AMD Radeon HD6990

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

AMD Radeon HD6990

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

Obraciam sa na Vás s problémom, ktorý ma dosť štve a som z toho nešťastný že to neviem vyriešiť.
Vlastním hore spomínanú grafickú kartu. Všetko by bolo v poriadku, len neviem prečo mi po nahliadnutí do CCC, v sekcií Informácie o hardware píše detaily takto: primárna karta a karta zakázaná (obrázok nižšie). Z akého dôvodu je druhý čip zakázaný? Ovládače sú aktuálne a všetko to beží pod Win7 Ultimate SP1 x64. Slabé napájanie zo zdroja to byť nemôže, nakoľko vlastním zdroj Corsair HX1000W. Grafika nebola nikdy pretaktovávaná a ani procesor, nakoľko zostavu mám necelé tri týždne a ešte som neexperimentoval s taktovaním. Viete mi poradiť, z akého dôvodu je druhý pamäťový čip zakázaný a ako docieliť to, aby mi šli obe jadrá? V programe GPU-Z som skúšal aj Render test, no pri teste šlo len jedno jadro do 100% a druhé bolo na nule počas celej operácie.
Obrázok

Obrázok
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: AMD Radeon HD6990

Príspevok od používateľa error7 »

Na GPU-Z sa da vybrat na dole umiestnenej liste jadro o ktorom budes mat zobrazene informacie a ten render test co si spustil zatazil prave to jadro ktore si mal vybrate ...

Skus spustit napr. 3D mark a porovnaj si vysledky s ostatnymi radeonmi HD6990.

btw k tomu ze mas zostavu 3 tyzdne , ta HD6990 sa uz pekne dlho nepredava takze si ju musel kupit pouzitu a teda asi nemozes zarucit ci bola taktovana alebo nie :)
Používateľov profilový obrázok
NETcafeLV
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: AMD Radeon HD6990

Príspevok od používateľa NETcafeLV »

Zle som to opísal. Zostava je nová okrem mojej grafickej karty, ktorú som si preniesol zo starého PC. V starom tento problém nebol a ten spomínaný test nefunguje ani s Tvojím popisom. Stále len to jedno jadro pracuje.
MB: ASUS Z170 Pro Gaming CPU: Intel Core i7-6700K + NZXT Kraken X61 RAM: Kingston 2x16GB DDR4 2133MHz VGA: nVIDIA GeForce GTX980 SDD: Kingston SSDNow V300 240GB HDD: 3x2TB WD Green + 1x3TB WD Green PSU: Corsair HX1000W CASE: FRACTAL Define XL R2 Black Pearl

Návrat na "Grafické karty"