Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
MisoX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa MisoX »

Ahojte,

Pokazila sa mi grafická karta Gigabyte 660 Ti OC mesiac po záruke. Kupovaná 10/2012 v Alza.sk, reklamovaná 12/2014 (úplne mŕtva, riešené opravou, trvalo to mesiac ). Teraz po roku sa pokazila znovu (artefakty nasledované white screen of death okamžite po zapnutí windows aero alebo v 3D hrách).

Chcem sa spýtať či nemáte niekto skúsenosti s tým ako sa k tomu postaví Gigabyte/Alza. Neviete či existuje nejaký pozáručný program na podporu zákazníka, oprava zdarma, kupón na ďalší nákup atď? Tá karta stála 294 € a ešte aj teraz je celkom výkonná.

Prípadne či viete dať referencie na nejakého spoľahlivého opravcu niekde v SR.

Ďakujem vopred.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa Leon »

imho to máš bez šance,... mne sa tak pokazila GTX 295 a tá stála 550 eur :P, a tiež sa pokazila presne mesiac po záruke. Čo som s ňou tak mohol spraviť bolo, že som dal dole chladenie aby som sa pozrel zo srandy na plošak a teraz mi stojí na poličke ako ozdoba :D
.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa shiro »

ako sa k tomu postaví Gigabyte/Alza.
alza vies ako, a gigabytu napis, ked to chces riesit, mozno motyka vystreli
Neviete či existuje nejaký pozáručný program na podporu zákazníka,
pochybujem, graf. karta je tovar ako kazdy iny. To teraz budes riesit rovnake veci aj v pripade mixera, umyvacky ci led ziarovky z ebayu?
oprava zdarma, kupón na ďalší nákup atď?
:facepalm: :laugh:
Tá karta stála 294 € a ešte aj teraz je celkom výkonná.
mam tiez 660Ti, aj ked nie OC verziu, ale aj tak, ide o princip - preco cakas nejau specialnu starostlivost ci vyhody za to, ze to klaklo mesiac po zaruke?
To by sa mohli ozvat majitelia co maju podobnu kartu napr. 3r ze chcu tiez vyhody alebo vymenu zdarma za to, ze im fungovala napr. 3 roky a tym padom su nieco ako verni zakaznici u mob. operatorov :-)

Ak chces, predam ti moju 660Ti za 150-200e :-) Ak chces lacnejsiu grafiku, tak GTX960 je vykonovo to iste.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa Rado.R »

ak si to reklamoval 12/2014 a reklamacia bola uznana, tak ti plynie nove 2 roky zaruka na opravovanu cast tej karty, cize by som to aspon skusil, mohlo sa na nej pokazit to iste a to by malo spadat pod zaruku, takto mi to asi 4 dni dozadu vysvetloval na reklamaciach v alze typek na reklamacke. mal som tam notas ktory uz neni v zaruke ale uz 2krat boli menene ventilatory tak som sa na to pytal ze co dalej ak sa to znova poserie. a vraj neni problem. takze gl
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa marfan »

Tak to si na omyle, a ten týpek ti tlačil kaleráby do hlavy. Ja som včera bol pre tablet v Alze v TT, 6.12.2015 skončila záruka reklamácia bola podaná 30.11.2015 vybavená včera čiže 18.12.2015 a pýtal som sa na to, že ako to je zo zárukou na ten vymenený diel a bolo mi povedané že sa len predĺžila záruka o tie dni čo to bolo na reklamácii, čiže na novú základnú dosku v tablete mám záruku 3týždne, no to je ako úplne super. :D

AK je to tak ako píšeš tak potom mu nabudúce asi vynadám, že ma oklamal, a že nech si pozrie reklamačné podmienky a neklame zákazníkov.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa Rado.R »

no fakt mi tak povedal ze celkova zaruka sa predlzuje o dobu co to bolo na reklamacii, a na servisovanu suciastku plynu nove 2 roky.. tak neviem, ale skus si tam zavolat, pripadne ist osobne a budes mudrejsi
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa marfan »

Asi im napíšem maila, že jak to je.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
dancenatic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 12. Mar, 2012, 20:58

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa dancenatic »

fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa fobos »

