Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Jednoduska napísal: uvidime kolko sa doziju panelaky na terase a podla toho mozme sudit, tie su najstarsie ak sa nemylim..
Keď si už začal túto tému, tak ma zaujíma, či neviete ako to je lebo minule som sa nad tým pozastavil (ak vôbec niekde už takáto situácia nastala). Povedzme, že statik povie, že bytovka už je v dezolátnom stave a treba ju zbúrať. Súčasný majitelia majú smolu alebo ako sa to rieši? :?
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

A to ako sa da prenajat take parkovacie miesto :) ? To si hodim inzerat na bazos ? :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

@Leon: Maju smolu. A pomernu cast pozemku pod nou. Otazkou je ako by sa k tomu postavila poistovna.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Do prdele aj s tvojou bodkou v podpise Leon, tu utieram monitor jak de**l :D

Ohladom dezolatneho stavu:
Neviem ako u nas, v Rusku moju babku takto idu vystahovat a mesto ma povinnost nahradit byvanie, samozrejme ze ta z centra mesta vykopnu niekam na pole kde postavia novy panelak a podla nejakych tabuliek (m2 atd.) ti daju adekvatny byt ku tvojmu staremu.

Ale to je priklad par tisic KM daleko tak bohvie.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

No len je rozdiel sukromne vlastnictvo a podnajom. V pripad najmu sa o teba mesto jednoducho musi postarat - presne toto sa deje teraz v BA u tych restituovanych domov, kde rozdiel medzi regulovanym a trhovym najomnym je tak velky, ze sa jednoducho mestu oplati postavit byty na konci Petrzalky a Dubravky namiesto toho, aby mesto ten rozdiel preplacalo majitelom restituovanych bytov.

Bohuzial ide na to mesto celkom hulvatskym sposobom, preto su tu aj protesty v Dubravke voci tejto vystavbe.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

@Leon: tu je jeden podobny pripad, kde to podla vsetkeho islo vsetko na spravcov bytov http://www.pluska.sk/regiony/zapadne-sl ... omaci.html

je to ale urcite nezavideniahodna situacia, viem si napr. predstavit sudny spor so spravcom lebo teoreticky zanedbal svoje povinnosti a nesanoval vcas budovu, ale je nerealne aby z nich niekto vysudil viac ako par tisic. moze sa toho ujat aj samosprava a snazit sa pomoct ludom, poskytnut im nejaku nahradu, ale ta bude len nudzova a docasna.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6758
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak zateplena bytovka prezije kazdeho tuna na fore a aj deti vase. kym nepride parazit co ma rad zelezo a nezacne zo stien to zelezo strhavat a nenarusi statiku. co aj mam info nhradny byt poskytne mesto ale ako sa pise,krasne hoc aj na luniku 9 a kto ta m pojde?quo vadis
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

urcite len s parkovacim statim v garazi. Ja som kupil dost lacnejsie ako 10k a to mam pri stene, rovno aj so zasuvkou. Cize si viem v zime nabijat, vysavat a pod. Urcite to stoji za to pohodlie. Hlavne teraz ked je naprd pocasie.... ale zase platim 15e mesacne naklady za to garazove statie.

Viem o dalsich 1-2 novostavbach kde predavaju/predavali miesta po 8k, preto mi pride v KE scifi za 14k miesto, ked za tolko v BA.
Aj ked napr. v stein-e predavaju normalne po 18k a xxl za 25k eur :D (3i tam stoji 180-200k )
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa killswitch »

za co platis tych 15eur? ake vykony sa robia na tom parkovacom mieste? hadam ti tam neodhrnaju sneh v zime, ci? :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

ja tiez platim nejakych 8 eur. proste vsetky naklady, fond oprav a podobne veci su rozpocitane aj na garazove statie
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

killswitch napísal:za co platis tych 15eur? ake vykony sa robia na tom parkovacom mieste? hadam ti tam neodhrnaju sneh v zime, ci? :D
zeby osvetlenie, popr. odber z tej zasuvky na vysavanie?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

hej hej, tak isto upratovanie garaze + opravy, osvetlenia, elektrika a podobne :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

svietenie, umyvanie, servis brany, el. energia, v zime sol a vyhrievany vyjazd z garaze v zime atd.

pride mi to tiez dost vela, kedze v inej casti platim len 5.50e ...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

tak ale ty aspon za to nieco dostavas, lebo u nas sa neupratuje (ani garaz, ani chodby, upratujeme mi samy, co znamena ze je popratane tak 6x do roka, lebo okrem nas to robia iba dvaja), ale ano, elektrika svieti dokonca nedavno dali aj pohybove senzory (ale zasuvka v garazi nie je ani jedna) a brana sa vacsinou opravi (tak po 4-5 dnoch nefunkcnosti). a omietnut steny v garazi sa stale nepodarilo :facepalm: Osobne ja by som v byte aj ostal, ale u nas je problem ze kto bol trosku pri prachoch isiel do domu a v bytoch ostali sockari ktorym ked navrhnes aby sa nieco spravilo, co bude vyzadovat navysenie fondu oprav o 2 eura tak ta idu zabit.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

dendroid napísal:Presne toto som cca potreboval vediet. Je tu este niekto s novostavbou, co by mi vedel napisat svoje naklady ? :)
3i + kk, 81m + 23m garaz + 1 parkovacie miesto vonku, mesacne naklady cca 105 eur (fond oprav, spravcovsky poplatok, studena voda + odpad, elektrina spolocne priestory, plyn + elektrina). Z toho mi este vzdy nieco vratia po vyuctovani za elektrinu a plyn.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Debata o všetkom"