Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chcem byvat tam kde auto ma hodnotu 1/3 bytu :) teda pockaj, houbelec - presne naopak, nechcem, absolutne nechcem. Lebo to vypoveda o platovej urovni. Ukrutne radsej by som byval tam kde ma auto 1/50 hodnotu bytu, cize ked auto stoji 15k tak byt moze kludne stat 750k.

Hovorim realnu situaciu. Vola sa to Zurich. Born. Geneva. Tam by som veeeeelmi veeeeeeeeeeelmi rad platil dane zo svojich zarobkov :)


Inak absolutne nepriestrelna ukazka ze nasa krajina je prehriata s nehnutelnostami : https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clan ... -povoleni/

a uvermi, samozrejme, s tym spojenymi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Jednoduska napísal:Ja sa tiez cudujem preco si moji kolegovci pokupovali pred 3 (TROMI !) rokmi 130 000 holobyty ktore im dokoncuju teraz pri hypertesku. uz aj bez tychto ludi je tam kazde rano zapcha ale zasa ked is mozes za zapchu dobre zaplatit preco nie...
Tak zjavne lokalita bola uplne ze super :laugh: . Ja som na uplnom konci Dubravky (znie to strasne, ale je to +/- 20 minut autobusom na hlavnu zeleznicnu aj autobusovu stanicu a +/- rovnako aj do roboty (vratane prestupu na Patronke a cakania) - za 107 tisic. Vratane parkovacieho miesta. Vratane kompletne vybavenej kupelne, podlahy, dveri atd. Jedine co som si musel zaobstarat bol vlastny nabytok a spotrebice.

Za 130 tisic holobyt ? Urcite sa o tych 5 minut kratsia cesta MHD oplatila :laugh: .
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak je to jedna z najkrajsich novostavieb musi sa uznat. ale infrastruktura je kompletne nahouby, ozaj sa tam pojdem niektore rano pozriet (ja byvam hned za kritickou krizovatkou ja som v pohode) :D

hovorime tu o tomto - http://www.parkanicka.sk/

bude tam ozaj krasne byvanie ale ked uz mame rant na infrastrukturu.... a to tie ceny boli 3 roky dozadu, dnes by stali viac...

EDIT: a to sa tam stale iba zacina byvat prerabat. toto by som ozaj nechcel. cakat tak dlho, to uz ma clovek 3 domy postavene za 3 roky.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

turbo: no ano, za 45 000€ si clovek v KE dokaze najst byvanie. ze to bude male je jedna vec, ale bude to byvanie. kazdopadne je to kvazi 1/3 hodnoty auta - premna...

HaDeS: 15 000 som neusplatkoval.... je rozdiel platit kazdy mesiac 400€ a je rozdiel, ked od Teba chcu raz rocne 5000€. tam sa musis pocas roka uvedomit, a nerozflakovat vyplaty sposobom: sak dajak dosetrim.
je ine, ked ti pride vyplata a 400eur ide na leasing. je ine, ked ti pride vyplata a na leasing nejde nic, akurat mas v hlave, ze o rok ti treba 5000eur.. tie vyplaty mozes polroka rozflakovat a potom na konci roka nedas dokopy ani 3000€...

cize este raz: uz dvakrat som dal dokopy vacsiu hotovost, nevidim problem, preco by som ju nedal aj pri byte. problem je len to "cakanie", kym ju dokopy dam... to je jediny problem. btw predat auto mozem kedykolvek a byvat zajtra ale nepotrebujem to.

ja len rozlisujem dve varianty ludi: su schopni financne sa kontrolovat, vedia na co maju, co si mozu dovolit a nedostane sa do situacie: nemam z coho zaplatit najom, fakturu atd..... a druha: nieje schopna sa kontrolovat a nieje schopna dat dokopy 10 000€ a situacie: nemam na fakturu riesia parkrat rocne...
Zopakujem znova - usetrit = nepre*ebat.
btw: a ty chapes, ze som setril na auto? bol to moj ciel?? naco by som setril 30 000€ ked som chcel auto za menej?
ked si dam ciel 20%z hypoteky, tak to nasetrim. tak jak som si dal ciel auto....
nic som nepreje*al - presne som nasetril tolko, kolko som si zaumienil xyz mesiacov dozadu a nemal som s tym problem.
nasetril som presne tolko co som chcel a presne nato, co bol moj ciel, a kupil som si to.

