ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

A ten vypis z Tatry detto.. to jakeby v T602 niekto robil. :))

Ak platba realne odisla, mas podla mna jedno, aku das.. Ak je origo vygenerovana z netu, co ti mozu?
Prave naopak, ked donesies nieco ine, s cim sa este nestretli - pridane logo atd, bude to menej doveryhodne :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

co sa ti nepaci na vypise?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Papek »

felipe25 napísal: Prave naopak, ked donesies nieco ine, s cim sa este nestretli - pridane logo atd, bude to menej doveryhodne :D
:? what? bud je vypis informacny, tj vidno kedy odislo, kam odislo, s akym VS/KS alebo spravou a kolko odislo a druha strana to si to sama overi a je uplne jedno, ci je to cisty text ala T602, doc, obrazok, PDF
alebo je to vypis urceny na pravne ukony - vytlaceny na bankovom papieri, alebo PDF prip. iny dokument podpisany bankou

Mne osobne, ak by mi bytovy podnik tvrdil, ze neeviduje odomna platbu, tak im poslem informacny vypis, aby si to vedeli u seba overit, kam sa im zatulala platba. Tak som to robil aj s poistovou ked mi tvrdili ze nemaju odomna PZP, tak isto SPP ked som nezaregistroval zmenu VS. Platbu si sparovali a bolo po probleme.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

co sa mi nepaci na vypise? :D videl si niekedy vypis zo zuna?? :))

prehladnost No.1

naopak, naco mi tatra pri platbach v eur udava kurz 1.00000 ?
uplne cele neprehladne, ZLE..

v zune som videl kazdu polozku s popisom NALAVO, v dalsom stlpci SUMU, a v poslednom zostatok.. uplne prehladne

v tom TB vypise je to katastrofa...
s tymi zabielenymi udajmi to nieje az tak viditelne.. ale vzune clovek pekne videl v predposlednom stlpci, o com dana transakcia vlastne bola...
v tatre je raz suma v tretom riadku, raz v piatok.. proste.

sorry, ale este aj to pismo.. T602 rulezz..

PS: mbank na tom tiez nieje bohviejak, tiez su to len texty v htm, ale aspon maju stlpce, a suma je vzdy na rovnakom mieste.. asi tak sa najlahsie hladaju platby atd., ked ma clovek 7stranovy vypis..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som nenarazal na to, ako je vypis graficky upraveny, ale ze na grafickej uprave ako takej nezalezi. Vypis je bud informacny, alebo na pravne ucely. A pre blbcov ktori sa nechaju obabrat existuje mozno aj kategoria doveryhodne a menej doveryhodne. O takych sa potom dozvedame v Televinznych Novinach, ako ich nejaky podvodnik obral o peniaze lebo im dal vypis, kde bolo logo Tatra Banky.
Ked chce u nas zakaznik uhradit prevodom povedzme za kameru a prist si po tovar, darmo nam da screenshot alebo nepodpisane PDF z banky, ze aha tu mate 20 litrov, ja som uz zaplatil ... Bud je to podpisane potvrdenie bankou, alebo az ked nam nasa banka potvrdi prijatie platby.

Ci je tam iba jednoducha hlavicka alebo logo banky s vodotlacou a podobne chobotiny je uz dizajnova zalezitost. Tak isto aj usporiadanie udajov. TB pravdepodobne udava kurz preto, ze ak by si mal medzi platbami aj platby v cudzej mene, aby sa dali vizualne lahsie porovnat. Proste treti riadok VS, stvrty riadok Kurz, piaty riadok Datum atd ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

Takto to ma TB uz roky. Si snad jediny kto sa na to stazuje. A mozno aj jediny co doma lustruje vypisy.

Inac ten informacny vypis stacil snad na vsetko bezne. Vzdy bola podmienka aby tam bola hlavicka. Neviem co za pokrocile banky maju vypisy bez hlaviciek.:D
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved ten TB vypis je standardny vsetko co tam treba tak tam najdes, chybaju ti farbicky?

ved zmenu, resp. hodnotu transakcie mas stale vpravo a informaciu o type platby v prvom riadku, jedine tam nemas na konci aktualny zostatok po transakcii, co je imho nepotrebna informacia (just som si nasiel teraz zuno vypis v maile)

TB vypis obsahuje viac informacii o transakciach

v kazdom pripade, neviem naco sledujes vypisy ked vsetko potrebne vies jednoduchsie najst v IB
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ja keď je takýto problém skôr idem na IB a spravím print screen platby. Ešte s tým nikdy nikto nemal problém. Ako Papek poznamenal, má to len informačný charakter, aby vedeli nájsť platbu, ktorá sa zatúlala.

