HAARP

Všetko o fyzike a fyzikálnych (ne)zákonoch...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Blackhawk »

@16cmfan - kde to bolo vyvratene? Neviem to najst a uz si to nepamatam. Dik.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: HAARP

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Vyvrátené čo ? Nič netreba vyvrátiť, pretože nie je čo. Veď si to prečítaj, je to hneď na začiatku.
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 11&t=74109
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Blackhawk »

S tebou sa tusim neoplati ani diskutovat, ved tvrdis, ze tu je niekde vysvetlene, preco nemoze byt H. pouzity na ine veci. A ked sa ta pytam kde to je, tak namiesto priamej odpovede das odkaz na toto vlakno.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: HAARP

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Keď si lenivý hľadať:

http://cs.wikipedia.org/wiki/HAARP

Inak toto prehlásenie Ruskej Dumy (Duma - po nemecky Dumme abo nejak tak, hlúpy ? Hmm to sedí)

:rofl: :facepalm:

Spojené státy vytváří nové integrální geofyzikální zbraně, které mohou ovlivnit médium nejbližšího okolí Země prostřednictvím vysokofrekvenčních radiových vln. … Důležitost tohoto kvalitativního skoku může být srovnávána s přechodem od chladné oceli v střelné zbraně, od konvenčních zbraní k jaderným. Tento nový typ zbraní se od těch předchozích typů liší v tom, že médium blízkého okolí Země se najednou stává předmět přímého vlivu a jeho součástí.

Fakty:

RP:
Ak sa pozriem na HAARP tak mi nepripada prilis vhodny na konspiracne teoretizovanie. A to preto, ze
- z jeho vysledkov sa bezne publikuju vedecke clanky
- ludia pracujuci na tomto experimente bezne navstevuju velke geofyzikalne konferencie (AGU, ci COSPAR)
- areal experimentu je pristupny verejnosti, usporaduvaju sa v nom letne skoly pre studentov atd.

Viac sa mi to podoba na CERN nez na Groom lake zakladnu Ergo, nie je to miesto/projekt informacne izolovane tak ako to treba na to aby sa nekale veci dali utajit.


Vystihol to tam a aj ďalší. Inak, ak dobre pozerám, HAARP vysiela najviac o frekvencii 10Mhz - to je nula celá nula prd energie. Naše telo vyžaruje viac EM (stovky násobne). To je 30m - 107m vlnová dĺžka. Isto má pod 2,73K teplotu, takže ani to netreba riešiť. Proste slabé energie.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ja sa nerád miešam do takýchto konšpiračne zaváňajúcich tém, ale niekoľko dotazov k tomu mám.

1) Predstavte si, že vlnenie skutočne vplýva na človeka, a nemusí byť ani rádovo v GHz. Výskumom vplyvu rádiových vĺn na človeka sa zaoberajú rádioelektronici aj lekári; keby ste si dali tú námahu a zašli by ste za patológmi, tak by vám ukázali mŕtvolu povedzme podnikateľa(ktorý vkuse telefonoval), dokonca by vám presne ukázali, že pri ktorom uchu zvykol držať mobil.
2) @16cmfan: Energia vĺn nie je len h.f, takže tvrdiť, že 10MHz nie je žiadna energia je dosť mimo ;)
Pretože ak by to bolo len o tom, tak už by ťa dávno pochovalo GSM(900/1800/1900MHz), Wimax(2-66GHz), Wifi(2,4GHz) atď. Takže len toľko. Ono uvažovanie len cez frekvenciu bez intenzity a vyžarovacieho výkonu...to nie je argument :down:

3) Vážení, vlnenie môže byť skutočne sériozná zbraň, v skutočnosti pomocou krátkych a sústredených niekoľko KW impulzov dokonca aj ČSl. protiletecká obrana ničila navigačné a komunikačné zariadenia stíhačkám z priľahlých krajín západného bloku ešte počas studenej vojny. Takže to nie je žiadna nová vec. Ale USA majú na hummeroch mikrovlnkové vysielače na rozháňanie demonštrácií...

4) Elektromagnetická(Em) vlna je vlastne Em výboj. Em výboj je napr. aj blesk. Blesk má v skutočnosti malú energiu(pár KW), a predsa dokáže urobiť divy. Pretože napr. blesk sa nepopisuje len celkovou energiou, ale aj spádom - ilustračne: blesk ktorý má 2M voltov a 150K ampérov + všetko sa to udeje za trebárs 150 mikrosekúnd. To je 45kW. Lenže za extrémne krátky časový okamih...a teraz skúste trošku porozmýšľať :-D

Tým netvrdím, že USA HAARP na niečo zneuživajú, ja len hovorím, že niektoré veci sa dajú spraviť jednoduchšie než si myslíme, a ak by to aj zneužívali, tak máme dosť malú šancu to zistiť :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ale nechajme uz konsp. teorie tak, podme radsej diskutovat a moznom vyuziti.

