lync server

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
maetoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 03. Jan, 2013, 20:48

lync server

Príspevok od používateľa maetoo »

Mám server s operačným systémov Windows server 2012 R2.
Potreboval by som na servery rozchodiť lync server.
Čítal som rozne stranky. Pochopil som z toho, že keď chcem na servery rozchodiť lync server,
potrebujem mať na Windows server 2012 nainštalovanu úlohu, ktora zabezpečuje lokálnu doménu.
A tu je problém.
Pri lokalnej domene musia byť ostatne zariadenie zapojene za serverom.
Ja mam momentálne sieť riešenu tak, že mám v MK zariadeni zapojene všetky pc vratane serveru vedla seba a nerad by som prerabal sieť, iba kvoli lync serveru tak,
že by bol server, za nim switch a potom ostatne pc.
Viem, že toto je forum o MK routrach, ale ste tu sietari a mohli by ste sa vyznať.
Da sa na Windows server nainštalovať lync server aj bez lokálnej domény?
Da sa lync server nastaviť do tak zapojenej siete ako som opisal vyšie?
Ak treba použiť v MK pravidla (napr.NATe), ake su to?
Ako by ste to vy vyriešili?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lync server

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Pri lokalnej domene musia byť ostatne zariadenie zapojene za serverom.

coze ?




>> mám v MK zariadeni zapojene všetky pc vratane serveru vedla seba a nerad by som prerabal
>> sieť iba kvoli lync serveru tak, že by bol server, za nim switch a potom ostatne pc.

nieco tu nesedi, Dr.Watsone. Bond, James Bond. Momentalne si zahlasil nieco na sposob "antilevitacna technologia je antilevitacne definovana antilevitaciou".

Vydych, nadych a cele znovu. Co si nam chcel povedat po slovensky ? Naco chces ten zazracny Lync pouzit a ako presne ho chces pouzit ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maetoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 03. Jan, 2013, 20:48

Re: lync server

Príspevok od používateľa maetoo »

Pod slovnim spojenim lokálna doména som myslel AD RADIČ DOMENY.
Chcem si na svoj Windows server nainštalovať lync server.
Čital som rozne články a videl návody. Predtym, ako začali na videach inštalovať a konfigurovať samotny lync server,
na Windows servery pridali úlohy ako DNS, AD Radič domény a milion dalších úloh.
A moja otázka znie, či sa lync server da rozbehnuť na Windows servery aj bez toho, aby som pridaval tieto ostatne úlohy?
Inštalovali a konfigurovali ste už lync server? Ake mate s nim skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: lync server

Príspevok od používateľa mosqa »

nie bez ad to nejde, kedze tam potrebujes spravovat dakych uzivatelov, nastvaovat grupy, etc..[v lyncu] co bez AD nedas..

ale nechapem v com je problem, tie ostatne zariadenia su v dakej inej sieti ci ako si to myslel ze to mas zapojene? imho by tam nemal byt ziadny problem, len v dhcp potom nastavis aby bol ako primarny dns server priradeny ten tvoj dns/ad/lync server
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: lync server

Príspevok od používateľa Chris »

pozri office 365, ak sa v tom nevyznas, co sa zjavne nevyznas, lyncserver "sluzbu" si mozes aj prenajat....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Operačné Systémy"