Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Presne o tomto tu kviky hovorim...nie kazdy je uspesny podnikatel...ani programator...it... Dolezite je mat hlavne pri tom rozum a minimalizovat rizika...ale vzdy platila formulka, peniaze robia peniaze a bohatsi bude bohatsi. Bohatsi na lacnej hypoteke moze ziskat...investuje/pretoci...ale co ten chudak co chce byvat a je ako si povedal "na hrane"? S nim to pozameta vzdy a skoro vzdy na tom strati.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

MacTukahan napísal:Molnart, tak mi daj tipy a triky ako sa da byvat inak ako s hypotekov...a povolanie syn nie som.
najomne byvanie, u rodicov apod.
dnes vidim ze kazdy kupuje byt hned po skonceni skoly a vobec nema ziadnu predstavu ako a kde bude zit, ci ostane v BA alebo pojde do zahranicia, domov, ci bude mat deti, kolko a tak. niektori dokonca kupuju na hypo druhy a treti byt ako "investiciu" lebo si myslia ze ak 5 rokov ceny rastli budu rast aj dalsich 30. v roku 2008 sa na to dopalili rozni nemcuri a anglicania ktori to mali kupene byty, pri dalsej "korekcii" ale uz zaplacu slovaci. demografia pritom nepusti, za niekolko desiatok rokov v dnesnych jedno- a dvojizbakoch sa budu burat priecky ked ich kupil pod cenu nejaky postarsi panko aby tam mohol mat jacuzzi lebo mlade rodiny ktore by sa tam nastahovali jednoducho nebudu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Kazdy je strojcom vlastneho stastia...aj si myslim, ze primerne ekonomicky zdatny jedinec sa vsetkym takymto rizikam vyhne.
Napr. u mna najomne byvanie ani byvanie u rodicov nebolo mozne.
Najomne bolo v hociakej kalkulacii v negativnych cislach a u rodicov neboli na to m2.
Mne sa len nepaci, ze ked tu niekto zaraba par k eur tak tu robi machra a hra sa na "Kolara"
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

molnart napísal:zasa nezime v iluzii ze byvat sa da len s hypotekou a ten kto nema hypo je bezdomovec. tu je zaujimave porovnanie podla druhu vlastnictva nehnutelnosti, podiel ludi s hypo je na slovensku stale velmi maly.
to napr. netvrdim, ze ten co nema hypo je bezdak.. ale povedzme si pravdu, realne byvanie nema... a to realne plati za prenajom, kde byva plati OVELA viac, ako by platil za hypo...
teda, skor poviem: lahsie je mat byt na hypo, ako byt v podnajme.. :D

preto premna byvanie v prenajme - dlhodobe je vyhadzovanie penazi do luftu. v pripade hypoteky bude ten byt moj, a kazde euro, co odide na splatku mozem brat ako investiciu. zatial co pri prenajme je to vyhadzovanie penazi luftom... ktore nikdy neuvidim.

to sa oplati cloveku, co je kratkodobo na sr, ale ludia, co ziju 10r v prenajme - ich lutujem... ale poznam plno pripadov, kedy ludia zarobia dokopy velmi malo, hypo im banka neda /co je tiez blbost, lebo prenajom platit vedia, a castokrat je to 2,5nasobok pripadnej mesacnej hypotekovej splatky.../...

ano, medzi tymi nizkoprijmovymi je vela ludi, co im dokaze prepnut, dokazu minut vsetky uspory, alebo sa psychopaticky zadlzit, ale naopak medzi nimi je aj vela tych, co dokazu fakt setrit.. /poznam rodiny s 2detmi, ktore maju plat dokopy nizsi ako ja sam, a ziju, a platia prenajom.../.


mat hypoteku a vrazat peniaze do vlastneho je urcite lepsie, ako platit za prenajom. len bohuzial, mnohym to banky teraz totalne zmarili, lebo neviem si predstavit, kto plati za prenajom, a dokaze dat dokopy 20% na hypoteku..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Papek »

