RDP connection (vzdialeny pristup)na Win server

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
benq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Jún, 2010, 23:13

RDP connection (vzdialeny pristup)na Win server

Príspevok od používateľa benq »

Ahojte
mam na svojom kompe nainstalovany win server a chcel by som nan dostat aj zvonku najlepsie cez rdp (remote desktop protocol) - vzdialeny pristup kedze tato vec je defaultne na kazdom windowse, v horsom pripade cez citrix...

problem je ze mam neverejnu IP adresu, cize som schovany za NATkom svojho providera a na nete sa vyskytujem pod jeho IP adresou... je nejaka moznost sa napojit na svoj komp zvonku? rozmyslal som ze by som si nechal otvoreny nejaky nejaky port a nechal by som pocuvat alebo neviem ako by sa to dalo... mate s tym niekto nejake skusenosti? Dakujem
:help:
Desktop
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 955 + mugen 2, Msi 5770 Hawk, 4GB DDR3, antec three hundred,MSI 870A-G54, seasonic SS-500ET 80+ Bronze, LED LCD 24"
Server
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 840, 12GB DDR3, Gigabyte 880GM-UD2H, Enermax Pro82+ II, CoolerMaster Elite 370
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: RDP connection (vzdialeny pristup)na Win server

Príspevok od používateľa matopd »

A mas pristup na router tvojho providera? Ak ano, v com je problem? Ak nie, tak nie.

Este by si mozno mohol skusit hamachi na vytvorenie virtualnej siete, potom by to mohlo ist.
Naposledy upravil/-a matopd v Po 28. Jún, 2010, 09:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
benq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Jún, 2010, 23:13

Re: RDP connection (vzdialeny pristup)na Win server

Príspevok od používateľa benq »

samozrejme ze nemam pravo menit nastavenie routra svojho providera :-) , hej zistil som ze sa to da cez hamachi alebo potom cez ine softy napriklad openVPN :) ale dakujem za odpoved ;)
Desktop
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 955 + mugen 2, Msi 5770 Hawk, 4GB DDR3, antec three hundred,MSI 870A-G54, seasonic SS-500ET 80+ Bronze, LED LCD 24"
Server
Spoiler: ukázať
Phenom II x4 840, 12GB DDR3, Gigabyte 880GM-UD2H, Enermax Pro82+ II, CoolerMaster Elite 370

Návrat na "Operačné Systémy"