SBS 2008 - zálohovanie

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Deerro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St 02. Aug, 2006, 02:00

SBS 2008 - zálohovanie

Príspevok od používateľa Deerro »

Zdravím Vás,
máme na jednom železe nainštalovaný Windows Small Business Server 2008. Všetko bolo v poriadku, zakiaľ som nedostal za úlohu nainštalovať na tú istú mašinu SQL server 2008, ktorý je súčasťou balenia. Po jeho inštalácii "prebral" všetko po jeho staršom a menšom kolegovi (tuším je tam nejaký built-in 2005 Express Ed.). A tu sa začali problémy.

- po inštalácii nejakých aktualizácii cez Windows Update mi po boote a prihlásení hádzalo BSOD. Vyriešil som to kompletnou reinštaláciou Windows Server Update Services
- minulý týždeň sa nainštalovali aktualizácie Symantec BackUp Exec 2010 a po reštarte vznikol nový problém
- Server sa strašne dlho spúšťa a bude to pravdepodobne spôsobené službou SQL server agent - táto služba zamrzla v stave "Spúšťa sa"
- tým pádom nefunguje dosť veľa vecí na servri - Exchange (ani pop3 konektor), nedajú sa mi spustiť žiadne funkcie, ktoré sú nejakým spôsobom naviazané na SQL - denník udalostí, Správa serveru, služby .. no proste všetky základné veci.

Chystám sa preto odinštalovať SQL server, pretože ho v konečnom dôsledku aj tak nepotrebujeme. Len netuším, ako to bude s prechodom späť na 2005 Express. Máte s tým nejaké skúsenoti? Môžem to surovo odinštalovať?
Ešte jedna otázka - pri boote do safe modu ma nevie prihlásiť do systému - vraj prihlasovací server nieje dostupný (asi má na mysli radič domény, ktorým je on sám, keďže sa snažím prihlásiť ako doménový administrátor) - treba vytvoriť lokálny účet? To je nejaká sranda 2008-ky?

Díky vopred za všetky tipy
CPU: i5 2500K MB: MSI P67-GD65 RAM: Crucial 2x4GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP VGA:MSI GeForce GTX670 PE HDD: Crucial M4 256GB 7mm + Seagate 7200.10 250GB 16MB cache ST3250620AS DVD-RW: Samsung S223C Case: Fractal Design Define XL PSU: Seasonic S12II 520W Ostatné perifériá: Microsoft SideWinder X6, Logitech G5, SteelPad Qck, Dell U2412M + Samsung SyncMaster T220, AKG K 530, XBOX360 Wired Controller
Používateľov profilový obrázok
Deerro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St 02. Aug, 2006, 02:00

Re: SBS 2008 - zálohovanie

Príspevok od používateľa Deerro »

Takže na koniec ten problém spôsoboval zálohovací software od Symantecu. Nebolo to prvý krát, čo mi podobný soft od rovnakej spoločnosti spôsobil vážne problémy, preto idem riešiť zmenu zálohovania.

Potreboval by som poradiť niečo, čo mi v pohode odzálohuje SQL databázu, doménovú štruktúru, aktuálny systémový stav (niečo na spôsob bodov obnovy), poprípade Exchange schránky a samozrejme adresáre. Mal by podporovať ako páskové mechaniky, tak externé disky. Ak dokáže všetko toto, bude to ideál.

Čo používate Vy na zálohovanie? Ja som naozaj používal len veci od Symantecu, ale tomu je teraz koniec.
CPU: i5 2500K MB: MSI P67-GD65 RAM: Crucial 2x4GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP VGA:MSI GeForce GTX670 PE HDD: Crucial M4 256GB 7mm + Seagate 7200.10 250GB 16MB cache ST3250620AS DVD-RW: Samsung S223C Case: Fractal Design Define XL PSU: Seasonic S12II 520W Ostatné perifériá: Microsoft SideWinder X6, Logitech G5, SteelPad Qck, Dell U2412M + Samsung SyncMaster T220, AKG K 530, XBOX360 Wired Controller
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: SBS 2008 - zálohovanie

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

1) Nikdy neinstaluj zalohovaci SW na ten isty server ako je SQL, nebude fungovat, zhodi ti to SQL, alebo BSOD.
2) Odporucam ti pouzivat: Veritas backup exsec, pozor na Veritas NetBackup ten neber. Je to dobry soft, ktory dokace prepnut instanciu do archaive modu a odzalohovat online. Je drahy ale dostanes tusim min 2-ch SQL agentov v cene ;)
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: SBS 2008 - zálohovanie

Príspevok od používateľa Snake »

Ja riešim backup SQL serveru vypnutím listenera RDP a MSSQL služieb, následne klasický Win Backup, po jeho dokončení nahodenie týchto dvoch služieb, je to v týždenných intervaloch v nedeľu nad ránom. Neverím týmto third party bullshitom, a ako vraví kolega, third party soft a bežiaci SQL server? nikdy.





.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: SBS 2008 - zálohovanie

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Skusal si uz restore, nemal si problem s conzistenciou ? Ja som to raz skusal a dostal som hlasku, unable to continue data not available (inconzisten file). Tot vsio.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: SBS 2008 - zálohovanie

Príspevok od používateľa Snake »

poviem ti takto, raz som mojou blbosťou "došiel" o dáta. Nechal som v DVD mechanike médium a ono sa pokúšalo bootovať z neho, OS nenabehol, tak som mu dal restore z denného imagu a krása, nemal som s tým nikdy problém, na toto som došiel až po tom, čo som chcel vypáliť nejaké dáta zo zálohy pre kolegu, ma skoro šmarilo :)





.
Používateľov profilový obrázok
koco11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 483
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Blava,Sala

Re: SBS 2008 - zálohovanie

Príspevok od používateľa koco11 »

a co pouzit na zalohovanie sql agenta pre sql server?
popripade si stopnut sluzby sql, urobit dumb a zalohovat tie?
Ešte jedna otázka - pri boote do safe modu ma nevie prihlásiť do systému - vraj prihlasovací server nieje dostupný (asi má na mysli radič domény, ktorým je on sám, keďže sa snažím prihlásiť ako doménový administrátor) - treba vytvoriť lokálny účet? To je nejaká sranda 2008-ky?
v safe mode nieje spustena sluzba DC(domain controler) cize sa nemozes prihlasit s domain uctom...nie nieje to sranda 2008 , bolo to aj v 2003 aj v 2000.
staci lokalny ucet s admin pravami a prehodit prihlasovanie na lokal ...
najednoduhsie menoservera\uzivatel
HP Probook 6540b + HTC HD2 Android 2.3.1
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: SBS 2008 - zálohovanie

Príspevok od používateľa Snake »

SQL Agenta nemáš napríklad v Expresse či kompakt verzii, ano, je možné to urobiť cez queries v master db, a následne naschedulovať task, ale človek musí vedieť čo robí. Ja som si takto krásne spravil tasky ktoré zadelujú backupy na 10 pracovných dní, a následne ich replikujú na RAID, pásku a aj sieťový storage.





.

Návrat na "Operačné Systémy"