Konšpiračné teórie

Všetko o fyzike a fyzikálnych (ne)zákonoch...
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Konšpiračné teórie

Príspevok od používateľa +vladimir »

Nemyslel som na zmenu skupenstva, ale na molekuly vody, ktoré kolujú v hrnci. Vidím že všetci, vrátane vedcov, podceňujete odstredivú silu, ktorá vzniká pri rotácii Zeme.
Na všetky molekuly vody pôsobí gravitácia rovnakou silou. Ak má voda v hrnci rovnakú teplotu, na každú molekulu vody pôsobí aj odstredivá sila, rovnakou silou. Z rastúcou teplotou, rastie hmotnosť molekúl vody a z rastúcou hmotnosťou rastie odstredivá sila. Vďaka väčšej odstredivej sile sa začnú teplé molekuly vzďaľovať od Zeme.
Na rovnakom princípe funguje aj atmosférický tlak. Z rastúcou hmotnosťou atmosféry rastie odstredivá sila, ktorá pôsobí proti gravitácii a preto je v oblasti, kde sa nachádza vo vzduchu niekoľko ton vody, je atmosférický tlak menší, ako tam kde je suchý a ľahký vzduch.
Nájde sa aspoň jeden človek, ktorí to dokáže pochopiť?
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: Konšpiračné teórie

Príspevok od používateľa k1ll3c »

:!: Troll detected
+vladimir napísal:Z rastúcou teplotou, rastie hmotnosť molekúl vody
Úplne správne. Ono prihriata molekula vody totiž priberá na hmotnosti lebo má psychické problémy a trpí depresiami. A to hlavne preto, že sa s rastúcou teplotou zmenila hmotnosť jej atómov teda tej H20.

Ja dójdem k masárovi a poviem mu nech mi odkrojí 10 deka ladu a ja ho uzavriem do sáčku, ktorý si mal pred tým očividne pridlho na hlave aby sa mi ta voda neodparila preč do ovzdušia. A vždy ma tak poteší keď dójdem domo, a ľad je už rozťopený, že mám vlastne viac ako tých desať deka za ktoré som zaplatil.

Inak nehovor to nikomu ale Poliakom chodím po večeroch pašovať teplú vodu, draho predám ... lebo predávam na váhu. Im do rána vychladne a potom mi píšu výhražné PMky.

Nevidím tu tag Irony a šikol by sa :bye:
Používateľov profilový obrázok
_Ludo_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 29. Jún, 2010, 12:13
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Konšpiračné teórie

Príspevok od používateľa _Ludo_ »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Konšpiračné teórie

Príspevok od používateľa 16cmfan »

+vladimir napísal: Nájde sa aspoň jeden človek, ktorí to dokáže pochopiť?
Ty nechápeš nás my Teba. Aká krásna symbióza. :good:
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Konšpiračné teórie

Príspevok od používateľa +vladimir »

k1ll3c napísal:Úplne správne. Ono prihriata molekula vody totiž priberá na hmotnosti lebo má psychické problémy a trpí depresiami. A to hlavne preto, že sa s rastúcou teplotou zmenila hmotnosť jej atómov teda tej H20.
Mám tvoju odpoveď chápať, že slávna Einsteinova rovnica, E = m c2 je hlúposť?
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Konšpiračné teórie

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Nie, to znamená že nechápeš sarkazmu.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
+vladimir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 10:13

Re: Konšpiračné teórie

Príspevok od používateľa +vladimir »

V nedeľu odvysielala TV Prima COOL konšpiračnú teóriu k 11 septembru 2001.
Protivzdušná obrana vedela o unesených lietadlách, ale mala zakázané proti ním zasiahnuť. Podľa svedkov, do Pentagónu nenarazilo žiadne lietadlo, lebo žiadne trosky lietadla sa tam nenachádzali. V okolí budovy sa nachádza niekoľko desiatok kamier. Prečo sú všetky záznamy z týchto kamier sú tajné?
Ministerstvo obrany malo v rozpočte schodok viac než 2 bilióny dolárov. Je náhoda, že bola zničená práve tá časť budovy, kde sa nachádzali dôkazy o hospodárení ministerstva obrany?
Všetky dôkazy nasvedčujú tomu, že vedenie Pentagónu obetovalo svojich zamestnancov, aby zahladilo dôkazy o hospodárení.
Každú nedeľu je v dopoludňajších hodinách odvysielaná jedna z konšpiračných teórií. Veľmi zaujímavá bola, výstavba novodobých koncentračných táborov v USA. Podľa vyjadrení zodpovedných úradníkov sa jedná o obytné zóny, pripravené pre ľudí postihnutých živelnými pohromami. V skutočnosti sú tieto obytné zóny chránené lepšie ako hociktoré väzenie. Tieto zóny sú chránené dvojitým 5 m vysokým plotom z ostnatého drôtu. Ľudia postihnutí živelnou pohromou nemajú kam utiecť a preto nepotrebujú byť chránení takýmto plotom.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Konšpiračné teórie

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Ešte ani nevie prekladať - bilión po slovensky je niečo iné ako billion po anglicky... :facepalm: xP :wallbash:
We'll bang, ok?

Návrat na "Fyzika, vážne a nevážne"