Stale je moznost tych 20% pokryt z inych zdrojov, tj. spotrebak. Nie kazdy musi mat hned 3 izbovy byt, existuju aj garzonky. Ano, v BA je to kludne aj 70k, ale ked ti viac nedaju, tak bohuzial. Vezmes hypo na 55k, zvysok 15k na supervyhodny spotrebak natiahnuty na 10 rokov so 7 percentnym urokom a mas vybavene. Hypo 200, spotrebak 150. Ano, je to silno nevyhodne, a keby chudakovi dali 100% hypo, tak neplati 350 mesacne ale iba 250... ale na niekom treba zarabat. Idealne na cloveku v nudzi.
Ja som bral byt tak, ze som si 10% pokryl spotrebakom a zvysok bol 90% hypo. 15k len tak zhltlo zariadenie bytu. Cize mohol by som byt bez spotrebaku, ale byval by som v holobyte. Tiez ma zaskocila nutnost riesit byvanie, sice to nebolo zo dna na den, ale v jednech chvili prisiel impulz ze musim to riesit. Na ucte nejake bubaky ale nic zasadne, nastastie to bolo na jesen, takze sa blizili koncorocne odmeny. V oktobri sa podpisovali zmluvy - rezervacia, potom zavazne ziadosti do banky na hypo, behacky medzi bankami, cakanie na schvalenie, vybavovanie spotrebaku, kataster... v decembri som mal kluce. A to som mal pocit, ze to slo celkom rychlo.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Molnart, tak to su mi teda alternativy ... Byvat u rodicov :D To uz potom mozeme zaradit medzi alternativy aj byvanie v jurte, pripadne rovno bezdomovectvo, to je tiez alternativa ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

proste splacat do vlastneho (Aj ked viac) je vzdy lepsia alternativa ako hociktory najom a podobne,kde plati clovek peniaze do luftu...to je proste fakt :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6700
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ani nie ze fakt ale nazor.suseda obaja vs pekne zarabaju a uz cca 15roky platia najom(neviem kolko) a love maju(nova crv honda,lebo jazz uz ma 8roky) ale oni sa neradi viazu a echcu byt dlznici. ze po 30rokoch nebudu mat nic neriesia. ziju si kazdy den ako posledny a uzivaju si.a to maju 2 deti. otec moj stale tvrdil, ze zo sveta si clovek nic nevezme, len to co do seba investoval. oni neako podobne. ich naklady najom su mensie ako hypo+energie. my mame cca 210e hypo a cca 145€ energie+17€ net.vseho vsudy 372€. ale ona mi hned suseda na to. ale ja sa zajtra zbalim a idem za sestrou do norska a neriesim hypo a predaj bytu a tak. oni proste maju na salame tu na zemi vlastnit nehnutelnost.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

felipe25 napísal:
molnart napísal:zprenajom platit vedia, a castokrat je to 2,5nasobok pripadnej mesacnej hypotekovej splatky.../..
vidno ze o nakladoch na byvanie nic nevies. ja si kazde tri mesiace aktualizujem svoje mesacne vydavky a ostatne naklady spojene z byvanim ("najom", elektrina, voda, internet, koncesionarske poplatky) mi vychadzaju presne rovnako ako hypoteka. v tom este nemam zaratane jednorazove naklady ako dane z bytu, poistenie, vyrovnanie nedoplatkov a pod. co vychadza tak cca. na dalsich 200 eur rocne. a kym zacnes rypat, nie nemal som hypo 100%, ale na druhej strane ho mam len na 15 rokov, takze su splatku mam pomerne vysoku. a mohol by som pokracovat dalsimi nakladmi, napr. to ze koncom roka som musel menit kotol za 1500 eur a varnu dosku za 500 eur, co kebyze platim najom riesi majitel, nehovoriac o tom ze raz za par rokov musim vymalovat, zisla by sa aj taka rekonstrukcia apod.
takze tvrdit ze najom vychadza na 2,5 hypoteky je taka argumentacia na urovni fica a noveho casu.

