Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Príspevok od používateľa Googler1 »

Ja som v kazdom poste hovoril o ENcodingu az teraz som si vsimol ze ty si hovoril o DEcodingu...Myslel som si ze obidvaja hovorime o ENcodingu lebo o ten tu stale ide pretoze to co robi moje NAS je "iba" ENcoding nie DEcoding.
Ja samozrejme viem ze DEcoding musi vzdy prebiehat na strane koncoveho zariadenia a tak je to aj teraz v pripade mojho NASu.

Ide o to ze NAS ma asi nejaku "skrytu" streamovaciu aplikaciu cez ktoru streamuje moje videa z dovolenky. Je to asi to iste ako ked niekto chce streamovat video na webe tiez na to potrebuje nejaku streamovaciu aplikaciu (napr. toto: http://www.adobe.com/sk/products/adobe- ... amily.html
Tato stramovacia aplikacia podporuje len formaty/kodeky ktore su urcene na streaming a preto NASko muselo vzdy pri streamovani daneho videa toto video popri streamingu ENkodovat do streamovacieho kodeku/formatu ale nasledny DEcoding streamu samozrejme prebieha na strane koncoveho zariadenia. Preto potrebujem moje dovolenkove videa vopred renderovat do niektoreho zo streamovych codekov, aby potom na NAS ostal len streaming bez enkodovania.

Takze by som tom zhrnul:
1. Potrebujem zistit ktore kodeky/formaty su streamove - Okrem mpeg4 lebo ako pisem vyssie jeho kvalita mi nevyhovuje (uz som asi aj nasiel vhodny kodek a format - kontajner MP4 a kodek H.264) takze ak by ste vedeli o nejakom lepsom dajte vediet

2 Nasledne vsetky svoje dovolenkove videa skonvertujem do vybraneho formatu

3. NAS bude potom dane videa uz len streamovat

4. DEcoding streamu bude prebiehat na koncovom zariadeni

Takze ak by ste mi vedeli poradit streamovy format ktory viac menej zachova kvalitu a zaroven sa ine formaty do tohto formatu rychlo konvertuju dajte vediet
Diky
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Príspevok od používateľa valistar »

aspon ze sa chapeme..
este stale si nenapisal v akom formate mas zdrojove videa... tak podla toho kodek - ale H264 je teraz asi najistejsia volba.

+ napis HW na ktorom to chces konvertovat, ked mas napr vykonnu grafiku s CUDA proces by si vedel znacne zrychlit. :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Príspevok od používateľa shiro »

Vidis, tam bol problem :-)

Ale NASko sa nema co zaoberat nejakym encodovanim do nejakeho streamovacieho formatu, ked na neho len pristupis z nejakeho zariadenia ako na sietovy disk, a len z neho stahujes data. Pretoze aj tak robis to, co som popisoval predtym - nutis NAS s jeho pomalym CPU encodovat video, co je zbytocne. Ak sa tam ta funkcia nejak do toho miesa, tak ju vypni.

Vsetko, co ti staci urobit, je z kazdeho zariadenia pristupovat do zlozky s videami, nech si kazde zariadenie taha data z NASka same a tym padom bude decoding prebiehat na danom zariadeni.

Pochop, ze vobec nepotrebujes, aby NASko nieco encodovalo, potrebujes si len nastavit pristup do danej zozky s videami na NAS, ktora je zdielana do tvojej siete. To je cele.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Príspevok od používateľa gammaray »

Co mam v Adobe Premiere Pro nastavit aby mi robilo jeden video subor so zvukom ? Stale mi to robi extra do dvoch video a audio extra.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Príspevok od používateľa valistar »

format: H264
multiplexer: MP4

Návrat na "Digitálne Video"