ak bude ciel byt, detto to bude rovnake... len na to musim cakat, ako som pisal vyssie. pre banku osobne NIESOM ziadne riziko. samozrejme banka to tak neposudzuje. nevidi do buducnosti alebo minulosti. kazdopadne ked preveruju status cez svoje systemy, a dokazu upravit podmienky hypoteky na lepsie pre serioznych ludi, nemam sa totalne coho obavat.

v CSOB ked si preverili moju osobu v tych registroch ci co mi dali ponuku ze mi dokazu cez riaditela pobocky dat specialne vyhodnu vynimku a na hypoteku mi netreba ani 10€. len ci to neboli PR dristy, ale na to overenie som cakal a videl, ze v systeme ma lustruju. ale bolo to minule leto, viem ze podmienky su ine, ale ked vidia osobu, ktora nemala problem s nicim, ziadnym splacanim/kreditkou, tak ho beru inac...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa HaDeS »

fellipe a ty chapes, ze si si ukojil potrebu mat auto, takze si dal prednost tej potrebe pred byvanim ? Tak teraz musis cakat. Nevidim najmensi dovod preco by si nemal. Utratil si hotovost za iny statok. Ja cely cas prave na ten tebou popisany problem cakania. Ak chces byvat teraz a banka by nahodou chcela po tebe napriklad hotovost 15k, tak mas proste smolu. Dal si prednost inej veci, cize cakaj.

edit: este raz a pomaly, potencionalnemu veritelovi je u styroch prdeli ze si si nasetril na auto, ak ma poziadavku X% z uveru. Jedine co ich moze zaujimat je ci si niekde nedlzil a ci si mal splatkovu disciplinu eno-nuno. Ak pravidelne meskas so splatkou kreditky ci za telefon, tak si mozes nasetrit aj na 5 aut a vyplatit ich hned rovno v hotovosti, je to prd platne.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa icefire »

felipe ja ta tak trosku nechapem o co ti ide. To co pises je subjektivne, ziadnu financnu instituciu to vonkoncom nezaujima. Zaujima ich, ze som vycashoval auto za 20k, pripadne, ze si ho splacal 3 roky po 5k jednorazovo? Nie... Zaujima ich, ako bolo pisane, co mas na ucte (kredit/debit/obrat/uverovy/iny register atd.), ci ti rastu uspory a ine fiktivne ukazovatele vykonnosti tvojich financii. To ze mas pasiva, ktore oni nevidia nehra naozaj nehra ziadnu rolu momentalne. Tiez nehra rolu, ci od teba budu pytat zostatok na ucte (napr.10k), kedze to je vysoko individualne u kazdej banky cez cestu a kazda ti to da ine. To bude hrat rolu, ak si o hypo pojdes poziadat.

Vsak skus ist zo srandy cez vikend s 3 mesacnym/rocnym vypisom z uctu a nechaj si ohodnotit nezavazne, ze kolko max ti daju. Ja to tak robim 1x rocne, ale z inych dovodov a vzdy je to zaujimave citanie :)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

icefire: no ved samozrejme, ja chapem zasa o co ide tebe... ja velmi dobre viem, ze banke je jedno, ze mam na dvore aj keby ferrari za 200tisic eur... ju zaujima, co realne mam... ano, momentalne nemam nic, lebo byt je otazka aktualna az "teraz" po aute... a kedze som "ligol" obdobie, kedy sa zmenili podmienky, a spotrebak NECHCEM, tak musim nasetrit... ale moj. uver. register, prijmy a pod, su myslim dost pozitivne, no sak uvidime...

ano, chapem presne aj tomu, ze banka si tym znizuje svoje riziko, ak moja nehnutelnost cenovo padne, aby nemali rucenych 100%. ano ano, vsetko chapem.

