Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Aké máte brzdy?

hydraulické kotúčové brzdy
107
43%
mechanické kotúčové
30
12%
bubnové brzdy
2
1%
ráfikové brzdy
102
41%
mám furtku - brzdím pedálmi
7
3%
 
Celkom hlasov: 248

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa killswitch »

ja mam velku nadvahu a aj na rovinke sa potim jak prasnica. bez vody si dokazem predstavit tak maximalne 10km. na bajku mam litrovu flsu, ktora sa ledva vojde pod ram :)
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa geroswen »

Preco by som sa mal trapit bez vody? Ked taham na doraz, tak by mi vyschlo v ustach a odpadol by som do jarku. :OO=

Ak budes pit kazdu chvilku 1-2 glgy, tak to nebude mat ziadny negativny dopad... problem je len vtedy, ked naraz stiahnes celu flasu :-)

Podla pocasia vypijem na hradzi cca 1,5 - 2 flase na 100km. Ked idem na doraz, tak 1 flasu na 35 km (1 flasa = 750ml).

Ked mas dost hlucny orech, tak zvoncek netreba, staci ze prestanes tahat a ludia sa hned pracu z cesty :D

Odrazky sa na cestnych bikoch nenosia ale nejake reflexne prvky na kapse, tretroch a na obleceni by sa nasli. V noci mavam v predu SolarStorm (trosku to oslnuje tych oproti ale tak smola :D ) a vzadu mam ledkove svetlo za 4 eura z Ciny, ktore sa da nabijat z USB a je uzsie nez sedlovka.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Famous »

Ja ked idem na pojazd lesom (kopce), tak cca 0,75L na 20km mam spotrebu. V tomto pocasi to kludne zaokruhlim na liter. Na priamom slnku by som asi vypil aj dva. Ale zase ak idem po hradzi uplne vychadzkove tempo 15km/h, tak mi moc vody netreba, ale to nechodim nejak casto. Na kazdy pojazd si beriem minimalne jednu 0.75ku, ak viem, ze budem dlhsie ako 20km tak dve.

A co sa tyka tych repair kitov, tak mam v batohu akurat tak pumpu a tri imbusy. Ked idem niekam dalej, ze sa zoberem vlakom niekde na inu stranu republiky tak si zoberem aj dusu.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

bez duse,ale asi s lepenim
geroswen napísal:Preco by som sa mal trapit bez vody? Ked taham na doraz, tak by mi vyschlo v ustach a odpadol by som do jarku. :OO=
:hysterical:
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa kakocool »

No behat bez po kopcoch bez lepenia nie je dobrý nápad. Raz som pred babou cestou z vysokej stretol týpka jak podvečer tlačil bajk v lese - defekt na prednom. Zalepil som mu to za chvílku ale mal kuva stastie že ma stretol veru, nemal ani svetlá. Domov by dosiel nad ránom:). Vraj jeho kamoš má vždy lepenie ale práve vtedy nešiel s ním. Kevlar ti moc nepomože, ked preletíš cez černice ale bok uz moc neseknes to je fakt. Mám fasa pumpu, ktorá má komplet lepenie aj s vyhadzovákmi v rukoveti čiže nelieta a nehrká. ale ju už kuva nikde neviem kúpiť. Mal som dve a jednu som už stratil v lese. U mna je hmotnosť druhoradá, mám full do lesa ale má aj nosič na sedlovku (žrádlo bunda imbusy, čelovka, batera pack do svetla,telefon a očas aj zrkadlovka, pivo a batoh na chrbte na bajku veru nerád mám) + blatníky. Pár g k mojim skoro 100 kg je suvix a vody pijem mrťe - 1l zo sebou + minimálne jedna plechovica pivka, skôr dve.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

jazdis v zime ze to svetlo? ci aj neskoro v noci
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa kakocool »

No jazdím aj v zime ale často aj v lete v noci. Mám kopu roboty okolo domu, deti, zverinec a záhrada a tak neni čas na celodennú bajkovačku. A občas si aj pod Sitnom pospím a potom cez les v noci domov. mám tam taký fajný flek bez svetelného smogu na nočnú oblohu - občas tam vytiahnem aj dobson ale to samozrejme nie na bajku.
Hlavná vec je mat dobre svetla potom je to paráda a hlavne v lete nemás vecer ovady a ani hic. Tiež kúpanie na počúvadle v noci je haluz. Tma hore tma dole - niečo ako floating tank
Na svietenie mám niečo takéto
http://www.ebay.com/itm/5000-Lumens-2x- ... SwzVxZbupG
+
http://www.ebay.com/itm/3000-Lumen-XML- ... 1842493430
baterypack som si spravil sám, napája obe naraz a k tomu nosím aj jednu xml čelovku.
Nikdy nevieš, či náhodou nezhasne slnko a ako potom dojdem domov :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Problem tychto svetielok je v tom, ze nemaju orezany luc, takze bud vidim dobre pred seba, ale oslnujem ludi oproti, alebo to musim sklopit nizsie a vidim tak na 10 metrov pred seba.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

10m je ok ci?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

To zavisi od rychlosti.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa geroswen »

To oslnovanie ma aj svoje vyhody... niektori vodici su take hovada, ze ked ide oproti cyklista, tak mu smazia dialkove. Ked dva krat stuknem do vypinaca, tak sa vacsinou umudria :laugh:

Ked ide oproti slusny clovek, tak svetlo stlmim a ked som na rovnej ceste, tak ho aj trochu zatienim rukou.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa kakocool »

práve pre to mám dve rôzne, jedno je viac flood a druhe luc
v meste na nízkej intenzite to oči nevypáli. Ale čelovka je dobrý bonus na krivolakých cestičkách, ked svetlá svietia mimo.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

ja som rozmýšľal nad Fenix BC30R páči sa mi to tlačítko "diaľkového svetla" ale nechce sa mi moc dávať toľko € za svetlo, tie solarstormy (aj fejky z ebay) celkom chvália len sa mi nepáči ta externá batéria :D
nejaké iné odporúčania na predné svetlo?
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa tron44 »

Per napísal:toto necham radsej bez dalsieho komentara,ale neprajem vam,nech niekde v strede narodneho parku,kde v okruhu 10 km nebude nic,nahodou padnete a nieco sa vam poskodi na biku,alebo si len urobite defekt na ostrej skale,konari
btw..a ak ti je 200g zataz,tak si slaby
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... BqWbgdPDfE
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

aké používate nosiče na bicykle? potreboval by som niečo dobré na ťažné zariadenie, ideálne 3-4 bicykle...
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)

Návrat na "Debata o všetkom"