Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

To su uz dva rozne byty, ten prvy bol na prvom poschodi. Tento dalsi je vo veziaku, izby budu asi na zapad (musim kuknut, ale dnes som sa tam bol prejst a s vysokou pravdepodobnostou to tak bude) a kuchyna na sever ...Zateplene to je ...Poschodie 9. Co mi je jasne, ze na zapadnej strane moze byt teplo v lete ...Zas neviem no, su tie rohove byty take strasne aj po zatepleni ? Plati to, co som povedal, vo veziaku predsa musi byt vacsina bytov rohovych, tak to potom znamena vylucit veziaky celkovo ... Inac prednedavnom si tvrdil, ze zapad - vychod je topka :-), takze ten zapad jedine v kombinacii s vychodom ? :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7267
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Papek »

Cisto zapad by som urcite nebral, lebo nespravis prievan a na zapadnu stranu pecie slnko od obeda az do noci. Ked som si vyberal byt, tak som mal na vyber vychod alebo zapad. Pozeral som to koncom septembra, ked uz neboli take horucavy, ale v tom byte bolo na nevydrzanie. Susedia co maju byty na zapad lutuju, resp. montuju klimatizacie a vonkajsie rolety. Ja som na vychodnu stranu, tu mi zacina svietit slnko skoro rano /takze ak vecer nezastrem zaluzie, tak mam budicek o stvrtej rano/ a okolo 9 uz dosahuje maximum a pecie az do obeda. Poobede je ok, staci vyvetrat. Chvilami som uvazoval aj and klimou alebo zaluziami, ale je to znesitelne. Nevyhoda takto orientovaneho bytu je v tom, ze sa tazko robi prievan.
K prvemu poschodiu. Byval som okolo 20 rokov na prvom poschodi. Boli sme na tichej ulici, kde prejde zopar aut za hodinu. Viac je pocut hluk z ulice, ked sa niekto rozprava pod branou. Zase, sused co byval na stvrtom pocul vsetok hluk od vzdialenejsej frekventovanej cesty, ktory u nas pocut nebolo. Vsetko ma pre a proti.
Rohove byty. Kamos ma jednu izbu uplne na rohu domu a naviac steny orientovane na juh a zapad, takze v lete uplny mordor. Po zatepleni to bolo trochu lepsie, potom este nahodil vonkajsie rolety a je to znesitelne. V kazom pripade, v tej rohovej izbe bolo pred zateplenim a roletami na nevydrzanie, PC sa mu v kuse prehrievalo :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono zavisi kde byvas. Ja som na konci Dubravky, byt na severovychod, a prievan spravim kedykolvek :).
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6700
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ano, ako som pisal, v-z kombinacia je topka. reagoval som ze ako papek, ze secko an zapad je zloba. a velka. aj ked polystyren teplo nepusti ale dusno bude. hladaj dalej
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Asi to bude ale kuchyna na zapad, izby na sever, ako teraz pozeram, vcera doslo k miernej dezorientacii ocividne, ked som tam kruzil okolo bloku ako orol nad koristou :D ...

EDIT, tazko povedat, obe alternativy su mozne, bud je na zapad kuchyna a izby na sever, alebo na sever kuchyna a izby na zapad ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja mam cisto sever, 2+kuchyna, neprevetram a v lete sa varim :D
ale urcite to beriem aj tak ako plus, presvetlene slnecne izby su najviac dodava to energiu :) akurat dumem o klimoske ale asi toto leto este necham tak a povarim sa trochu. Izby v tieni si neviem predstavit.

Byvanie nie je iba o cislach treba is tpozriet skusit, milion faktorov, od susedov po okolie.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Pockat, tak to na sever ked mas, tak by ti tam slnko nemalo svietit nikdy, nie ?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6700
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

svieti kvazi po obede. ale zavisi aj od polohy inych panelakov.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

pockaj, sekol som sa naopak, na JUH! :D heh sry. pecie od rana do vecera cely den, mam este hnede eurokna nio prosto jedna laska to je teplucko.

Toto leto uvidim ci dat klimu ci nie, chcem ist do domu tak ci tak tak sa snazim neinvestovat do tejto dvojky vela.

Inak s rohovymi bytmi trochu stresujete... ako je pisane hore, kazdy druhy byt je rohovy pomaly, co tam, eskimaci byvaju? :D vsetko sa da a faktorov je milion, ludia v zateplenom panelaku maju niejkedy mensie naklady ako v tehle koli zlemu vedeniu (u nas tiez mam pocit ze to je pridrahe no schodza raz za rok a domovnik afk vacsinou...).

Inak ku predsudkom- kamos byva na prizemi bez balkonu - najkrajsi a najprijemnesi byt aky poznam, okna do parku a dvora, obrovske stropy krasne velke izby. prosto byt nie je pocitac kriteria su rozmanitejsie neda sa skatulkovat.

prikladov podobnych je vela, dalsia kamoska ma velky panelakovy byt na 3 strany, 3 lodzie a nema problem ani plesne ani kurenie ani nic podobne. o smradlavych susedoch to je ina tema :D

EDIT: ohladom izieb dendriod - tvoje priority to musia urcit. hovori sa ze je lepsie mat spalnu na sever kde ti rano nepecie slniecko. Ja napriklad dennu cast bytu (chap obyvacko kuchyna alebo len obyvacka) by som vvzdy chcel mat co najslnecnejsiu, nech je tam dobra energia, teplucko a tak. ale vsetci mame ine priority.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono mozes mat slnecno popoludni aj v izbe na vychod... Staci mat spravne nasmerovany barak oproti :D. Ja mam priame svetlo do bytu o 8 do 11 cca, a potom take 2 hodiny pred zapadom, ako odraz z okien bytov smerovanych na zapad z vedlajsieho domu :rofl: .
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

To poznam ked som byval na ruzinskej. Oproti bol magistrat z bieleho mramoru alebo co to na nom je :-D
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Na Ruzinskej som bol v pondelok pozerat jeden byt :D A zhodou okolnosti znamy ho predava, tolko nahod :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6700
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ako pise jednoduska, treba svoje kriteria zvazit, niekto nechcel slnko-ja, ale manzelka chce, tak mame,
niekto nechce teplo-ja ale manzelka ano, tak sa topi kvalitne.
niekto ma rad zelen a do dvora ked je byt(asi tehla s vysokym stropom)-ten nechcem v zime vykurit.
a btw dakomu vadi aj helikoptera tam blizko casto jak prileti do nemocnice, a dakto vyslovene chce mat blizko les, ako kolega co mu nevadi dochadzat a zapchy ale chce mat les, ta kupil na furci na konencnej. nas nepocuvaj ale polovicku a svoje potreby
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

:D prve 2 riadky sa mi pacia.. nj.. stastna zena, stastny zivot.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Stefan, dostal som tu od vas vela velmi dobrych rad, za co som uprimne vdacny a dost mi tato tema pomohla. Pocuvat naopak treba, ak k tomu clovek dostane rozumne vysvetlenie, tak mu to prave naopak moze velmi pomoct ...

Pomaly sa uz zacinaju vyjadrovat media, ze su ceny na vrchole a ze mozu klesnut, tak mozno bude rozumne neponahlat sa nejako extra.

Návrat na "Debata o všetkom"