EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa Matusak »

chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s touto velice "prijemnou" firmou ?

dalsia vec, ake mam sance na uspech pri sude ked som sa chcel dohodnut s touto firmou ze mozem dat maximalne mesacne 50eur (niekedy aj viac) a oni si melu svoje a chcu minimalne 200eur mesacne ??

jednak taky plat nemam a jednak musi mi ostat zivotne minimum...

ako postupovat ked sa vymahacska firma nechce dohodnut ?? a ohana sa sudom a neviem cim?
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa arnie »

s exekuciami nemam absolutne ziadne osobne skusenosti, ale problematika ma zaujala .. hlavne kvoli zivotnemu minimu tak som nasiel toto:

http://poradna.finance.sk/pravne-porade ... e-minimum/

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4468587 ... i-exekucie <-- toto je sice z 07/2010 ale hadam sa zakon nezmenil, treba preverit ..

chcel som len povedat, ze nech ta daju na sud .. nemozu ti zobrat tolko, aby si dostal menej ako zivotne minimum .. aspon tak som pochopil tie "linky" ale este si to prever ..
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa lezgy »

trebalo by najpr vediet konkretne tvoju situaciu preco a co a za co vymahaju
potom by sa dalo co to pospekulovat
vela pripadov robia tzv vymahacske firmy a to z jedineho dovodu
lebo pravne to nema velku sancu na uspech a trva to dlho
tak si radsej najmu niekoho kto to za nich spravi a metody ich nezaujimaju
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa newmi »

no pokial ja viem, tak sa dalo s nimi vzdy dohodnut resp dost zalezalo aku naladu mala panicka na telefone. Ale maju tam bud neskutocny bordel alebo to robia naschval, otravuju ta aj po tom co si zaplatil ale oni sa tvaria, ze nie. Ak to pride az na sud, tak ked chytis normalneho exekutora, tak da sa dohodnut ;) (nastastie to nie su moje osobne skusenosti ale skusenosti znamych)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa Matusak »

lezgy napísal:trebalo by najpr vediet konkretne tvoju situaciu preco a co a za co vymahaju

takze, vymahaci sa ozvali po 2,5 roku (2,5 roka stupali uroky, ktore presahuju vyse 2000eur) ze chcu po mne aby som zaplatil 6800eur najlepsie cash. mesacne splatky vychadzaju na 200eur mesacne. coz je pre mna neprijatelne.
dlh vznikol na zaklade toho ze sa ucet dostal do debetu (alebo tam bol nejaky uver, zajtra idem zdrbat banku za ziadnu postu, upozornenie ze tam je minus a treba to zaplatit) pred troma rokmi som sa bol pytat v banke na ten ucet ze ho chcem zrusit, atd. pani za okienkom povedala ze ucet je zruseny (neskor som sa dozvedel ze bol zruseny na zaklade odkupenia pohladavky, samozrejme mi nedali vediet) samozrejme ja som bol mlady a hlupy a nevedel som ze treba mat od toho nejaky doklad, tak som si spokojne zil v tom ze ucet uz nemam. a teraz prislo toto :facepalm:

co som pocul od znameho tak EOS je banda mladych tupcov co studuju pravo a skusaju zdierat ludi z penazi (samozrejme nvm ci je to pravda ale znamy sa vyzna a mal s nimi skusenost) ZAUJIMAVE je to ze ked sa prvy krat ozvali tak tam bola suma 7500eur (v maji sa prvy krat ozvali s touto sumou) teraz je to "len" 6800eur, cize mam pocit ze oni sami nevedia co robia :?

dalsia otazka : dajme tomu ze som nezamestnany a nehodlam sa zamestnat na tpp (ja tym zebrakom nebudem davat vacsinu z vyplaty, lebo tiez musim z niecoho zit) co by sa stalo kebyze ma daju na sud ? prikaze mi sud sa zamestnat ? alebo ma posle do basy ?
KAZDOPADNE ja sa chcem dohodnut s EOS KSI na splatkach, nehodlam mat zniceny cely zivot co sa tyka styku s bankami...
ked oni nepristupia na moje splatky a daju ma na sud tak daju za pravde mne ci?

PS: nejedna sa o moju osobu, ale lahsie sa mi to pise v 1.osobe.
PS2: jedna sa o zenu. co v pripade kebyze je tehotna ?

EDIT:
este som chcel toto, byvam trebars s kamaratom na podnajme, mam robotu na dohodu kde mam na vyplatnej paske 100eur mesacne, nevlastnim ziaden majetok. co mi mozu ?
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa mirjak »

Radim pohladat pravnika, min. studenta prava pripadne niekoho s praxou, komu mozete zverit vsetky detaily, ktory aspon pri pive objasni zaklady problematiky. Ak nie, existuju formy bezplatnej pravnej pomoci.

