Varíme, debata o varení jedla :)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa quicky »

andy toto si dobre nalozil, uz viem co budem zajtra robit :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa stiv »

Komu by sa to chcelo replikovat..
Ked si predstavim ze na to musim kupit vsetky ingrediencie, rozbabrem polku kuchyne, treba sa s tym srat, a este to mozem dobabrat tak si to radsej kupim a hotovo. :red:

Ale ak si niekto chce spravit toho plne vedra tak sa asi oplati varit a replikovat doma :D Popr. este ak ma doma niekto sluzku
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa quicky »

stiv ale to mas tak :D
napr tiez mozem ist do restiky a dat za 200g tataraku 15eur,alebo si za 15eur doma spravim 1kg :) proste radsej si spravim jednak podla svojej chuti a jednak nepomerne viac:)))) samozrejme sa baivme o beznejsich veciach co trosku zdatny chlap daaaa,ked ho varenie bavi :))
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa Andre »

minimalne pocitam s tym, ze ked varim, tak minimalne pre dvoch, z toho vyplyva > ja neumyvam :D
a niekedy je rychlejsie navarit nez poumyvat :D
a panna cotta je oproti tataraku fakt rychlovka
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Hexaris

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Prepacte nejak som zabudol postnut ako na to :D ... zaklad ako gordon, na vrch je to viacmenej na vas ... Inak planujem skusit toto

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa quicky »

tatarak easy,masiar mi vzdy uz nachysta masicko... ja ho v podstate len zarobim ,cibulka cesnacik, worchestrova,korenia podla chuti, chilly, horcica,kecup :) zamiesat odstat,voila:)
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa Matej.T »

Tak priznajte sa kto fičí na vietnamskej kuchyni!
Osobne 2x týždene navštívim podnik a dám si Pho/letnú verziu fresh spring rolls/Bun bo Nam Bo.
Už som sa robil 2x Bun bo Nam Bo a je to pomerne ľahký recept, len ingridiencie sú pomerne komplikované na zohnanie v PN.(fresh klíčky, thajská bazalka, dokonca čerstvý koriander :hysterical: )

PS: Je potrebný dosť veľký tanier na tie jedlá
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa quicky »

my v nitre nic take nemame bohuzial :/ ale velmi mi chutia take jedla aka thajsko a lokalne :)
ANONYM_a7

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Matej.T napísal:Tak priznajte sa kto fičí na vietnamskej kuchyni!
Osobne 2x týždene navštívim podnik a dám si Pho/letnú verziu fresh spring rolls/Bun bo Nam Bo.
Už som sa robil 2x Bun bo Nam Bo a je to pomerne ľahký recept, len ingridiencie sú pomerne komplikované na zohnanie v PN.(fresh klíčky, thajská bazalka, dokonca čerstvý koriander :hysterical: )

PS: Je potrebný dosť veľký tanier na tie jedlá
na tie klicky skus billu obcas to tam mávajú (hladaj v chladiacich boxoch pri rio fresh dzusoch). A thai jasné, ja už ani slovenské jedlá nejedávam, najviac asi india v poslednej dobe (maju skvelu vege kuchnu) sushi poprípade wok :)
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa Matej.T »

Tak tak indická je taktiež super. Škoda, že v naších končinách neni 100% autentická. Tá basmati ryža sa dá samostatne jesť. Je zaujímavé, že ako ja 100% mäsožravec dokážem sa aj najesť vegánsku indickú kuchyňu. Je zaujímavé, že tie ázijské pokrmy sú pomerne dosť jednoduché/rýchle/jednoducho stravitelné.

Dnes som vyskúšal ďalší vietnamský pokrm Bun chan. TOP pokrm. Potom vyskúšal "dezert" Che. To už bola riadna exotika :hysterical:
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa Andre »

No po dnesku ma do Lidla uz nic nedostane. V kesu orechoch Alesto mrtva chlpata husenica. Normalne som sa siel vyrigat. Nehovoriac o tom ze vyzeraju plesnivo, obzrato.
Toto nie je prva vec, napr zrnkova kava bellarom odpad(plesen, spalena, kamene, ani nechcem vediet z coho robia mletu alebo instantnu), prazene orechy spalene/plesnive, syry chutovo horsie nez napr z kauflandu (napr gorgonzola), bellarom horka cokolada hnus, atd atd ... ale slovac, kupi, bo vraj lacne, co v skutocnosti ani nie je, ak neberem uplne najlacnejsie odpad veci, tak su ceny rovnake ako inde
najviac sa bavim na zelenine vedla gumenych tenisiek, nastriekaneho oblecenia z ciny, blsak totalny..
Naposledy upravil/-a Andre v St 29. Jún, 2016, 16:44, upravené celkom 1 krát.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa LordKJ »

bo vraj lacne, co v skutocnosti ani nie je, ak neberem uplne najlacnejsie odpad veci, tak su ceny rovnake ako inde
konkretne?


tak lidl nie je obchod pre teba, elitistu v kazdom smere
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa stiv »

Tak zjavne je ked tam nakupuje :D
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa Andre »

ot
elitista v kazdom smere? lool ani nahodu, ja nekupujem drahe potraviny, inak tie kesu stali tusim 3e
napr co som spominal z kauflandu vsetko pod 1 euro : 100% dzusy, syry za 100g, kauflnad arasidy su uplne ukazkove, atd..

stiv - obcas tam vybehnem nieco kupit, velky nakup sa tam spravit neda, vsak tam ani skoro ziadnu zeleninu a ovocie nemaju(aspon v tych dvoch v ZA)
Naposledy upravil/-a Andre v St 29. Jún, 2016, 20:25, upravené celkom 1 krát.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Varíme, debata o varení jedla :)

Príspevok od používateľa LordKJ »

elitista v kazdom smere? lool ani nahodu
ale hej, sak citam tvoje posty na celom fore, aspon mi to tak pripada, nevadi neriesim :D


ovocie, zeleninu nemaju nikde ani v KK ani v BA, na to je expert kaufland to zas ano

100% dzusy v kauflande pod 1euro?, kde, resp aky?

Návrat na "Debata o všetkom"