Paranormalne javy

Všetko o vede...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Paranormalne javy

Príspevok od používateľa materik »

Hadzte tu vsetko co sa danej problematiky tyka. ;)

Zacnem ja. Ale je to skor taka funny otazka. Pocuval som dnes radio a islo tam "Iron Maiden - The Number of the beast". Tak ma z textu napadlo, ze aky je logicky vyznam cisla 666 v spojeni s diablom. Ako teda ze cislo 666 je diablovo cislo.
Celkom nechapem koncept toho, naco potrebuje nejke zosobnenie zla cislo? :-)

A teraz jedna vaznejsia.
Stalo sa vam uz, ze sa vam snivali veci, ktore sa potom skutocne stali? Ja som sa napr. pred nastupom do terajsej prace ocitol v sne kancelarii kde teraz robim. :hmmm: To miesto som nikdy predtym nevidel. A ked som tam dosiel, vedel som co je kde...
Co je este divnejsie, ze sa mi to iste stalo aj v predchadzajucom zamestnani.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa 16cmfan »

materik napísal:A teraz jedna vaznejsia.
Stalo sa vam uz, ze sa vam snivali veci, ktore sa potom skutocne stali? Ja som sa napr. pred nastupom do terajsej prace ocitol v sne kancelarii kde teraz robim. :hmmm: To miesto som nikdy predtym nevidel. A ked som tam dosiel, vedel som co je kde...
Co je este divnejsie, ze sa mi to iste stalo aj v predchadzajucom zamestnani.
Jo, je to efekt Deja-vu... bežná vec. Tvoj mozog si proste vytvára rôzne asociácie k rôznym udalostiam, ktoré sa v detailoch (či hrubších alebo aj podvedomých) podobajú na predošlú skúsenosť. Takže sa niekedy tak oblbne, že si myslíš, že to si už videl, zažil atp.

Ako si povedal, predtým ako si prišiel do nového zamestnania, zdalo sa ti, že tú kanceláriu si už videl. V skutočnosti - si mal trošku trému alebo neviem čo (je to normálna reakcia na nové zamestnanie), že sa ti niečo podobné snívalo pred tým, ak sa ti to vôbec snívalo. Ono niekedy si ľudia myslia, že sa im niečo sníva atď. mozog je komplikovaný... dokonca exituje odbor kvantová psychológia. :)
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa materik »

ono, to je skor takto... bezne deja vu mas pocit, ze si to uz zazil. Netusis kde, je to cele take divne.

To co mne sa stalo bolo, ze kua, ja si viem vybavit ten sen co sa mi sniva, co som tam robil atd. V tom momente ked som vosiel do kanclu som si na to spomenul a vedel som si porovnat videne v reali s videnym v sne. A na ten sen si dokazem spomenut aj teraz.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Veď áno, o tom hovorím - aj mne sa to stalo :) Napr. na základke, obed - čakám na výdaj - deň dopredu sa mi to snívalo, potom som to zažil. Mozog to má ale prekrútené. Žiadna predikcia budúcna, nie je na tom nič paranormálne, aspoň podľa mňa. Práve v tom je tá finta, ty si to uvedomíš, ak keď to zažívaš v presne tom okamihu. Dovtedy si nespomenieš ani na ten sen - to je ten spúšťač - tá podobná udalosť a ty si myslíš, že práve o tom sa ti snívalo. Nejaký fundovaný psychológ by nám to tu objasnil lepšie.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa materik »

to by teda mohol :-)
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Inak ale peknú tému si vytiahol, určite prínosnejšia ako mimozemšťania :D (nič proti) :D. Zo začiatku tam bolo super, ale Fanty to tam totálne zruinoval :D
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa materik »

Mna to zaujalo par rokov dozadu, ked som cital o incidente v Point Pleasant. Islo tam o to, ze na moste nad riekou Ohio a v okoli mesta sa od decembra 1966 zjavovalo nieco ako motyli muz (Mothman [moth je sice mola, ale co uz..]). No a rok po prvom zjaveni sa ten most zrutil, cca 36 mrtvch. Suvislosti s tymi udalostami sa vynorilo kopu dalsich veci (napr. Muzi v ciernom)

