum registrácie: Ne 07. Aug, 2011, 11:22
Bydlisko: Pliešovce

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa Ferdie »

Presne toto isté sa mi stalo na mojej 7870 asi dva týždne dozadu. Po výpadku elektriny zapnem PC a pred nabehnutím winu čierna obrazovka. Skúšal som asi 5 verzií ovládačov a robí to na každom. Po odinštalovaní cez DDU nabehne v pohode. Ako keby tam bolo nejaké SW kurvítko kt. tú grafiku znefunkčnilo. Moja má 3 a pol roka a je od GB čiže nejakých 7 mesiacov po skončení záruky.
Fakt mi to nejde do hlavy
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa QuaDko »

No ako hovorím ja akurát skúšam ten windows 10 už ho inštalujem takže uvidíme či to pomôže a natiahne si ovládače alebo nepomôže to, uvudím a dám pak vedieť
Working on
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa nimh »

Tak daj potom vediet.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa QuaDko »

Takže na win 10 sa mi zatiaľ nepodarilo upgradnúť zatiaľ to všetko zlyháva a vyhadzuje nejaký error ach jo
Working on
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa felipe25 »

robis to cez tento subor??

staci cisty windows7/8 a hned spustit toto:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Black Sreen po nainštalovaní ovládača AMD

Príspevok od používateľa QuaDko »

Takže win 10 sa nainštalovať podarilo, ale nechal som ho nech si sám stiahne driver a zase to isté, čierna obrazovka a počítač sa reštartuje stále dokola a win sa vôbec nesputí, niekto nejaké rady čo ďalej ?
Working on

Návrat na "Grafické karty"