Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Aké máte brzdy?

hydraulické kotúčové brzdy
107
43%
mechanické kotúčové
30
12%
bubnové brzdy
2
1%
ráfikové brzdy
102
41%
mám furtku - brzdím pedálmi
7
3%
 
Celkom hlasov: 248

dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa dadik08 »

sedla mas aj makucke ako vankus (rozne gelove). A aj na tvrdsie sedadlo sa da zvyknut ak ta netlaci na panskych partiach. Pre mna je hlavna vyhoda v tom, ze sa mi nevytahuju pri pedalovani trenky ked ich nosim tak ako sa ma - naostro :D
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa geroswen »

Makucke sedlo na cestaku som este u nikoho nevidel. Netvrdim, ze take neexistuju ale u ziadneho vyrobcu som ich nevidel ako stock a nikto si ich nekupuje ani dodatocne.

Cyklo nohavice maju vela vyhod. Nevyhrnaju sa, nepadaju, netaha ta guma na pase... a najvacsia vyhoda je vystelka (imho dovod preco sa oplati do nich zainvestovat viac $$$ a namiesto fakeov kupit legit znacku). Cloveku trva par jazd, kym si zvykne. Po prvej 100km jazde som mal na zadku modriny aj ked som mal nohavice s vystelkou. Ludia, co bicykluju pravidelne dokazdu na biku sediet pol dna a nic ich neboli. Velmi dolezite je trafit spravnu velkost.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Pol dna? Prostata musi trpieť a nebol by som velmi prekvapený,keby sa u takého ciklystu objavili časom problémy s potenciou
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4778
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hulo92 »

a ty si myslis ze kolko km chodia niektory cyklisti? niektory si davaju 100-200km streky a sedia tam pol dna a vtedy potrebujes tie nohavice.
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa kakocool »

No ohľadom prostaty - da sa tiež trénovat - http://urology.ucla.edu/kegel-exercises-for-men
a sedlovka nejaká takáto a no problem, videl som to už na vlastný ok a chlapík nemal nejak problém ani v teréne.
https://www.wired.com/2008/10/bike-seat-cuts/
prípadne takéto
http://www.livestrong.com/article/36601 ... ght-people
v lete chodím len vo voľných kratasoch naostro :), nemám rád zapotené vajčiská, čomu sa moc s týma výplnami nedá zabrániť, mám ich zopár, jedny sú aj nejaké špeci cool efect ale ked je hic tak ee, nepomáha. A ešte sú preistotu vačšinou čierne.
V lete je aj tak celkovo prdel už zvyknutá na sedlovku, horšie su jarné začiatky.
Ale vtedy je kosa tak jasne s výstelkami.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4778
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hulo92 »

podla mna staci aj klasicky puder nie? skusal to niekto? pretoze mne si aj pri behu lubia parit stehna
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

v lete keď viem že budem behať dlhšie ako hodinu používam púder na stehná a triesla (a náplasť na bradavky :D )
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa geroswen »

Tu naplast na bradavky si zabil :D Staci kupit poriadne funkcne tricko.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4778
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hulo92 »

bradavky chvalabohu nemam take haklive, trosku zodrate boli iba po prvom polmaratone ale nic strasne. takze staci klasicky detsky puder alebo?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6633
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Per napísal:Pol dna? Prostata musi trpieť a nebol by som velmi prekvapený,keby sa u takého ciklystu objavili časom problémy s potenciou
Myslim ze prave o prostate to nie je. Ide o to, ze vyvijas moc velky tlak na vnutornu cast penisu a stlacas tym cievy, ktore do neho vedu. Tym obmedzujes prekrvenie, co vedie k docasnemu miernemu strpnutiu a nefunkcnosti. Dlhodobo to vraj moze viest aj k tomu, ze tie cievy sa zdeformuju, co moze viest k problemom s erekciou.

Co sa tyka mojich vlastnych skusenosti, zaklad je dobre sedlo. Treba tam mat nejaku dieru. V tom pripade je lepsie relativne tvrde sedlo. Potom ale zasa mas dost velky tlak na panvove kosti, a teda maly kus zadku. To vie tiez byt dost neprijemne. Gate s vlozkou pomahaju lepsie rozlozit ten tlak.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

geroswen - jasné že nebehávam v štrikovanom svetri :D
hulo - ja som si raz zle pripol štartovné číslo a nejako mi pokrčilo tričko tak že ma zodralo riadne a to bolo už dooosť bolestivé, preto ako prevencia hlavne keď bežím aj v bunde (keď je chladno) a použil som klasický detský púder, funguje tak som nič špeciálne nehľadal..

zadok ma na biku bolí vždy tak prvé 3-4 výjazdy potom už si ako keby zvykne ale je pravda že zo začiatku to bol brutal že som si na nič ani sadnúť nemohol na druhý deň :D
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa kakocool »

Ale tu nejde o žiadny púder ale ten jemný vánok povievajúci okolo nádobíčka je v 35 stupňoch mňamka.
Púder prehrievaniu nepomôže a na potenciu a plodnosť to teplo asi moc nepomáha. Ideál fagt naostro a dobrá sedlovka. prdel si zvykne rýchlo a aj tak dosť stojím na pedáloch. Tie vložky sú predsa len akási vrstva izolantu a hreje to v lete fest. Keď nie je teplo sa to dá.
Možno na cestáku na rovinke sa to stíha ochladiť aj v lete, ale v nejakých výšlapoch do kopcov mám dole všetko (iba kratase, ponožky a obuv, možno triko ak útočia ovady) - zvyšok v nosiči na sedlovke - batoh ci camelbag je EE.
ja jazdím vačšinou štiavnické vrchy a na štreke sa kúpem aspon v 3 jazerách, tak niekedy idem rovno v kratasových plavkách :).
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Andre »

ani vacsina tych pripravkov na to urcenych nefunguje, nie to este puder
ber to skor ako deodorant, zabrani to poteniu, nie prehrievaniu
a >30° je extrem, to sa potis aj pod pazuchami s deodorantom, tam funguje len botulotoxin B do podpazusia na 8mes za 300e :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stanomx »

no ako ked niekto ide sportovat a nadrbe na seba deodorant, alebo antiperspirant atď... tak je u mna uplny somar... a uplne super to je v bazene aj pre ostatnych potom
RAMMSTEIN

Návrat na "Debata o všetkom"