Gravitácia , zotrvačnosť

Všetko o vede...
Roman9411
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 17. Apr, 2017, 08:10

Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa Roman9411 »

Dobrý deň veľmi ma zaujal prirodna anomalia v Číne Gan-su kde voda tečie hore kopcom chcem sa opýtať či je to spôsobené gravitáciou .Domnievam sa že magneticke pole zeme tlačí na určitý predmet a posúva ho smerom na hor aj keď je postavený hore kopcom tým pádom na predmet nepôsobí zotrvačnosť nejde dole kopcom ale hore magnetické pole Rusi zotrvačnosť na tom mieste ale čo je to za energiu????Týmto pádom sa chcem ešte opýtať​ bolo by možné inšpirovať sa týmto prirodným javom a tak to využiť svoj prospech ???Minule som pozeral o cestovaní vesmírom a jedna závažná vec ktorú sa pokúšajú vedci vyriešiť je zotrvačnosť mám teóriu kebyže človek vie vyvinúť takú silu ako v Číne tak bi sme asi nemuseli používať pás v aute gravitačné pole bi nás tlačila opac ným smerom ako bi vznikla zotrvacna pri náraze čiže bi nás nehodilo smerom do predu ale sila bi nás tlačila do sedačky fungovalo bi to ako na tom kopci bolo bi to možné ?????? Blbé narážky si dajte bokom ďakujem
Naposledy upravil/-a Roman9411 v Pi 05. Máj, 2017, 16:17, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cize magneticka energia vyzenie nemagneticku vodu hore kopcom ? Vidim ze nechces narazky ale moj tato mi hovoril - ked pojdes domov z kárčmy, daj si pozor aby ti ta zatracena gravitacia nezdvihla zem okolo teba a nečapla po frňáku.

Jaku ma ten clovek pravdu... uz som to testoval parkrat, normalne sa zem dvihla a strelila mi jednu po tom cervenom opitom nose. Asi magnetizmus.

A kedze nevies vyvinut magneticku alebo inu silu tak veselo pokracuj v pouzivani pasov tak ako doteraz, nezaoberaj sa kravinami a precitaj si nejaku knizku alebo chod s kamaratmi kopať do mičudy. Urobis lepsie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa adam102 »

Dnes to asi niekto na oblievacke prehnal, ze?
Inak sa tu uz nieco podobne riesilo, je to len ocny klam. Mozes si to ist pozriet aj u nas na Slovensku. Ale radsej najskor az zajtra naobed.
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa BiFino »

Roman9411 a namiesto magnetizmu BY si mal študovať skôr gramatiku. To tvoje "BI" je podobné ako gravitácia, tiež priťahuje, ale len pozornosť. :D
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa quicky »

Ale ale byfyno sa obul :D :D
Roman9411
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 17. Apr, 2017, 08:10

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa Roman9411 »

Čínska záhada
Fyzikálne zákony hovoria, že voda nemôže tiecť hore kopcom, ale v Číne je kopec, kde sa to naozaj deje. Kopec sa nachádza v severozápadnej časti provincie Gan-su. Je dlhý asi šesťdesiat metrov so stúpaním pätnásť stupňov, a voda z potoka po ňom tečie smerom hore. Táto anomália bola objavená úplnou náhodou, a začali sa ňou zaoberať aj čínski odborníci. Ako si ju vysvetľujú?

Podľa čínskeho profesora fyziky Fanga Xiaominga, môže byť táto anomália spôsobená silným magnetickým poľom alebo náhlymi zmenami atmosférického tlaku - je to však len teória. Dôkladnejšie skúmanie by možno poodhalilo túto čínsku anomáliu. Takže vy mudrci ja som sa pýtal najskôr keď začnete niekoho dissovať prečítajte si pozorne text pýtal som sa čo bi to mohlo byť za energiu a či by sa dala vyvinúť ďalej sa som napísal že sa domnievam že bi mohlo ísť o magnetickú energiu bola to moja úvaha netvrdil som hneď že to je magnetická energia a ďalej kopec má stúpanie 15 stupňov je dokázané že kopec stúpa tak očný klam je to asi ťažko ďalej bi som poznamenal že o Slovensko sa absolútne nezaujimam a nemienim cestovať do lazov takže asi tak ďalej by som chcel ešte napísať že človek si musí nájsť čo i len jednu chybičku v gramatike abi mohol mohol spochybniť človeka ďalej bifino či paffino či čo je to za meno čudné prezývka nie každý píše na kompe nie každý má textový editor a keď sa preklepnem a vadí ti to že som tak zneúctil vybrané slovo tak sa za pomodlím o odpustenie ty mudrc takže na záver nájdite si niečo o tom mieste a neporovnávajte ho so Slovenskom potom dissujte ok
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa geroswen »

Ak si fakt myslis, ze magneticke pole posobi na vodu nejakou silou, tak daj kontakt na dealera :good:
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Roman9411
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 17. Apr, 2017, 08:10

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa Roman9411 »

Nemyslim si.a to s tou magnetickou energiou hej máš pravdu chcel som písať o gravitačnej energií len mi prišla na um magnetická energia a písal som tam o nej ale chcel som písať o gravitácnej
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa geroswen »

Gravitácia je príťažlivá sila pôsobiaca medzi hmotnými telesami. Sila, ktorou sa telesá priťahujú, je priamo úmerná súčinu hmotností telies a nepriamo úmerná štvorcu vzdialenosti medzi telesami.
Keby dal niekto hore na kopec kusok temnej hmoty, tak by to mohlo fungovat ;)
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa adam102 »

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gravity_hills
https://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_hill
Aby som odpovedal na tvoju otazku - tato energia sa vola ocny klam a neda sa dalej vyvinut a nenahradi pasy v aute.

Skus tu o tom mieste nalinkovat aj nejake videa. Mne sa narychlo nepodarilo najst ani jedno. Pripadne daj link na profil toho profesora zo stranky Lanzhou University.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Gravitácia , zotrvačnosť

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Roman9411 napísal:ale čo je to za energiu????

Toto keď si doma pustím, tak aj voda mi tečie z kanála do kohútiku, asi to bude ono... :hysterical:

"Energia"... Chlapci, energia nie je sila. Teleso môže mať energiu, ale nemusí na neho pôsobiť žiadna sila(alebo naopak, môže mať nulovú energiu a pritom naň pôsobiť sila). Slová energia a sila nie su zámenné! Energia je schopnosť hmoty konať prácu, je to číslo. Ak sa teleso s hmotnosťou m pohybuje rýchlosťou v, má kinetickú energiu E=0.5*m*v*v. Samo o sebe to však nič neznamená, pretože ak mu nevytvoríme podmienky, aby konalo prácu, bude si len tak poletovať. Sila je vektorová veličina, šipečka, ktorá vyjadruje, ako nejaké teleso pôsobí na iné, prípadne ako pôsobí prostredie na nejaké teleso. Pojem "gravitačná energia" neznamená sám o sebe zhola nič a nehovorí absolútne nič. Je to nezmysel tak, ako napríklad "perníková rýchlosť"...

A áno, kým začnete všetci niečo písať, "temná energia" je tiež hovadina, pretože to bolo originálne myslené ako hovadina., resp. ako výsmešná poznámka, niečo obskurné, a ujalo sa to(správny pojem je pozitívny tlak neznámeho pôvodu).

Ja viem, že všetci máme radi slovo "energia", lebo to je také pekné, silné a mystické slovo, ale prosím, keď neviem, čo znamená, tak ho nepoužívam.
We'll bang, ok?

Návrat na "Veda všeobecne"