Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Chris »

SpQx napísal:
molnart napísal:ked zarobis kazdy rok 5%, tak po 30 rokoch mas z uvodnej investicie 100k 400k, co nie je zly deal. ja som ale osobne paranoik a myslim si ze o 30 rokov nebude nasa oblast obyatelna a hodnota nehnutelnosit bude ziadna, a za tych 400k v akciach mi mozno ujde nejaka izbicka na ubytovni niekde v norsku...

Lenže v tomto prípadr sa bavíme nie o ročnom zisku 5% z crlkovrj sumy (čo ale je vlastne tiež nič extra) ale o celkovom za obdobiepozicky (hore to niekto pocital).
Akcie tiez nie su pre človeka, ktorý by riešil kupu bytu s hypo.

Molnart pocital s reinvestovanim divident a pod, cize tam 5% zlozeny urok je uz pekne cislo :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

podla toho ,ze ich developer predava teraz za 100k,napr
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

SpQx , najlepsie na teba nereagovat, za 25 rokov si zainvestoval 50 000 na rekonstrukciach :facepalm: Byt rovno zhorel, presne tak, byty horia jedna radost v poslednej dobe, odkedy sa pouzivaju horlave materialy :D . Okrem toho si o takej veci, co sa vola poistenie, zjavne este nepocul a asi ani o tom, ze byt na hypoteku bez poistenia nekupis. Najomcu tri mesiace nezozenies, to tiez presne tak funguje :facepalm: To ty musis zit vo velmi smutnom a skaredom svete, kde byty horia, nevies, co bude o 10 minut, najomcovia ti vypadavaju na tri mesiace, veru ti nezavidim. A ak si si nahodou nevsimol, ja prenajimanie bytu neobhajujem, nezamyslal som sa nad tym a nerobil som si vypocty a na rozdiel od teba sa nevyjadrujem k veciam, lepsie povedane nemudrujem, kym o nich nemam aky - taky prehlad. Akurat som reagoval na tie tvoje vyplody vycucnute z prsta a tvojou reakciou na to je, ze si si zasa strcil palec do ust a zacal produkovat dalsie vyplody. Z toho mi vyplyva, ze ak chcem zastavit dalsiu produkcii vyplodov, budem musiet na teba prestat reagovat :D


mp3turbo, odkial mas to info o 50 000 bytoch ? To cislo sa mi akosi nezda ... Keby bolo v jednom bytovom dome 200 bytov (zda sa mi to vela), tak sa bavime o 250 bytovych domoch v BA ...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Odar »

dendroid napísal:Najomcu tri mesiace nezozenies, to tiez presne tak funguje :facepalm:
Zalezi od lokality. Rodicia kvoli tomuto byt po starych rodicoch predali, lebo do podnajmu tam chceli ist len same socky. Je rozdiel prenajimat byt v BA a niekde v prdeli (napr. Prievidzi :D ). Trebars aj Nitra je teraz dobra - mas tam 2 VS, cize pri najhorsom studenom. Su aj slusni. Neplati vo vseobecnosti, ze studaci ti byt zhumpluju.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

50k bytov : vcera som cital pripravu pozemkov na 10.000 bytov na konci Vrakune, ci Podunajskych ci Dolnych Honov ci co to tam je, priznam pravdu ze sa mi to pletie. Tie ostatne cisla som si silno vycucal z vystupneho otvoru, to musim priznat - Džej end Tí vypravalo o Zlatej Brane a nejakych dalsich projektoch kde sa pohybovala 5miestna cifra, to viem nabeton.

Akoze toto su nemozne veci - ked prvy zacne stavat a bude sa blizit par tisicom, este jeden-dvaja zacnu stavat lebo povedia "okej, nechcu vsetci byvat v Raci, niekto musi byvat aj v tej Vrakuni" a podobne, ale ty kokso ved si zober ze neexistuje jedina mestska cast Bratislavy kde by sa nechystal alebo nerealizoval ooooooooobrovsky projekt odtálto až do nevidim... a aj ked sa mozno nebavime o 10k bytoch vsade, uplne staci ze tu postavia 3000 a tam postavia 2500 a hentam 2500 a... ty kokso ved to mas 7.000 bytov plus to co je momentalne volne, rozostavane, naprojektovane a predava sa a sfleku, absolutne sfleku riesime dalsich 50.000 az 80.000 obyvatelov Bratislavy. Len teraz.