Celkom zaujimave je financovanie, Darpa, Letectvo, sa mi zda, ze som cital, ze by to mohlo sluzit na komunikacne ucely. A druha vec, nedalo by sa to pouzit, tak ako to mienil Tesla na prenos napr. elektrickej energie na velke vzdialenosti bez kablov?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Na to sa dá použiť hocijaký vysielač, len HAARP tej energie prenesie nepomerne viac ako napr. Bluetooth :) Veď keď ti mobil príjma signál, tak sa ti na anténe mobilu indukuje napätie...a bez energie to asi nepôjde :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: HAARP

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Díky Shatterhand za konečne niečo prínosné do fóra.

že samotné kvantá toho žiarenia proste nemajú ionizačné účinky, jedine tak indukcia to jo, ako som písal aj v článku dávnejšie. To s tými podnikateľmi máš pravdu :) Ako hovorím, ide mi len o HAARP a tam to nehrozí.

Btw, aký je rozdiel medzi energiou, intenzitou a vyž. výkonu ? Mne sa to zdalo vždy, že ide vlastne o to isté, len ide o to, k čomu to vzťahujeme.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ved som uz napisal. Podla oficialnych zdrojov HAARP lokalne excituje ionosferu. Takze, aky vplyv moze nieco taketo mat na svet? Ci nik nevie? Lebo ja neviem, tak preto sa pytam :)

BTW: amici naozaj v pohode pustaju na ludi mikrovlnky? :facepalm:
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: HAARP

Príspevok od používateľa 16cmfan »

M1ch4l napísal:Takze, aky vplyv moze nieco taketo mat na svet? Ci nik nevie? Lebo ja neviem, tak preto sa pytam
Asi taký ako Máziková na africké deti.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@M1ch4l: Ak si si čítal o tom že excitujú ionosféru, tak ja len toľko že o ionosfére toho vieme pomerne málo, ale vieme jedno: zmena pomerov v ionosfére ovplyvňuje tvorbu počasia :D voda na konšpiračný mlyn, zčasti aj slnečná aktivita, keďže práve inosféra zadržuje škodlivé žiarenia zo slnka, ešte ju ovplyvňujú aj pomery na slnku.
K tomu tvojmu "BTW" - mám nájsť link, alebo si to vygoogliš?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa M1ch4l »

jo nasiel som si...parada grilovat rozhne vane davy
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Shatterhand napísal:Tým netvrdím, že USA HAARP na niečo zneuživajú, ja len hovorím, že niektoré veci sa dajú spraviť jednoduchšie než si myslíme, a ak by to aj zneužívali, tak máme dosť malú šancu to zistiť :)
Máš pravdu, ale na vytvorenie umelého zemetrasenia takej sily, ako boli tie pri Japonsku by predsa bolo potreba ohromné, ohromné množstvo energie a druhou vecou je, že nevidím na HAARP možnosť riadeného usmernenia lúčov, vpodstate sú to len antény, nie satelity, nedajú sa presne namieriť na jedno presné miesto, ale vyžarujú žiarenie do okolia, plus problém s guľatosťou Zeme: odraz od Ionosféry je blbosť, pri takej energii, akú by tie lúče museli mať, by to Ionosféru odfúklo do večných lovíšť, plus by to muselo prejsť kilometrami Zemskej kôry, aby zasiahlo presné miesto, čo by zahrialo oceán a atmosféru tak, že by nielen v Japonsku, ale aj na mieste HAARP vznikli búrky a tornáda nepredstaviteľných rozmerov. Ak by už amíci chceli vytvoriť umelo zemetrasenie, podľa mňa by nerobili zložité výpočty energie, usmernenia lúčov, meteorologických podmienok a ktoviečo všetkého a zložito by to zakrývali za vedecký pokus prístupný verejnosti, ale jednoducho by navŕtali vrt a zhodili menšiu atómovú bombu doň, pekne by sa to dalo zahladiť za nejakú vrtnú vežu na plyn/ropy, prípadne na stavbu podmorského vedenia alebo čoho, nikto by sa nič nepýtal...
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: HAARP

Príspevok od používateľa AmOK »

Shatterhand fajn ze si sa pridal s nazorom.