Ak som to dobre pochopil, este to neriesi exekutor, navrhovane vysky splatok su teraz na vasej vzajomnej dohode, ak uznavate pohladavku, mozete aj Vy navrhut svoj splatkovy kalendar a pri tom zdokladovat prijmy a majetok. Ak sa nedohodnete, oficialne to mozu posunut cez exekutora. Ak nie su prijmy ani majetok, nemaju velmi dovod to robit, lebo by nebolo z coho platit poplatky a samotneho exekutora. Takto casto koncili pohladavky mobilnych operatorov za ucty od nezamestnanych...

Existuje riesenie "osobny bankrot", vteda vsak myslim treba mat nejky majetok a trvaly prijem.

PS: tehotenstvo maximalne tak pomoze odsunut nastup vykonu trestu a starostlivost o nezaopatrene dieta ovplyvnuje vysku zivotneho minima (to musi ostat, ak je exukucia plnena zrazkami zo mzdy), tam to hadam nedojde. Good luck.

Edit: este k tomu, ked v podstate nic nemas - co Ti mozu? No nic (ak to nie su bejzbolkovi vypalnici), len pohladavka bude neustale narastat. Ak sa nechystas emigrovat alebo zit takto este veeelmi dlho, treba sa dohodnut.
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa Matusak »

momentalne to riesi EOS tj vymahacska firma. cize to niesu este exekutori ?? :?
teraz chcem sa s nimi dohodnut na mne prijatelnych splatkach, pre mna za mna nech to splacam aj 10 rokov, popripade ked bude viac financii tak sa to splati skor. hlavne aby som nemal opletacky zbytocne so sudom,atd.
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa mirjak »

Podla mna su to vymahaci, ktori "odkupili" pohladavku. Vsetko by malo byt zrejme z komunikacie s nimi, exekucia nezacala. Ak nie je majetok (v prvom rade ucty, nehnutelnosti, trvaly prijem), tak zrejme ani nezacne. Zoznam exekutorov je tu: http://www.ske.sk/ExecutorList
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa arnie »

matusak, zo zakona ti raz do roka musi prist vypis z uveru ..

funguje to tak, ze ak nemas teraz peniaze bude to na teba cakat. ak zacnes pracovat aj o 10 rokov, tak o 10 rokov sa ti to zacne strhavat .. otazkou uz je, aka bude suma o 10 rokov ... anulovat sa to neda ziadnym sposobom. odporucam to zacat riesit a platit co najskor ..

zvysena suma moze byt pravdepodobne za "pracu" vymahacov .. ale toto neviem ako je osetrene - len predpokladam

odporucam (ak aj ostatni vyssie) najdi si pravnika a zacni to riesit hned.

ps: vidim ze hladas rozne moznosti - tehotna, praca na dohodu atd - nehladaj sposobo ako to neplatit, hladaj sposob ako to splatit cim skor lebo ta to pocka, to si mozes byt isty ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa lezgy »

myslim ze kolea mirjak to vystihol velmi presne
exekutor to nieje, je to len podobna organizacia ako BSA ci jak sa pise ta softverrova
jednoducho banda lumpov ktora si trufne len na taketo "nezaujimave" ksefty
presne ako napisal, ide o to ci uznas tu pohladavku alebo nie
ak pochybila banka, je to sice tvrdenie proti tvrdeniu, ale radsej by som sa skusil dohodnut s nimi aj ked to odpredali,m kedze sa jedna o ich kapustu
dokazy ze si nebol upozorneny zrejme nemas, teda nemas nic ako si spominal, myslim ze moni by mali posielat aj upozornenie resp emergency call alebo nejako....
ak je teda situacia taka aka je, ja by to moc cierne nevidel
co sa tyka tehotnej, tam si myslim ze skor odpustia nejaku ciastku ak bude jej situacia moc zla
vidis ako maju nasi udenaci na salame ci plati alebo nie
co im mozes? nic
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Matusak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: Pi 29. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa Matusak »

takze, nove informacie som sa dozvedel.


