Cestovné profly Win7 na server 2003

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
lhator2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 18. Jan, 2011, 19:57

Cestovné profly Win7 na server 2003

Príspevok od používateľa lhator2 »

Ahojte všetci chcel bysom sa spýtať tých ktorí už s týmmaju skúsenosti a aj nejake tie riešenia, máme problém u nás v práci som IT pre jednú strednú školu ktorá použiva domenu a v nej aj cestovné profily.
Ide o to že domena bola založená na platforme windows xp a dvoma servermy 2003 ktoré si navzajom zdielaju a miroruju profilu jak žiakov tak aj učitelov je topre prípad zlíhania jedneho z ních aby domena stále fungovala a aj jej prihlasovanie.
Problém ale nastal ked sme začali modernizovať a pridavať počítače ale už s OS windows 7 profesional naktoré ma škola licenciu
Tieto počítače nám poriadnenefunguju s cestovnímy profilmy ale je to náhodne.

Zatial čo sme skúšali je že sme na serveroch v zložke kde su uložene profili povolili full control aj everyone kedže sme chceli vedieť či to neiej v právach zápisu a čitania pri prihlasovaní nakolko nám to píše pri nepodarenom prihlasení že nemá pristup do zložky s profilmy na serveri ale nepomohlo ani toto proste aj ked sa prihlásimako domenový administrator teda účet ktorý ma privilegia domenoveho administratora tak sanemožem dostať na serveri do zložky kde su uložene profily ked toto iste skusim na win xp tak bezproblémou možem behať po všetkých profiloch a mam nad nimi full control.

Čo ma napadlo je že som si všimol že pokial sa prihlási niekto na lokalny učet upozornujemnie domneový a prvýkrát sa pokuša dostať na server vypita sitood neho prístupove meno a heslo a ked tendobrák zaškrkne že uložiť heslo a zada tamheslo nejakeho obyčajneho usera tak pak sa hoto už najbližšie na tonepíta a ide automatický s tým heslom a meno ako sa uložilo a vtomby sommožno videl problém neviemakopresne funguje domenové prihlasovanie a s akýmy povereniamy pracuje ale asi to bude bloknute niekde už pri príhlásení apretopotomnevie aniporiadne načitať cestovný profil a ani sa neuloži do zložku uživatelia jeho priečinok označený jeho loginom ako by tosprávne malo byť

Tak vás prosím ak máte niekto s tým skusenosti a aj nejake nové poznatky napíšte rad poskušam rozne alternatívy mame dosť velku sieť teda myslimna strednu školu :) cez 250 stanic
S pozdravom It Mišo

Návrat na "Operačné Systémy"