Nenabehne systém windows 8

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
iggi97
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 24. Jan, 2014, 14:48

Nenabehne systém windows 8

Príspevok od používateľa iggi97 »

Zdravím potreboval by som poradiť na notebooku Lenovo G50-30 mám takýto problém: po zapnutí mi na monitore ukaže logo lenovo potom mi dole napíše že "preparing automatic repair" a potom zostane čierny monitor vidno že je zapnutý ale nič viac. Chcel som nainštalovať nový windows ale to iste logo lenovo a zasa čierny monitor, tak isto som sa pokúšal aj o obnovu továrenských nastavení ale po reštarte znova iba logo lenovo a čierna obrazovka. Fakt netuším čo stým môže byť. Poradí niekto ??
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Nenabehne systém windows 8

Príspevok od používateľa Pein »

skus ist do biosu a vypnut secure boot a fastboot. Potom skus preinstalovat OS/obnovit z recovery
iggi97
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 24. Jan, 2014, 14:48

Re: Nenabehne systém windows 8

Príspevok od používateľa iggi97 »

secure boot a fastboot to som ešte neskúšal vypnúť. Sa mi podarilo spustiť inštalačné dvd a teraz mám problém že mi nefunguje myška na monitore nie je ani kurzor nejde ani touchpad ani bezdrôtová myš ani s káblom. V čom môže byť chyba ?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nenabehne systém windows 8

Príspevok od používateľa felipe25 »

skus si urobit instalaciu windows8 na usb kluc priamo zo stranok MS /bude to kluc s UEFI/ - v biose alebo pri starte cez skratky F8 F12 alebo F11 (neviem ktora presne) uzvolis boot z usb kluca, a nainstalujes cisty windows /kluc si vytiahne z biosu/

link na usb:

http://windows.microsoft.com/sk-sk/wind ... resh-media
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Korag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Pi 19. Nov, 2010, 19:23

Re: Nenabehne systém windows 8

Príspevok od používateľa Korag »

Caute mam taky problem s win 8.1....Vcera ked som zapal hru tak nabehla modra tabulka a vypisalo nejaky error...Po restarte uz system nechce nabehnut nabehne bios a nacitanie windows ale do prihlasovania uz nie..Tak som zvolil uplny restart a na konci vypisalo ze na PC sa uz nenachadza ziadny win a pri pokuse o instalaciu novehu to vypise toto http://imageshack.cz/image/qhc
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Nenabehne systém windows 8

Príspevok od používateľa felipe25 »

ten pokus o instalaciu noveho vyzera, ze chces spustit recovery z disku?

podla mna sa stalo toto /bezna vec/ - poskodila sa tabulka na HDD a tym padom PC vidi prazdny disk. preto ti nespusti win, a nejde ani recovery, kedze sa tiez nachadza na HDD.

treba ti original instalaciu windows8, a nainstalovat novy windows z USB kluca alebo DVD media.

bacha!! stratis vsetky data na disku!
ak ich chces obnovit, treba vybrat HDD z booku, spustit obnovu dat na inom PC a zalohujes fotky, filmy atd.

potom das spat hdd do booku, a nainstalujes windows
instalacne medium si urobis cez MS original stranky tu:
http://windows.microsoft.com/sk-sk/wind ... resh-media

ak mas windows8, moze to byt problem, a bude pytat kluc /v tom pripade potrebujes instalacku windows8/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB

Návrat na "Operačné Systémy"