1)
ucet bol zakladany ked som este nemal 18 rokov, cize tam bola pri mne matka. nevedel som ze VUB-cka sa vymyka ostatnym bankam a to tym ze ked som dovrsil 18 rokov mal som prist a zrusit prava matke na spravovanie uctu (v TB,SLSP to rusia automaticky ked dovrsim 18 rokov). matka mi nepovedala ze zvolila povolene precerpanie (presne 100 000,- SKK) :x bohuzial v banke mi povedali ze kedze som mal 18 rokov tak to ide v podstate na moje triko. otazka : ked bude na dokumentacii podpis matky, znamena to ze to je jej dlh alebo spolocny ?
a ani za nic si neviem spomenut ze ci som podpisoval povolene precerpanie, lebo viem ze som bol vybavovat internet banking ale nepamatam si ci som nepodpisal nahodou aj to povolene precerpanie :rolleyes:
vyziadal som si veskeru dokumentaciu ohladom uctu (do konca tyzdna by mala byt na pobocke) kde sa dozviem aky podpis je na "ziadosti" alebo ako to nazvat na povolene precerpanie.
v banke mi odporucili podat trestne oznamenie na matku. :rolleyes: s tym by problem nebol kebyze s nou nebyva moj mladsi brat :(

2)
bol som v EOS KSI sa dohodnut na splatkovom kalendari. zrazu sa dalo s nimi dohodnut a zjednal som to na 80,- mesacne. dostal som to na rok, posledna splatka je nieco cez 6000 eur. ale ked sa bude platit nacas tak aj ta posledna sa rozdeli na mensie.

3)
EOS KSI je jedna pri*****a firma, posobi na mna ako rychlo prenajata kancelaria, narychlo zohnanych zopar ludi, supnu im tam pult a makaju ako fretky. samozrejme s nadriadenymi sa NEDA stretnut. treba jednat jedine s tymi ludmi co su v kancli.
esteze som vychytal celkom milu pani ktora zo zevraj najmensich splatok 200e dala po kompromise na 80e.

4)
dalsia dolezita vec, v banke som sa dozvedel ze VUB-cka posielala upomienky a vyzvy na uhradenie. samozrejme moja mater ani len nepipla ze nieco chodi, ved sak ked je neskutocne ................... to sa ani vyjadrit neda, navyse ked vsetky zlte listocky zahadzuje do kosa.... :furious2: :furious2: :furious2:

cize som v riadnych srackach :rolleyes:

upozornenie : nejedna sa o moj dlh, ale lepsie sa mi pise v 1.os
Maticna : Asus Striker II Formula | Procesor : Intel Core2Duo E6850 @ 3.3GHz | Chladic CPU : Thermalright Ultra 120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300 | Graficka : 2* MSI GeForce NX8800GTS T2D512E OC PCX | Chladic VGA : 2* ZALMAN Z-Machine GV 1000 | Ram : CORSAIR DDR2 2x2048MB 800MHz TWIN2X C5DHX Techn. | Hdd : Hitachi 320GB 7200rpm 16MB Sata2, Hitachi 500GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 640GB 7200rpm 16MB Sata2, Samsung SpinPoint F1 1000GB 7200rpm 32MB Sata2 | Zdroj : Fortron 600W Epsilon FX600-80 | Case : NZXT ZERO Tower Crafted Series | LCD : LG 22" LCD L225WT-BF 5ms 5000:1 DVI
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa Scorp »

Takže si preplieskal kontokorent? Či čo to bolo? Lebo prečerpanie 100k ti pri založení účtu nedajú nikde.
Máš ale záväzok, ktorý môžeš pustiť ďalej niekomu inému... to urobila v podstate aj banka... občiansky zákonník okolo par. 530, ale záleží to asi najviac na nich
Keby to bola vyššia suma a v banke by boli sprostí, tak to preženieš cez sro... toto proste splatíš, alebo v tom nájdeš nejakú židáčinu a ukážeš im fuckera
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa arnie »

tiez ma zarazilo to precerpanie .. a navyse pre 17rocneho ? :) aj kontokorent by som dal max do 5000sk (vtedajsej meny) ..
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa newmi »

debet 100k? Chmulovina. To sa dava podla toho kolko pravidelne mesacne mas kreditnych transakcii na ucte. Ked ti tam povedzme chodi vyplata 800€ tak viac ako 1000€ ti debet nedaju.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: EOS KSI - vymahacska firma plna hlupakov

Príspevok od používateľa mirjak »

len k otazke - povolene precerpanie na ucte banky casto robia automaticky, t.j. poslu oznam o zvyseni/znizeni a ak sa Ti to nepaci, musis aktivne namietat a zrusit to (moja skusenost s TB). Takze kto podpisoval/nepodpisoval povolenu vysku precerpania je v tomto pripade irelevantne.

Ak tam dali limit 100k, tak tam museli byt pravidelne mesacne pohyby v podobnej vyske, pripadne mal vlastnik ine produkty v danej banke... ak nie, tak bud je to chora banka, alebo nejaka haluz, napr. znamost pracovnika banky a toho perspektivneho podvodnika.

Návrat na "Debata o všetkom"