registruje sa Win 8.1 na meno?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

registruje sa Win 8.1 na meno?

Príspevok od používateľa rafael »

Ahojte,

možno moja otázka bude znieť lamovsky, tak ma pls ospravedlňte. :-) Idem kupovať nové PC a zaujíma ma, či Win 8.1 sa pri/po inštalácii registruje na meno alebo na čo. Ide o to, že to PC budeme spoločne používať doma s frajerkou aj na pracovné veci, de facto to PC ale môže kúpiť iba jeden človek, a v tomto prípade to bude ona. Problém je, že na to PC chcem nainštalovať a používať 400-eurový softvér, ktorý je registrovaný na mňa, takže neviem, či sa prípadná registrácia Win 8.1 (ak také dačo sa robí) na meno frajerky nepobije s registráciou toho sotfvéru na moje meno? Aby bolo jasné, bavíme sa o legálnych kópiach Win 8.1 (presnejšie FPP verzia za cca 100 eur) a toho softvéru.

Dík za prípadnú odpoveď, ak som sa nevyjadril dosť jasne, tak to skúsim ešte raz :-)
Naposledy upravil/-a rafael v St 18. Jún, 2014, 09:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Príspevok od používateľa j4ro »

Aktivuje sa ako doteraz, to platí aj pre soft. Čo si možno započul je, že osmičky sa už synchronizujú s Microsoft live účtom. Je to podmienka využívania Metro aplikácií a zdieľania obsahu Microsoft aplikáciami. Nič ti ale nebráni aj v offline inštalácii.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Príspevok od používateľa rafael »

Díky moc j4ro za odpoveď. Inými slovami, offline instalacia je prostrednictvom DVD verzie namiesto OEM verzie, ze? Tak mi z toho vyplyva, ze by to nemal byt problem, ci?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Príspevok od používateľa felipe25 »

offline instalacia je taky rozdiel, ze ked nainstalujes windows 8.1 tak das nieco ako Pouzit Lokalny ucet, Nema to nic spolocne s inou instalaciou.
Tak ci tak dostanes instalacne DVDcko :) (aj pri OEM ak si kupis PC a windows Ti daju instalacne DVD do buducnosti, akurat by mali predinstalovat windows.., a po aktivacii bude zviazane s danou zakladnou doskou na ktorej ho aktivujes..)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vysvetlim ti to asi takto - MS ma uplne na haku, kto z vas zaplati a ci to budete pouzivat na pracu alebo nie, je im prakticky ukradnute ze ci na tom PC hrate Solitaire alebo pocitate kolizie galaxii. Jedine koho to moze a bude zaujimat je danovy urad, aj to iba v pripade, ak si date dany software a hardware chces viest ako majetok firmy, vracat DPH atd.
rafael
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: St 14. Máj, 2014, 16:23
Bydlisko: Bratislava

Re: registruje sa Win 8.1 na meno?

Príspevok od používateľa rafael »

Ďakujem chlapi.

Návrat na "Operačné Systémy"