Nemozne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa LordKJ »

a to je problem?, mas tu 200k neregistrovanych obyvatelov
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa SpQx »

dendroid napísal:SpQx , najlepsie na teba nereagovat, za 25 rokov si zainvestoval 50 000 na rekonstrukciach :facepalm: Byt rovno zhorel, presne tak, byty horia jedna radost v poslednej dobe, odkedy sa pouzivaju horlave materialy :D . Okrem toho si o takej veci, co sa vola poistenie, zjavne este nepocul a asi ani o tom, ze byt na hypoteku bez poistenia nekupis. Najomcu tri mesiace nezozenies, to tiez presne tak funguje :facepalm: To ty musis zit vo velmi smutnom a skaredom svete, kde byty horia, nevies, co bude o 10 minut, najomcovia ti vypadavaju na tri mesiace, veru ti nezavidim. A ak si si nahodou nevsimol, ja prenajimanie bytu neobhajujem, nezamyslal som sa nad tym a nerobil som si vypocty a na rozdiel od teba sa nevyjadrujem k veciam, lepsie povedane nemudrujem, kym o nich nemam aky - taky prehlad. Akurat som reagoval na tie tvoje vyplody vycucnute z prsta a tvojou reakciou na to je, ze si si zasa strcil palec do ust a zacal produkovat dalsie vyplody. Z toho mi vyplyva, ze ak chcem zastavit dalsiu produkcii vyplodov, budem musiet na teba prestat reagovat :D


mp3turbo, odkial mas to info o 50 000 bytoch ? To cislo sa mi akosi nezda ... Keby bolo v jednom bytovom dome 200 bytov (zda sa mi to vela), tak sa bavime o 250 bytovych domoch v BA ...

Mam 3 byty prenajaté( sice iba garzonky v DS a Mederi, ale predaa) a 15 kancelarii... Ale cucám z prsta... GJ...
Ja žijem v realite... Pretože ak sa nieco doserie, doserie sa to naraz...
Platiť hypo a ešte aj poistenie, ktore za nieco aj stojí? Však budeš v permanentnom minuse... A ak sa niečo stane a budeš si narokovať skodu od poistovne sa na teba budu všetci pozerať ako na poistneho podvodnika(Raz som mal v živote poistnu udalosť a aj to s autom).
Horlavé-nehorlavé ak sa chce tak aj motyka vystrelí a zostrelí lietadlo a nevrav mi, že nie...Nedávno nám tu vyhorel welness v 4* hotely, plna protipožiarnych opatreni a hlavne vody a nevirm čoho... Minuly tyždeň horeli 3 byty v DS, napr...
Najomcu zoženieš, ale akého zoženies je otázne ja si nepušťam debilov do bytu, robil som to, ale stačilo, nemam na to nervy čas a zbytočne peniaze, preto niekedy stojí naprazdno aj 3-4 mesiace...

Kancelarie sa oplatia ďaleko viac ako byty, teda aspoň pre mňa.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

zbytocne sa tu hadate a ukazujete si akeho kto ma klacka. ty woe meder :D neccem byt kotleba ale nezavidim tam prenajimat. tiez v trebisove najst podnajomnika takho ok bol zazrak a siel byt radsej prec do tralala. byva tam stastna rodinka teraz pana policajta, inac tie kancelarie mi napis co a ako a tak. dumal som nad tym ale tam treba viac a za menej na m2, a to ma odradza ze uz dost som sedivy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

dendroid napísal:mp3turbo, odkial mas to info o 50 000 bytoch ? To cislo sa mi akosi nezda ... Keby bolo v jednom bytovom dome 200 bytov (zda sa mi to vela), tak sa bavime o 250 bytovych domoch v BA ...
v takom panorama city co su len dve bytovky mas 600 bytov. v skyparku bude 786. v slnecniciach sa rata ze moze byt az 7000 a ma tam byvat 11.000 ludi (!!!). a to su len 3 projekty, ziadna raca ani vrakuna tam nie je.