kazdopadne ja spotrebak na hypo nechcem. chcem aby mi dali hypo na 100%/aspon 95% hodnoty nehnutelnosti.
ak je schopna nejaka banka do konca 2017 mi to dat, mozno sa zlakam. aj tak zachvilu budem limitovany a nebudem moct vyuzit ani podporu statu pre mladych. zo srandy to za to stoji, ist sa opytat.. mne nejde o max. sumu, ale o to, kolko chcu aby som mal na ucte pre dajme tomu hypo 70 000€.

len aby som nedopadol jak minule pisal uz neviem kto, ze najprv mu povedali ze mu refinancuju 90% a potom uz len 80% po zadani do systemu. viem ze pisal ze to doriesil naspat na 90%, ale aby som nedopadol tak ze aaa staci toto hento, zacnem riesit, a zrazu sa ozve banka(dajme tomu najdem vyhovujuci byt), ze aa pane, neda sa, vieme vam refinancovat len tolko ale nebojte sa :D musite brat spotrebak...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stiv »

Jednoduska napísal:Tak je to jedna z najkrajsich novostavieb musi sa uznat. ale infrastruktura je kompletne nahouby, ozaj sa tam pojdem niektore rano pozriet (ja byvam hned za kritickou krizovatkou ja som v pohode) :D

hovorime tu o tomto - http://www.parkanicka.sk/

bude tam ozaj krasne byvanie ale ked uz mame rant na infrastrukturu.... a to tie ceny boli 3 roky dozadu, dnes by stali viac...

EDIT: a to sa tam stale iba zacina byvat prerabat. toto by som ozaj nechcel. cakat tak dlho, to uz ma clovek 3 domy postavene za 3 roky.
Nahodou je to super. Ovela lepsie ako nejake srackovske sidliska (na ktorych by som uz nikdy nechcel dobrovolne byvat) kde pri pohlade z okna vidis akurat panelaky dookola a pod sebou vsade auta po chodnikoch. Chodi sa z tamat uplne v pohode. Ano, nepreletis tamat rano ale za par minut si kde chces a netrcis v kolone stucknuty ale ide to normalne. Teraz nie lebo vyebanci musia kazdy rok elektrickove trate robit a uz aj peso je rychlejsie ako chodit autom po starom meste obchadzkami po ulickach, kde nevojdu dve auta vedla seba ci sucham spodok auta.

Tiez lepsie ako pri radnici kde vrieskaju debilne deti z PA cely den a mat ihrisko pod oknami. :)


A to co riesi felipe je cool, ale hovno platne. Kto je lepsi? Ten co nasetril za rok 15k a minul (a obmedzoval sa vo vsetkom) alebo ten co nevie nasetrit lebo sa neobmedzuje a mina a tiez nic nema?
.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa icefire »

felipe skoc do tej banky/bank cez vikend, obohati to tvoje obzory a nic mimo hodinku-dve casu tomu nedas :) Odides s preliminary kalkulaciou a mozes sa nam pochvalit ci boli k tebe mili alebo nie :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

stiv: lol, ale ja mam auto za 15k € :D ten co sa neobmedzuje ma mozno hightech hracky (alebo nema nic...), ale aku maju zostatkovu cenu? dnes kupis drona za 1000€ a na druhy den ho nepredas ani za 700€. a ps: vacsinou ti, co rozhadzuju love ich davaju na chlast, cigy, a ine "neresti"... nie na spickovu IT techniku...
auto pokope dokazem do mesiaca strelit za 11 tisic, ale blbosti nepopredavas, a ak, tak za uplne nizke sumy

tiez som sa chcel ubrat inym smerom /aj komercnym.. podnikanie/, drony, foto, ale zvolil som inu cestu.. a ano, realne na plno veci, ktore by som chcel nemam /momentalne zacinam setrit na byt/.
ja niesom ten typ, ze a sak kupim ved na splatky.. nieje to moj ciel mat macbook retina, ipad pro aj ked by som to vyuzil /ale nie na zarobkovu cinnost/...
ano, ked som kupil napr. fotak na splatky bolo to preto, lebo na ucte som sice mal 100% jeho sumy, ale je lepsie premna mat ten cash dostupny /vyuzit ho na ine veci/, a vec splatit 10*10splatok bez navysenia...