a dalsia vec, pokial si sam bez rodiny a vazneho vztahu tak platit sam najom je take iste rozhadzovanie penazi ako hypo na 100%. ak platite najom v trojizbaku traja tak ten najom je zrazu na osobu uplne iny. proste clovek ktory si kupy sam nehnutelnost alebo si plati sam najom vobec nema ziadne moralne pravo sa stazovat ze je nieco drahe alebo ze banka mu neda dostatocny uver. vlastne byvanie ma byt pre rodinu, nie pre jednotlivca. samozrejme pokial ty si taky bohaty ze si to mozes dovolit je to cisto iba tvoja vec, ale potom sa nestazuj ze je to drahe a nechod to na ostatnych ze pristupuju k veciam na "kolara". turbo aj ja mame manzelky, ktore pracuju, alebo aspon v case kupy nehnutelnosti pracovali a je ocakavanie ze v buducnosti dalej pracovat budu. ak si to ty chces vykryt z tvojho jedneho priemerneho platu, tvoja vec, ale presne kvoli takym ludom boli zavedene tie obmedzenia.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne sa pacia tie viacere pohlady na vec a nemam voci nim nejake vyhrady. Zlahka som nepochopil tu moznoze-utecenu-susedu-do-Norska...

keby pred 10 rokmi kupila byt... vtedy 3izb v Blatisrave za 100.000, dodnes by mala zaplatenych cojaviem 25.000 z hypoteky lebo prve roky to ide slabo, vsetci vieme, dnes by ho predala za 130.000 cize sumar sumarum to mame RADOVO 55.000 eur co by mohla mat vo vlastnom vacku... namiesto toho ich nema. Tych plusminus 25 litrov pichla nejakemu prenajimatelovi, dalsich 30 litrov nezarobila na naraste hodnoty.

Jasne, hodnota moze aj klesat, ale teraz rastla. No, povedzme ze takmer-norskej-sudruzke nechyba 55 litrov. Ze ma na salame. Tu sa silnejsie uklanam a gratulujem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

A do Norska pojde teta co robit, na ropnu plosinu, alebo tresky cistit ?

Molnart, preco by clovek, co je sam a bez vazneho vztahu nemal mat pravo si kupit byt ? Ci ma byt silou mocou v podnajme ? Podla mna by potom nezadany clovek nemal mat pravo ani na auto, ved auto je tu tiez pre rodinu a mal by jest rozky s treskou nonstop. Ani na dovolenku by nemal ist. A mal by byvat povinne v detskej izbe, to by mali dat do ustavy rovno. A mal by odvadzat vyssie dane, aby bolo pre ludi s rodinami.

EDIT: Navrhujem zamknut temu, dosiahli sme magicke cislo 1000 odpovedi :D A mal by som posledne slovo v teme :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

