Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak mozes si to dat aj do kazdej izby

cital si uz o tom nieco niekedy?
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Samozrejme zalezi vela od toho, ci sa jedna o zateplenu bytovku, alebo nie. Ja mam rohovy byt (3+kk, 81m2). S podlahovym kurenim v celom byte nepocitujem ziadne nepohodlie, teplota vo vsetkych izbach je takmer rovnaka (rozumej rozdiel max 1 stupen). Aj pocas silnejsich mrazov v januari sa kotol spustil iba obcas (hlavne vecer a v noci), cez den mozno 2-3 krat na chvilu. V bytovke kde byvam maju rohove byty vyhodu v tom, ze kazda izba ma svoj balkon/loggiu (teda mam 2 balkony a 1 loggiu).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa maniak »

stefan.koval napísal:ta rekuperacia sa vhana v kazdej izbe? cize odsava sa wc kupelne a kuchyna a vhana kazda izba? popod prah ti vzduch neprejde a isto nie vsetok a cisty, kazdopadne, ak si spokojny, tak nech to sluzi a si spokojny nadalej.
Ano, kazda izba ma vlastny privod cerstveho vzduchu z rekuperacie. Odsavanie je vo WC, kupelni a kuchyni. Ziadne prahy nemame, pod dverami je 2 cm medzera. Ci prejde alebo neprejde vzduch, to je cisto o dynamike plynov. Na WC mas v principe podtlak (nakolko z miestnosti odsavas vzduch), vo vedlajsej mas pretlak. Nakolko sa tlaky vyrovnavaju, tak vzduch bude cez tu medzeru pod dverami prudit do WC (nie naspat). Nejedna sa o ziaden prievan. Druha vec, mame vsade trvale otvorene dvere (okrem WC), v kupelke sa zatvara podla potreby (napr. pri sprchovani sa moze nahromadit teplejsi a vlhsi vzduch, asi do 5-10 min sa to vyvetra).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Chris napísal:
Jednoduska napísal:ak budem stavat dom rekuperaciu urcite, no do starej stavby asi tazko to zakomponovat ze?
ja rozmyslam, nieco podobne, ale vacsie a do 2 izieb. Potom ich mozes zosynchronizovat.

http://www.istavebnictvo.sk/clanky/rece ... tky-dl-50/
Fu to je riadne lacne. no raz o tom popremyslam urcite, ocividne sa da aj do stareho :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

Jednoduska: su aj lepsie, lb tato funguje tak, ze minutu nasava potom odsava a ak mas v obocho izbach tak mozes to spravit ze v jednej nasava a druhej vy-duchuje....

Existuju lepsie s dvojitym potrubim, trosku drahsie, trosku lepsie .... http://www.ventilatoren-belueftung.at/v ... mm-p-16757
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak vyzera to tak, ze som si uz nasiel byt, nie je to sice idealne, ale mam realne obavy, ze by som sa z toho scvokol, keby to malo takto pokracovat dalej :)

Otazka pre mna momentalne je, ako si mam riesit hypoteku ... Mam to riesit cez realitku, ak poskytuju poradenstvo, alebo mam obehat banky na vlastnu past ?

Zajtra ideme podpisat nejaku zmluvu o buducej zmluve, ci co to je :D Mam si dat na nieco pozor ?

Dakujem vopred za rady ...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

zmluva o zmluve je viac menej vzdy rovnaka.. zalohu uz neuvidis ak si to rozmyslis.
mozes si vybrat banku, ale ak nepracujes zrovna v meste a nechces vyuzivat obednajsie prestavky na behanie do banky, to poradenstvo sa ti sikne.
platit za to nebudes, lebo ju zaplati banka.
anonym_a8

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Banky si obehaj aj sam, nech vies porovnat, co ti ponukne realitka. Bez toho, aby si mal istu hypoteku je podpis rezervacnej zmluvy trochu riziko, kedze predpokladam, ze tam bude nezanedbatelny rezervacny poplatok. Rezervacne zmluvy a k nej hned priloha kupno-predajnej zmluvy je kapitola sama o sebe, treba na to pravnika. Ja som mal napriklad velky vnutorny problem podpisat rezervacnu zmluvu bez toho, aby v nej bol definovany presny dalsi postup a v prilohach vsetky ostatne buduce dokumenty. Ale tak trochu utecha je to, ze tam bude hypoteka, cize banka si to postrazi.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Lenze ako teraz postupovat, to predsa trva, kym schvalia hypoteku, nie ? To si mam najprv nechat schvalit hypoteku a az tak to podpisat ? Otazne je, ci budu ochotni na to cakat. Co som sa bavil s tym realitakom, povedal mi, ze mam 30 dni od podpisu tej zmluvy o buducej zmluve na to, aby som si vybavil hypoteku ...

Dalsia otazka je, ako mam zistit, ci bude schvalena hypoteka, ked nemam znalecky posudok ?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa icefire »

Prave preto si vybavis najprv papier v banke o tom, do akej vysky ti hypo pred-schvalia (samozrejme musi byt dobry posudok k bytu) a az potom riesis byty a obzvlast podpisy rezervacnych zmluv. Bez toho by som nic nepodpisoval.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Ak to nieje tajné, čo si nakoniec a kde vybral ?
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak ja som sa bol v banke informovat aj predtym a vychadzalo to fajn celkom, tak som to neriesil dalej a nikto v banke ma na to ani neupozornil. Certifikat mi nevystavovali...Ale neviem teraz ako to je s tymi zmenenymi podmienkami od marca ...

Ale ked mam 20 percent z vlastneho vrecka plus nadpriemerny plat ak vezmem celoslovensky priemer, tak by to azda problem nemal byt, nie ?

Leon, asi este trocha pockam s tym zdoverovanim sa :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

vecsibou realitka ti navrhne tu banku, od kt realitka dostane najviac ked im prinesie klienta. momentalne ficia uni a tb.
napis mi do ss a zajtra, ze si to ty, s tebou viem ist pozriet byt. robim na moldavskej. isto nic nepodpisuj, klasicke natlakovky, robia sa bezne, bo ez vikend si to rozmyslis. su aj zmluvy, kde je dane, ze vratia zalohu ak je hypo neschvalene. ale vela realitakov tvrdi ze ano lohode a do zmluvygo nedaju a potom joj aha. ta to sme sa nerozumeli a bezne finty.

ps
scvoknes sa ked kupis zly byt, a potom ho predat je na akzajku. do bytu musis vojst cca 2x za den a stale mat istotu ze ten chcem. a ps2nemam zaujem o ziaden byt ta necmajznem ti ho neboj nic.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

ale trepete kraviny.. oni ti nechaju urobit ponuku vo vsetkych bankach v kt. maju zmluvu, alebo kt. sa ti pacia a ty si vyberies tu co ti vyhovuje najviac.
A nerobi to realitka ako taka, ze komunikujes z niekym imaginarnym, ale normalne maju tam jedneho cloveka, co sa v tom vyzna a poradi ti. pokial to nie je garazova realitka.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Stefan, Pisal som ti spravu ...

Návrat na "Debata o všetkom"