Zaujimave na tom je, ze to je dost brutalne zdokladovane a da sa k tomu najst mnozstvo materialu a vraj aj ocitych svedkov. Sak kukajte:

http://en.wikipedia.org/wiki/Silver_Bridge
http://www.mysteria.sk/readarticle.php?article_id=39
(neviem najst jednu stranku kde o tom bol clanok na cca 7 stran.)
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Podobné sa mi stávalo častejšie v detstve. Napríklad presne takéhoto Deža som mal ako padli dvojičky: Keď ma zavolala babka, aby som sa išiel pozerať, že čo sa deje v tej amérike a že je to livé, tak som jej odpovedal, že to nemôže byť livé, keď sme to pozerali pred dvoma týždňami. Mohol som vtedy zabolať na CIA a predísť teroristickému útoku :D ale ako hovorí fan, "spomenul" som si na to až vo chvíli, keď som videl ten priamy prenos - pravdepodobne som videl niekedy pred tým nejakú demolíciu v televízii, dokument, snívalo sa mi o tom a keď som videl padať dvojičky, bum a bolo spojenie...
Tak isto som dostal ešte silnejšieho Deža v Nice, vtedy keď som videl ten bulvár a letisko na umelom ostrove, hneď som vedel, že už som tadeto šiel, pritom som tam nikdy nebol. No moja teória na toto je, že bulvár-promenáda v Nice je dosť podobná tým Holo-údskym LA bulvárom, ktoré sú v každom filme...

Ale takéto deja vu sú zaujímavá vec...
Naposledy upravil/-a Ondro1 v St 26. Okt, 2011, 13:55, upravené celkom 1 krát.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa materik »

:D v Nice podobne, ale spoluziakmi mi vravel, ze sa tam odohravali nejake filmy (tusim, ze taxi a kurier), takze to moze byt preto.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa M1ch4l »

to s tymi snami, to sa stava aj mne
nastastie sa ale vela veci, co sa mi snivalo, este nestalo

vysvetlit to neviem (nechce sa mi teraz nad tym rozmyslat a musel by som nieco take este zazit), ale to, co pise 16cmfan je velmi dobre a realne vysvetlenie podla mna
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa MaceKx »

Ja poslednom čase stále zažívam "dejavu" (alebo neviem čo to je sa mi to sníva alebo čo) presne ako si písal v prvom príspevku, ohľadne práce je to dosť často.

Asi som prepracovaný a zralí na prášky :D alebo sa opakuje istá scéna to je ale vylúčené.

Ďalšia vec keď sa mi niečo sníva tak mi pripadá že to je vždy pred zazvonením budíku resp. budík má vytrhne zo sna a pamätám si iba to pred budíkom. To akože sa mi do vtedy nič nesníva ? Alebo už zvoní budík a v milisekunde sa mi premietne sen ? Zamýšľali ste sa nad tým niekto ? Alebo všimli ste si to tiež ?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa M1ch4l »

sniva sa ti v REM faze spanku, ale ty si to nepamatas.
jediny moment, ked si schopny nieco zo sna si zapamatat je, ked sa prebudzas alebo sa nahle zobudis (vtedy sa nastartuje tvoj mozog poriadne). Uz vela krat sa mi stalo, ze sa mi nieco snivalo, ale kym som presiel par metrov a vypol budik, tak som zabudol, co.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa Ondro1 »

No mne sa snívalo v poslednej dobe, že sme sa s jedným známym vybúrali, tak nech sa to radšej nedeje :laugh: Ale v tom sne nakoniec všetko dobre dopadlo, takže... Zapichli sme to na jednu lúčku a stihli ubrzdiť, autu ani posádke sa nič nestalo. :)
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa kramer »

No mne sa davnejsie snivalo ze som nabural auto a dva mesice ma to trhalo zo sna az som si na to zvikol tak ze uz vo sne som si povedal ze sa mi to iba sniva ale jedno rano sa mi to veru nesnivalo a bola to realita a take zive sny mavam casto este ked som chodil na zakladnu sa mi snivalo ako sa prechadzam s dcerou a zenou po ulicy na dedine a sup i mam dceru aj zenu s toho sna presne to iste postava i vyzor jedno ma serie stale sa mi snivalo ze som sa stal milionarom a furt nic....
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3591
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Paranormalne javy

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Ja stále vravím, žiadne sny predikujúce budúcnosť nie su.
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435

Návrat na "Veda všeobecne"