Presne toto som robil minulý týždeň, keď som si objednal niečo z ČR a platil som to online kartou. Mne to hneď stiahlo, ale im to neprišlo. Nakoniec bol problém v platovom terminály, ale takto to aspoň vedeli dohľadať.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

vypisy som fakt nelustroval uz dlho :) iba som napisal, ze toto z TB vyzera ako grc /zatial mam iba prvy vypis.. a hned som na to kukal, ci maju T602jku../..
na tak modernu banku by to malo vyzerat inac..

ved tam chyba zakladny udaj - aktualny zostatok po kazdej transakcii ako to mala napr zuno..
neprehladnost No.1... zuno krasne kazda platba jedna so sivym pozadim, dalsia bez, dalsia sive atd.. tatra? logo cez vsetky.

kebyze som starsi clovek, co ma problem s ocami, tak mi treba pravitko.

sorry, aj VUB eSTE v roku 2008 ked som ju rusil mala prehladnejsie vypisy /vtedy ich myslim zaviedla/-
- mam TB mesiac :rolleyes: a ano, zadarmo, ale keby som za toto mal platit, tak diky....
- uz dalsi problem - napriek tomu, ze cela vycerpana sumy kreditky bola manualne splatena okolo 10.2, ich speci profi system aj tak urobit auto splatku "nicoho".... hlavne ze ked som sa pytal, ci to funguje jak v zune, ze ak to splatim ja manualne, ci to banka nestiahne - aaano presne tak to funguje :D .
stovka zmizla nevedno kam, a teraz ma banka "nuti" ju zaplatit kreditkou, inac sa k nej neda dostat.


- dokaz ako screen platby je sice pekny, ale poznam vela pripadov, kedy ti nestaci... ak treba dohladat platbu ok, ale ak by si tym chcel dokazovat odidenu platbu nejak "vaznejsie", bez riadneho vypisu, prip. zaplateneho kusu papiere z banky by si neobstal. dovod je asi jasny, za 5minut ti poslem screen ze som na tvoj ucet poslal 50 000eur :dance:
Naposledy upravil/-a felipe25 v So 25. Feb, 2017, 10:28, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

zostatok po transakcii je podla mna nepotrebny udaj, ale ty si na to zvyknuty takze OK

ale opakujem zuno tam pise dokopy menej veci k platbam ja som radsej za to nech je vypis obsiahly, priebezne si pozriem veci v IB

ale ved vsetky tieto pdfka potvrdeni platieb su len informacne neoficialne dokumenty
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

felipe25 napísal:- dokaz ako screen platby je sice pekny, ale poznam vela pripadov, kedy ti nestaci...
Tak si zbehni do banky pre lepsi. Vypis z uctu 3e alebo 2e jedna strana a vystavenie potvrdenia o platbe 5 eur. Ak si nieco viac tak zdarma.

Ja som zatial nemal problem s tym aby informativny vypis/potvrdenie nestacil/o. :)
Samozrejme mozes poslat potvrdenie o poslani 50k a ja pockam kym nabehnu. ;)
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Sranda, keby niekto potreboval také potvrdenia mesačne, to by bola ďalšia srandovná položka k miliónu stávajúcich.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja som prave narazal na tie pripady, kedy ti ten "net" vypis nestaci...

ono, poznam par obchodov, ktore slubia ze tovar poslu a staci im screen platby, ale realne ho max. rezervuju, a realne poslu az po skutocnom prijati platby..
preto pisem, ze toto moze clovek pouzit na "akesi" prvotne,nezavezne potvrdenie, alebo dohladanie platby... ale na nejaku reklamaciu v "druhom" podniku mu to asi neuzna nikto. kym to nebude s razitkom z banky, samozrejme ZA poplatok..

samozrejme, je dobre, ze sa to "da" urobit aj doma, ale keby ten papier mal akesi dolezitejsie udaje: napr cislo vypisu vygenerovane ktore sa da overit na stranke banky /zadam kod qwxc498723dcwd a vypise mi, ze ano, banka potvrdzuje platbu xyz na ucet abc.../, bolo by to "lepsie"... ako dokaz to proste po pravnej stranke momentalne neobstoji. a ked to clovek potrebuje, tak plati par eur...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Papek »

Preto som si nechcel zrusit papierove vypisy postou ked mi to v banke ponukali, lebo ked ho raz 1-2x do roka potrebujem, banka si bez problemov vypyta 5 € za stranu. Takze im kadim na cele ich zivotne prostredie... keby to bolo nieco za nieco, teda ze usetrim banke na postovom a tlac a na oplatku dostanem povedzme raz za mesiac papierovy vypis na vyziadanie zdarma, tak to beriem.
Hento s overovacim kodom je tiez fajn napad, ale tato informacia by nemala byt verejne dostupna. Uplne by stacilo, ze sa by sa dalo stiahnut elektronicky podpisane PDFko. Vlastne, ono sa to uz aj teraz da, len si za to banka samozrejme pyta poplatok.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa lacika »

caute. Ak chcem ucet len na platenie internetovych platieb, lebo nie kazdy podporuje paypal, tak co si vybrat, zuno alebo mbank?

celkom zaujal zuno plus za 0€ mesacne od 02/2017. je to skutocne tak alebo je tam zase nejaky hacik?

Návrat na "Debata o všetkom"