Grafická karta sa nespustí

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
morgoth1993
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2011, 21:29

Grafická karta sa nespustí

Príspevok od používateľa morgoth1993 »

Ahojte ,

poslednú dobu mám problém s grafikou na stolovom PC, problém je nasledovný.... keď zapnem PC tak všetko sa zapne až na grafickú kartu ktorá na chvilku zatočí vrtulkou na ventilatore no potom to vypne a nič sa nedeje žiaden obraz ani pípnutia, keď následne pc reštartujem tak malo kedy sa to zapne normálne . Nestáva sa to vždy niekedy sa PC normálne zapne :), no poslednú dobu už častejšie.
Po čase som zistil že ak sa po zapnutí keď vidím že sa netočí vrtuľka, rýchlo vypnem a hneď zapnem prepínač na zdroji tak po tom sa pc zapne ... nie vždy to pomôže nakoľko niekedy aj keď už sa všetko "točí ", tak pri bootovaní sa pc reštartne a znova nastáva spomínaný problém.
Skúšal som aj odpojiť grafiku a pripojiť monitor na výstup z matičnej dosky nakoľko podľa špecifikácii by ten procesor mal mať integrovanú grafiku avšak nebootlo to .

Môže to byť napájaním ? Prípadne neviete č by to mohlo byť resp. ako by som to mohol diagnostikovať ? :)
Ďakujem :-)

PC spec . :
Intel Pentium G860 3,00GHz
Gigabyte GA-H61M-S2PV
Gigabyte AMD Radeon HD 7700
4 GB RAM
Corsair CX 430M
HDD Seagate 300GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Grafická karta sa nespustí

Príspevok od používateľa shiro »

skus iny zdroj.
kedze to ma akysi problem so zapinanim, tak tipujem zdroj alebo doska.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Grafické karty"