Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Všetko o vede...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Zdravim, pani.

Chcel by som sa spytat, ci by bol zaujem mat tu extra sekciu pre matematiku. Obcas by som tam mohol nieco napisat, pripadne by mohol hockto iny prispiet, a samozrejme by sme tam mohli vyriesit nejake problemy, ak by niekto mal, a pod....bezne veci :)

Nie som nejaky super extra matematik, ale tak cosi ma tu na tej vyske naucili/naucia (aj aj na strednej trosicku) :)

Takze, kto sa hlasi?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Ja som za sekciu Matematika. Fórum - Veda, Vesmír, Fyzika, vážne a nevážne by sa ešte mohlo doplniť o matematiku... RP určite s niečim príde. Rozhodne sa tu Matematika zíde (mne napríklad). Na Fyzike sa bez Matiky proste nedá pohnúť...

Poprípade ak sa toho Michal ujmeš, môžeš začať zakladať témy (Derivácie, Integračné vzorce, mat. analýza a bla bla bla a nie len vysvetliť 'učivo' ale ho aj na nejakom praktickom - fyzikálnom príklade ukázať.)
Naposledy upravil/-a 16cmfan v Ne 13. Nov, 2011, 18:25, upravené celkom 1 krát.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
jesus1992
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 629
Dátum registrácie: Ut 25. Aug, 2009, 10:38
Bydlisko: Bratislava, ruzinov

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa jesus1992 »

ja by som bol aj za, lebo vacsina ludi ma problemy co ilen zo zakladnymi vecmi takze by si to tu mohli aj najst mozne zalezitosti...
Battletag: Expodan#2226
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa MajoFlame »

Aj ja som za. :good:
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

16cmfan napísal:Ja som za sekciu Matematika. Fórum - Veda, Vesmír, Fyzika, vážne a nevážne by sa ešte mohlo doplniť o matematiku... RP určite s niečim príde. Rozhodne sa tu Matematika zíde (mne napríklad). Na Fyzike sa bez Matiky proste nedá pohnúť...

Poprípade ak sa toho Michal ujmeš, môžeš začať zakladať témy (Derivácie, Integračné vzorce, mat. analýza a bla bla bla a nie len vysvetliť 'učivo' ale ho aj na nejakom praktickom - fyzikálnom príklade ukázať.)
Ano, nejako tak som to myslel. Ale spojit to s tou fyzikou, to bude chciet nieco pozriet, trochu sajnu mam, ale kedze fyziku nestudujem, tak moc nie. Inak matematiku nepouziva len fyzika, ale je pravdou, ze fyzika je asi najvacsim uzivatelom matematiky. Na druhe miesto by som asi dal informatiku :)

Snazil by som sa to robit nejako rozumne, nie len nahadzat vety a potom by sa nik z toho nevysomaril :D
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Shines
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: St 04. Máj, 2011, 18:52
Bydlisko: Trnava

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa Shines »

ak budem môct nahodit scany písomiek a niekto mi to vyrieši som za :D
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa 16cmfan »

@Shines - tak jasné, ak sa bude dať. Ide o to:

Dať to do zrozumiteľnej a prehľadnej podoby. Aby každý rýchlo našiel potrebné info.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa MaceKx »

Keď tá sekcia bude zahŕňať aj matematickú analizu som za :cool:
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa DMaMT »

Tiež som za :-)
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2529
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa RP »

Tak, v podstate to mozme zrealizovat nasledujucim sposobom

1. Nebudeme suplovat encyklopedie. Pretoze sa aj tak nenajde nik kto by to tu robil poriadne a tiez matematickych zdrojov encyklopedickeho typu je plny internet.
2. A ak uz tak vo forme threadovych kurzov - to by to ale musel niekto seriozne zobrat na starost
3. Mozme to robit vo forme riesenia zadanych problemov/uloh/prikladov. Tj. jeden priklad = jeden thread

Pozrite si najvacsie matematicke forum sveta :
http://www.artofproblemsolving.com/
http://www.artofproblemsolving.com/Forum/index.php?

