Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa defe »

00
Naposledy upravil/-a defe v Ut 21. Mar, 2017, 19:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

a najlepšie rodiny s malými deťmi nie? :D,... že keď sa pošmykne pri vychádzaní z brány, spadne hneď na injekčnú striekačku s aidsom :facepalm:
.
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa defe »

00
Naposledy upravil/-a defe v Ut 21. Mar, 2017, 19:30, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

ja som bol tak pozriet byt, kde typek si chcel najst nieco vacsie.
Prebiehalo by to takto, ja by som kupil byt, on by mohol vyplatit tento a hladat si novy s tym, ze zatial by sme spisali najomnu zmluvu..
ta reku fasa.. budem platit hypo a byvat v podnajme, kym on daco nenajde.. :D v ziadnom pripade.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

samotny proces narocny neni, samozrejme ak si to nerobia dvaja typu "nasiel som zmluvu na nete a vsetko viem"... inak je to okej... a samozrejme na dohode kedy sa byt vyprace,dohoda o nakladoch atd atd.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa CageJ »

lacika napísal:ja som bol tak pozriet byt, kde typek si chcel najst nieco vacsie.
Prebiehalo by to takto, ja by som kupil byt, on by mohol vyplatit tento a hladat si novy s tym, ze zatial by sme spisali najomnu zmluvu..
ta reku fasa.. budem platit hypo a byvat v podnajme, kym on daco nenajde.. :D v ziadnom pripade.
Úplne bežne ale bez prenájmu ..
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa avixe »

defe napísal:ak tuzite extremne po vlasnom byvani v bratislave kupte si dvojgarzonku cca 40m2 v pentagone na stavbarskej stroja od 20 000-30 000e je tam predpoklad narastu ceny kedze sa cely bytovy dom ma rekonstrulovat
predpoklad narastu ceny tam je uz 20 rokov
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa faugusztin »

defe napísal:tak nie je to vhodne pre rodiny s detmi ale da sa tam byvat :D byval som tam mesiac a dalo sa :P
Ak ti nevadi stupat do staniek s :shit: na schodisti, pretoze vytahy nejdu, tak urcite. Pre milovnikov extremnych sportov...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa molnart »

Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa felipe25 »

hej, ten clanok je pekny.. vynosnost je vsak podla mojho nazoru stale prinizka.. s tym, kolko starosti clovek s tym realne ma /sak dakomu sa kvoli usetrenym 200€ram nechce den obehat 2banky.. ..../ si neviem predstavit, komu tato "vynosnost" vzhladom na stratu casu, kolko veci treba vybavovat prakticky "vzdy" pride zaujimava...

a staci mala zmena na realitnom trhu, a tie cisla budu uplne ine. proste, vzhladom na to, kolko ma s tym clovek "opletaciek", nic moc.
ano, oplati sa to tomu, co ma cenu bytu dakde bokom odlozenu a uroci ju v banke.. /a nemusi riesit hypoteku a pod../..

A o tom, ake trable ma clovek s podnajomnikmi, ake veci moze zazit.. neprosim.. staci precitat idnes, tam je clankov habadej...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa quicky »

tomu kto chce zabezpecit svoje deti napriklad lebo rozmysla dopredu.

ano da sa zarobit aj na najmoch poznam ludi co si z toho ziju luxusne, ale to je otazka niekolkych nehnutelnosti a nie jednej :) je to uhol pohladu cele podla mna, ak by som mal na nehnutelnosti aj presne 0 eur, ale "Zarobi si na seba"... tak po xy rokoch proste zostane "v rodine" a to je uz potom asi 100% zisk...

90% problemov s podnajomnikmi je koli tomu,ze si ludia idu stiahnut zmluvu z internetu, vsetko si riesia sami, potom ked su v sr....ch pridu ,ze co maju robit...bohuzial u nas je takato kultura... v zahranici koho poznam,ten sa vzdy pred uzatvorenim nejakeho "zavazku" ide poradit s advokatom/notarom... holt tu ludia usetria silou mocou chcu usetrit a potom vyplakavaju pricom ich to stoji 5x tolko... komu niet rady tomu niet pomoci. :good: z praxe.

ked vidim tie najomne zmluvy co si ludia davaju tak sa mi chce "grcat velebnosti", ja sa ani necudujem potom vychcanym najomnikom,ze im neplatia,resp robia si co chcu.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

To ako vazne davali hypoteky 90 percent kazdemu ? Ja som bol vcera v banke a ponukli mi pri hodnote bytu 95 000 eur max 80 percent ...Ale hned mi dodali, ze spotrebny uver mozem zobrat :D Pre mna teda 1.marca k ziadnej zmene nedojde ... Takze asi kazdemu tych 90 percent predsa nedavali :D Osobne si nemyslim, ze by zmeny od 1.3. mali natolko zamavat s trhom, ze klesnu ceny o 20 percent ako tvrdi Felipe. To predsa nie je v zaujme NBS, prave naopak. Skor sa snazia tie ceny stabilizovat.

Dalsia vec, statny prispevok je jedna polozka naviac, co v pripade, ze sa znormalizuju aj uroky a budu musiet ludia splacat o dalsich 100 eur viac, to uz je celkom seriozne riziko, ze by to mohlo splasnut...

Sam mam preto teraz velku dilemu, ci ist do kupy, alebo nie. Co ked to fakt cele prdne ...Ale co ked to klesne len trocha, pripadne sa to udrzi ? Kua tolko zbytocnosti vsade sa vyvija, preco uz davno kristalovu gulu nevymysleli :D

Co by mna zaujimalo, o kolko percent stupli ceny bytov v KE za posledne 2 roky povedzme ? Pozeral som si statistiku na jednom portali a podla nej sa to minuly rok drzalo, co celkom nesedi s tym, co som cital v clankoch na nete a pocul od ludi ...Teraz som z toho mimo a sam to posudit neviem, zacal som byty pozerat az koncom minuleho roka.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa yesper »

novostavby v BA sledujem uz niekolko mesiacov, mozno pol roka. 3kk byty, ktore boli volne pred pol rokom, su stale volne, vacsina z nich. Uz ich nema kto kupit. Mam pocit, ze vacsi investori maju skryte dohody a mali sa s nimi vezu, ved preco nie. Nie je mozne aby bolo v Ba 120projektov a vsetko sa rozkupilo. To sa sem stahuje cely svet? Kolko rodin ma 200 tisic + na kupu 3kk? nehovoriac o 3kk v lepsich lokalitach, kde to zacina na 300.

co sa tyka hypo, aj tento rok sa dalo na vynimku 100%. No uz velmi nie, no stale zalezi od bonity klienta.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa 643 »

je to cele cudne s tym, ako je vsetko predane... smrdi to riadne :)
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

vsetko je to na kseft IMHO.
byty sa jednoducho nakupia vo velkom od velkych firiem (mozno aj samotni developeri to tak spravia) alebo rozni "obchodnici" ktori z toho maju velmi dobry kseft, este predtym nez su dokoncene, preto su vsetky tak rychlo fuc (sledujem to v ba tiez, +- rok a pol, a potom zrazu su na predaj, uz spravene a samozrejme aj o 100k predrazene. vid., priklad male krasnany.
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Debata o všetkom"