mp3turbo napísal:
keby pred 10 rokmi kupila byt... vtedy 3izb v Blatisrave za 100.000, dodnes by mala zaplatenych cojaviem 25.000 z hypoteky lebo prve roky to ide slabo, vsetci vieme, dnes by ho predala za 130.000 cize sumar sumarum to mame RADOVO 55.000 eur co by mohla mat vo vlastnom vacku... namiesto toho ich nema. Tych plusminus 25 litrov pichla nejakemu prenajimatelovi, dalsich 30 litrov nezarobila na naraste hodnoty.
Jasne, hodnota moze aj klesat, ale teraz rastla. No, povedzme ze takmer-norskej-sudruzke nechyba 55 litrov. Ze ma na salame. Tu sa silnejsie uklanam a gratulujem.
pozrime sa na to z pohladu matematiky. predpokladajme ze byt kupila 1.1.2009 (teda uz po poklese trhu a odvtedy honota jej nehnutelnosti iba rastla). v roku 2009 dostala hypo za 5% (tu som optimista), financovala 100% na 30 rokov. po 5 rocnej fixacii k 1.1.2014 jej znizili sadzbu na 2,5% (alebo refinancovala). k 1.5. 2016 po platosti beblaveho percenta refinancovala opat, teraz za 1,5%. to znamena ze k dnesnemu dnu (maj 2017) zaplatila istinu 11.235 eur a uroky 31.466. ak bude mat uz do konca hypo urok 1,5%, tak jej ostava zaplatit celkovo este 102.851 eur (88.764 istinu).
ak dnes byt preda tak je akurat na nule, a to pri historickom, pravdepodobne uz sa nikdy nezopakujucom raste cien nehnutelnosti. a to som uplne abstrahoval od toho ze s byvanim mala aj ine naklady ako platenie hypo.
dendroid napísal:Molnart, preco by clovek, co je sam a bez vazneho vztahu nemal mat pravo si kupit byt ?
ja nehovorim ze nemas pravo kupovat byt, ja hovorim ze nemas pravo sa stazovat ze je to drahe, ze ti banka/znalec/poradca/karma/druha dzurindova vlada hadze polena pod nohy
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

ked zaplatim prenajom 500e a zaplatim hypo 400 plus 100e energie tak co je lepsie? ked mi po 30 rokoch ostane v rukach (resp mojich potomkov) nehnutelnost alebo papier dohoda skonceni najmu ?

ako vo vseobecnosti su mi nazory druhych srdecne ukradnute, rozumej nebudem nikoho prehovarat ani mu otvarat oci (nie som matka tereza) ale proste krista ako niekto moze povedat (nemyslim nikoho konkretneho), ze je najom z dlhodobeho hladiska lepsi ako splacat svoje???!

Predavat nehnutelnost a vyporiadat hypo plus prevod je otazka chvilky pre normalneho advokata, takze nie, ziadna sodoma gomora sa nedeje.

ludia co bezne kseftuju s bytmi tieto taktiez vacsinou kupuju na hypo a stale s tym nemaju problem a stale sa im to oplati, takze sa to oplati aj kupit niekomu na 30 rokov...a ked uz to aj kupim a nechcem to, tak mam moznost to prenajat a nech ostane na pokrytie vacsej casti splatok, stale to je rozumnejsie ako nemat "nic"...

a tie pripady kedy je clovek zmateny sam nevie co chce,tak nech si nehnutelnost nekupuje, je to ako obhajovat cloveka co si kupi mercedes a potom nevie co s nim a ako ho splati, tak bud viem,ze ano som pripraveny na vlastne byvanie tu zit chcem a potom riesim hypo alebo si proste provizorne (docasne) poriesim byvanie inak... vytahovat tie krajne pripady ako sa niekto zrazu chyti zit do norska a podobne (ci co to bolo spomenute)..napr ja vo svojom okoli nepoznam jedneho (vlastne nie jedneho, ahoj juri), ktorý by odisiel zit do zahranicia okolo 30 roku veku,vacsina to ma v hlave uz davno utriedene ci tu zostanu alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Odar »

molnart napísal:proste clovek ktory si kupy sam nehnutelnost alebo si plati sam najom vobec nema ziadne moralne pravo sa stazovat ze je nieco drahe alebo ze banka mu neda dostatocny uver. vlastne byvanie ma byt pre rodinu, nie pre jednotlivca.
Ty mas nejake divoke nazory chlape :)
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6700
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja suhlasim s quicki aj ked tym fiatom 500 ma sklamal. tiez radsej nieco mat, ale ludia su rozni a aj chapem, ze proste ludia netuzia nieco vlastnit, odkladat detom zadlzovat sa. maju inde myslienky a skor si myslim, ze to nepotrebuju.molnart isiel len do felipeho :D za jeho komunisticke nazory,
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"