4. Zacal by som par threadmi v sekcii Veda vseobecne, a ked sa chytia tak spravime subforum (sekciu)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Mohol by si nejako blizsie popisat tie threadove kurzy?
Ja som si to predstavoval nejako tak, ze by som povedzme vytvoril thread o nejakej teme, napr. Limity, Derivacie, Integraly, a tam by som sa pokusil vysvetlit veci (na zaklade toho, co ma ucili v skole, myslim, ze dost dobre). Pravdepodobne by sa mi nechcelo babrat s dokazmi viet, to by si uz mohol kazdy dohladat, alebo by som mozno dokazy len naznacil. Dalej by tam bola samozrejme nejaka prakticka aplikacia (ak existuje) a diskusia.
Samozrejme aj ine temy ako z oblasti mat. analyzy, aj ked ta je moja oblubena :D

Taktiez sa mi paci bod 3
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa Papek »

Tiez som za sekciu matematika. Sice uz na vysku nechodim, ale prave tam ma zacala matematika viac zaujimat, lepsie povedane az fascinovat, aj ked mi az tak dobre nesla. Ale popreliezal som s odretymi usami. Urcite by ste mali o jedneho citatela (prip. diskutera) navyse, aspom by som trochu zostal v obraze.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa Scorp »

jj,sprav to
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2529
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa RP »

M1ch4l napísal:Mohol by si nejako blizsie popisat tie threadove kurzy?
Ja som si to predstavoval nejako tak, ze by som povedzme vytvoril thread o nejakej teme, napr. Limity, Derivacie, Integraly, a tam by som sa pokusil vysvetlit veci (na zaklade toho, co ma ucili v skole, myslim, ze dost dobre). Pravdepodobne by sa mi nechcelo babrat s dokazmi viet, to by si uz mohol kazdy dohladat, alebo by som mozno dokazy len naznacil. Dalej by tam bola samozrejme nejaka prakticka aplikacia (ak existuje) a diskusia.
Samozrejme aj ine temy ako z oblasti mat. analyzy, aj ked ta je moja oblubena :D

Taktiez sa mi paci bod 3
Ano tak. Tj. otvoris thread kazdej samostatnej teme, pripadne temu ako limity rozdelis na par pod tem, kazda s vlastnym threadom. Vytvoris popis veci/prednasku ktory zverejnis ako prvy post, vratane praktickych prikladov. Ludia budu mat k prvemu postu otazky na ktore sa bude odpovedat. Pripadne budes podla otazok upresnovat prvy post.

Rozmyslame o comsi podobnom (z fyziky) s Broslom uz dlhsie, len nie je cas sa do toho pustit. Ale uz sa k tomu dostaneme :)

EDIT : moj koncept je nasledujuci:

Studenti (a mnohi dalsi) u nas hovoria o kvalite vysokych skol / prednasok / predmetov na nich preberanych. Najlepsi zo studentov castokrat koncia na univerzitach v CR ci este dalej. To sa da interpretovat aj tak, ze je tu dopyt po co najlepsich kurzoch/prednaskach. Preto, "vezmime si" prednaskovy cyklus, ktoremu sa nebude dat upriet, ze je kvalitny.

Na youtube su prednasky z najlepsich univerzit sveta, robene najlepsimi prednasajucimi. Velmi dobre sa mi zdaju napr. prednasky, ktore robi na Stanforde Leonard Susskind - http://en.wikipedia.org/wiki/Leonard_Susskind - jeden z najlepsich sucasnych fyzikov.

Vezmime si kazdu prednasku, vytvorme jej osobitny thread, vlozme do prveho postu jej youtube video.
Kazdy si ho moze pozriet, a moze sa pytat na to comu nerozumie. Postupne budeme raz tyzdne pridavat novu prednasku, az si spolu prejdeme cely kurz. Zacat mozme zakladmi, najlepsie klasickou mechanikou. Zacat hned napr. Susskindovou Teoriou relativity by znamenalo stale sa potom v threade vracat ku principom klasickej mechaniky.
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Bol by zaujem o sekciu pre matematiku?

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Plán je to pekný, páči sa mi to ;-)
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435

Návrat na "Veda všeobecne"