Ondro, japonsko komentovat nebudem, staci ze ja neviem ale ty vies...
Co sa tyka anten, tak kazda antena je viac alebo menej smerova, ziadna antena neziari do okolia rovnomerne. Medzi antenou satelitu (GHz) a antenou pozemneho radioveho vysielania (MHZ) je rozdiel len vo velkosti vlny, t.j. vo vlnovej dlzke. Pre vlny radovo cm je konstrukcne lahsie vyrobit smerovu antenu "parabolu", pri metrovych vlnach by parabola musela mat radovo metre v priemere. Podstatne je, ze konstrukciou anteny vies kazde emg. ziarenie nasmerovat urcitym smerom... Viac k tomu nemam co povedat. Konstrukcia anten HAARP je zvlastna, ale ci je to 1/4, 1/5, alebo dipol urcit neviem. Su hodne zlozite.
K ionosfere. Neviem co ta vyziarena mega enerigia moze sposobit v ionosfere a myslim ze to je jedno z najstrazenejsich tajomstiev HAARP. Ci uz sa HAARP s ionosferou dostane do rezonancie, alebo ci ju, ako ty vravis ustreluje. Minimalne vsak musis pripustit jednu vec, ze pokial cast ionosfery ustreli, tak nejaky vplyv to na zemi mat bude. To znamena, ze to nie je nevinny vedecky pokus.. Ja som skor toho nazoru, ze bud sluzi HAARP na vojensku komunikaciu s ponorkami, alebo sa snazia o vytvorenie nejakeho rezonancneho obvodu, pricom vlny odrazene od ionosfery smerom na zem by boli zosilnene prave tou rezonanciou. Moje znalosti v tomto smere su mizerne, ale z osobnej skusenosti viem, ze za dobrych podmienok mi stacia 1-4 mizerne watty na to, aby som si pokecal cez vysielacku s niekym na druhom konci zemegule... To je nulova energia v porovnani s tym lesom anten... :D
O vedeckom pokuse pristupnom verejnosti uz prosim nepis, ak mi nedokazes odpovedat na moju jednoduchu otazku, preco do toho objektu nevpustili senatora spojenych statov. Toto je dost podstatna vec, ktoru tu kazdy komu sa to nehodi prehliada! Je to podla mna v prvom rade VOJENSKY objekt, civilny vyskum je len zasterka.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Ondro1 »

AmOK: ja som čítal akurát tak ten článok na sme či kde to bolo, tam sa hovorilo o Japonsku a o žiadnych iných konšpiračných teóriách. Ako som sa dozvedel z googlu, tak tých kon.ter. je trimiliónypäťstotisíc, ktoré sa mi nechce čítať. V tom článku bolo povedané, že sa tá anténa dá namieriť. Ja tam akurát nevidím žiadne zariadenie, ktorým by sa dali tie antény namieriť, zmeniť uhly, otočiť, hocičo, pretože to vyzerá na statické antény. Hovorilo sa, že dokáže zasiahnuť presné miesto. Mne sa to nevidí. No ako tak pozerám na to, tak sa mi zdá, že tie antény vyžarujú maximum smerom nahor, môžem sa mýliť. Áno, možno môžu mať vplyv na počasie, možno práve to tam skúmejú, no pochybujem veľmi tvrdo, že by sme mali funkčnú technológiu zbraňovej kvality na ovládanie počasia a vytváranie zemetrasení, pričom to druhé máme, ako som hovoril vrt+bomba, prípadne netreba vrt, stačí bomba, taký Car bol dokonca zmenšený v sile kvôli strachu z nepriaznivého dopadu na tektonické dosky, vraj. Je mi jedno, či tam pustili alebo nepustili nejakého pišišvora a zadkoleza z americkej vlády. Ani Galka nepustili do NATO a to nie je len tak kdejaký pišišvor, ale minister obrany(ale prakticky bol pišišvorom z Kauflandu celý jeho doterajší život).
Inak ten projekt už beží 18 rokov, takže si myslím, že ak by mal slúžiť na niečo konšpiračne teroristické, tak by sme to vedeli dávno skôr. :) Mimochodom, na stránke píšu, že sú to dipóly, inak je ich 180 a sú gigantické, pripútaná je každá k zemi a naozaj sa mi nevidí ich mierenie.
Naposledy upravil/-a Ondro1 v St 31. Aug, 2011, 23:46, upravené celkom 2 krát.
We'll bang, ok?

Návrat na "Fyzika, vážne a nevážne"