http://panoramacity.sk/projekt/panorama-city-v-cislach
https://reality.etrend.sk/byvanie/penta ... 0-eur.html
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok- ... mesto.html
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Stefan, ja si nepotrebujem nic dokazovat, akurat ma vytaca, ked niekto napise, ze das za 25 rokov do rekonstrukcii 50 000 eur, ze za tri roky spadnu ceny na polovicu a on presne vie, ze to tak bude alebo ze ti ostane 50 000 eur po splateni bytu, co bude vtedy 5000 eur. Za povsimnutie tiez stoji obluba v nasobkoch cisla 5 :D

Spqx, si si isty, ze byvas na SVK a nie napr. v Mosule ? Ked nevies, co bude za 10 minut a horia tam tie byty jedna radost :D

Co sa tyka prenajimania, bral som to ako samozrejmost, ze clovek bude prenajimat byt v lokalite, kde je o prenajom zaujem a nie v mestach, z ktorych mladi ludia utekaju ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Bory tutok : https://reality.etrend.sk/byvanie/penta ... oroch.html
volakde som videl kolko bytov tam chcu postavat, to sa samozrejme bude menit s vyvojom trhu, ale tu hovoria o dvoch blokoch s piatimi domami na uvod, to je desat domov, najprv predavali 169 bytov, to bude vela stoviek bytov spolu. 220 hektarov maju, toto je prvych 1.7ha... no ked tam nechcu strepat TISICE bytov tak zjem trolejbus.

Akoze fakt, ked sa na to zlahka pozrieme tak v bratislave je naozaj rozbehnutych a postavenych minimalne 10.000 bytov hned teraz, dalsich 10.000 ak nie 20.000 sfleku naratam. Komu, sudruhovia, komu ? Mna to netrapi, len hovorim spolu s demografickym vyvojom to o 25-30 rokov ani trochu nebude jednoduche. A vsetci prenajimat nebudu, tomu verte ze nie.

Okolo Slnecnic som zrovna vcera isiel. Vyrastal som pol zivota na Zehrianskej, takze Jasovska a Slnecnice su od mojho detstva vzdialene celych dvesto metrov.

Ako to bude vyzerat s cenami by som vam aj povedal, ale mam vybite baterky v krystalovej guli.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Papek »

S cenami to tam vyzera tak, ze este nepostaveny dvojizbak tam stoji 100k. Rozloha taka ze mu chyba par cm do 50 metrov. Dokoncenie late 2018. Cize cena nijako zvlast akciova oproti hotovym novostavbam. Vlastne, dostupnych novopostavanych bytov je v Petrzalke ako safranu a cenovky 2i okolo 50 stvorcov chodia od 120k vyssie.
Jasovska Zehrianska... vyrastali sme na rovnakom pieskovisku len ja o par rokov neskor ;-)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takze hello !

az mi zabehlo - 2izbak 50m2 za 120k eur plus ? 2400 na meter stvorcovy ? To tu musi niekomu statne parat na gebulu...
Inak ja som nemyslel cenovky tychto bytov co stavaju ale po tych 25-30 rokoch.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

To mas presne rozdiel ceny medzi postavenou a nepostavenou bytovkou, bratranec tiez kupoval v slnecniciach este ked to nebolo postavene a hovoril ze teraz uz postavene (ale neskolaudovane) byty idu o 30 litrov vyssie.
Este zaujimavost: na portaly komunitnych poziciek zlty melon bezia take aukcie v spolupraci s developerom slnecnic ze sa uveruje zaloha na byty v slnecniciach a po kolaudacii sa prefinancuje hypotekou. Tam boli typci co brali pozicku na zalohu aj na 3 byty. A najvacsia sranda bola ze ked sa im nenaplnila pozicka tak to vzdy dofinancoval nejaky jeden tajomny uzivatel a na fore sa dospelo k tomu ze je to vlastne developer....
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa SpQx »

v 2008 byvali ludia v USA všetci vo "vlastnych" mysleli jak sú zahojený...
Vela ludi si myslelo, že sa za par minut nemože nič dosrať.... dosralo a ani v Mosule nežili.
Mne sa už v živote pár vecí za momenty dosralo, chcem sa z vlastnych chyb poučiť, debilov to obchádza.
Dúfam, že sa ti nič v živote nedojebe za krátku dobu a ak áno, pomysli si na mňa :-).

Návrat na "Debata o všetkom"