a presne to ma akosi oddeluje od ludi, co nepremyslaju, a kupuju.. ano, nepoviem ze viem maximalne rozumne premyslat, niekedy aj ja kupim pi*vinu, ktoru zistim o par mesiacov ze mi je nanic, ale snazim sa rozumne minat. ked som daval dokopy love na auto, tak som si odpustil plno veci z IT sektora... a teraz to budem robit opat ked chcem dat dokopy par tisic na byvanie...
Naposledy upravil/-a felipe25 v St 14. Jún, 2017, 10:24, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6750
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ten park anicka su zaujimave byty jedine uplne vzadu od cesty ale tie pri ceste sa budu predavat hned, ta cesta 4 prudova je rano a na obed plna nonstop. ale ak niekomu nevadi cmuchat smog, nech sa paci.

a na predaju auta sa da aj zarobit :hysterical:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

stefan: ano, presne preto som napisal, ze aj ked mam casto krat 100% sumy na ucte, ale dana vec co idem kupit /+-500-1000€/ sa da kupit na splatky BEZ navyseenia, radssej volim tuto moznost.
Preco? Lebo love co mi ostanu viem tocit inac.. Myslim ze niesom sam (hlavne tu na fore...), co funguje tak, ze sleduje trh, a casto sa mu podari nieco kupit v nejakom vypredaji, zlave, akcii za 100% a predat bez problemov za 160% ceny /lebo v obchode to stoji 200%/...

priklad: book HP s fullHD a 1TB diskom /inde za 399€/, kupenych 7ks po 204€...... kamera Hero5 s LCD za 309€ (bezne 450€).... neverim, ze som sam tu, co toto robi :)

Prave preto potrebujem love na otacanie, a to co potrebujem si radsej kupim na splatky...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ku parku Anicka suhlasim, krasne bytovky (aj ked tomu developerovi by som nedal ani garaz postavit ale nie kazdy ma to stastie mat kamaratov ktory videli ich hrube stavby).

Lokalita ozaj najlepsie je to vsetko fajn. Ostatne ko**tiny co trepli medzi budovy kde sa dalo neriesme, kazdy meter stvorcovy tu je novostavba bez podzmeneho parkovania v centre je to uplne chore to este ta Anicka celkom dobre vyriesila.

Ale nesuhlasim so Stivom ze v pohode odidu autom, teraz sa tam nevies rano prepchat vsetko Tahanovce, Druztevna, Presov, Furca, michalovce atd. vsetko konci na tej jednej ceste pred hyperkom. teraz tam pridaj bohvie kolko bytov a bohvie kolko aut s jednou napajacou cestou od bytovky. Neviem, ja take veci nevykryvam (chodmi do prace peso 13 minut, kolobezka 7 minut auto 4).

Ale ved uvidime, ako Stiv pisal lepsie ako tie hovadiny v centre, no pre mna to nie je vobec sexi. Inak postal si si niekedy pri tej priehrade? nie je to najtichsia vec na svete. len to prida trochu ku hluku od cesty.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

A kde je problem, aj na krizovatke Mier ? Smerom z Podhradky su tiez zapchy ?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stiv »

Stale je to akceptovatelne. Chodim tamat par krat tyzdenne rano/poobede. Niekedy som chodieval kazdy den. Stale mi to nepride nejake extremne zle. Uz som asi zvyknuty. Aj ked je pravda, ze sa teraz dost ludi z PO a podobne trepe do KE. Ale na 9tu je to v pohode prejazdne bez nejakeho zdrzania.

lolo 4 minuty, ja to mam rano tak 15 minut. Rychlostna - mesto - aupark. :D
A na vodopade som nebol. Co som bol pritom najblizsie tak nejak som to nevnimal (cez den). Mozno to v noci pocut.

Kde je problem v tom smere? Rano smerom dole z furce prva krizovatka. Ak ju prejdes tak uz ides normalne a za nejaku minutu si na amfiku. Autom samozrejme. MHD nevyuzivam.
.

Návrat na "Debata o všetkom"