čo tak zhodit ventilator a skusit ju dat upiect ? :what: mozno daky studeny spoj ... ak je po zaruke a KO, nemas co stratit..
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa shiro »

myslim ze v pripade vymeny veci za novu bezi zaruka odznova.
ale v pripade opravy mas zaruku 6mes. na dany komponent co sa menil (zakl. doska v tablete) a celkova zaruka sa ti pauzne po dobu, ktoru je zariadenia v oprave.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa chatpall »

Preslo 38 mesiacov odvtedy co si kartu kupil.Zarucna doba je 24 mesiacov. 1 mesiac bola v reklamacii. 38-24=12-1=11. Preslo 11 mesiacov kedy je karta bez zaruky. Toto vyreklamuje iba RF :)

Co sa tyka opravy, ja som sa uz viacejkrat presvedcil o tom ze je dobre lokalne najst IT obchod, ktory riesi tieto veci. Napis odkial si a mozno sa dopracujes ku kontaktu na nejakeho spolahliveho cloveka.
MisoX napísal:Ahojte,

Pokazila sa mi grafická karta Gigabyte 660 Ti OC mesiac po záruke. Kupovaná 10/2012 v Alza.sk, reklamovaná 12/2014 (úplne mŕtva, riešené opravou, trvalo to mesiac ). Teraz po roku sa pokazila znovu (artefakty nasledované white screen of death okamžite po zapnutí windows aero alebo v 3D hrách).

Chcem sa spýtať či nemáte niekto skúsenosti s tým ako sa k tomu postaví Gigabyte/Alza. Neviete či existuje nejaký pozáručný program na podporu zákazníka, oprava zdarma, kupón na ďalší nákup atď? Tá karta stála 294 € a ešte aj teraz je celkom výkonná.

Prípadne či viete dať referencie na nejakého spoľahlivého opravcu niekde v SR.

Ďakujem vopred.
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
Dr.80
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 19:26
Bydlisko: Bratislava- Ružinov

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa Dr.80 »

Preslo 38 mesiacov odvtedy co si kartu kupil.Zarucna doba je 24 mesiacov. 1 mesiac bola v reklamacii. 38-24=12-1=11. Preslo 11 mesiacov kedy je karta bez zaruky.
chatpall gb poskytuje zaruku 36 mesiacov ;) jeden vyrobca grafik ma 24 mesiacov u alzy (evga, saphire atd.) dalsi maju 36 (msi, asus, gigabyte atd.)

ak ti dali novy kus tak zaruka plynie normalne na novo :) nezente ho hned do pecenia grafiky :D este v krajnom pripade moze pomoct prepastovanie ak je blbo navrhnuta plocha co dolieha na cip karty a tym padom prehrievanie sposobuje artefakty (pred casom mal kamos "pokazenu" gtx 580, chcel som ju piect ale ked som videl po odmontovani chladica ze tie heat-pajpy su od seba ako hviezdy vzdialene, pasta medzi nimi a nie medzi cipom a nimi tak som tam dal pastu a grafika bola opat plne funkcna :) )
Spoiler: ukázať
CPU R7 5800x3D GPU Inno3D RTX 4080 iChill X3 16GB Mobo Asrock X470 K4 gaming Ram Crucial Ballistix 4x8GB 3200mhz CL16 SSD Crucial P5 1TB, P2 1TB PSU EVGA SuperNOVA 750 P6 Bedňa Fractal Torrent Compact white Headset Truthear Hexa + Kinera Leyding Interface Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen Mic Samson Q2U Monitor 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor Mobil Poco F3 white
Steam http://steamcommunity.com/id/dr80103
Používateľov profilový obrázok
MisoX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Pi 09. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokazená VGA Gigabyte mesiac po záruke

Príspevok od používateľa MisoX »

Ďakujem za názory a odporúčania. Napísal som do Gigabyte a Alzy, uvidíme ako sa k tomu postavia.

shiro:
Ak chces, predam ti moju 660Ti za 150-200e :-) Ak chces lacnejsiu grafiku, tak GTX960 je vykonovo to iste.
vďaka za ponuku, ale za tú cenu sa predávajú top verzie 680/770-ky ;)

Návrat na "Grafické karty"