Excel vs Calc (open office)

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Excel vs Calc (open office)

Príspevok od používateľa HellAngel »

ahojte, potrebobal by som poradit ohladny tychto programov. Program by bol urceny do podnikatelskeho prostredia. Budu sa prijimat tabulky z externych firiem. Praca v tabulkach je skoro pocas celeho dna. Vedeli by ste mi niekto napisat hlavne nedostatky alebo rozdiely Ecxel vs OpenOffice?
napriklad viem ze sa mi stavalo ze ked som vytvoril nejaku zlozitejsiu tabulku v Calc (vzorce, graf, graficke upravy) a poslal niekomu kto mal excel tak tu tabulku to dokazalo pekne rozhadzat.

dakujem za kazdy poznatok
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Excel vs Calc (open office)

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Osobne by som šiel do klasického OFFICE. Dôvod: skoro každý používa klasický office od microsoftu a sám si už spomenul dôvod, prečo nie openoffice.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Excel vs Calc (open office)

Príspevok od používateľa RP »

Pouzivam Openoffice uz roky na roznych platformach (Win/Linux) a rozne verzie Openoffice su medzi sebou plne kompaktibilne.
Co sa tyka otvarania Excelovskych tabuliek tj. Calc vs. Excel kompaktibility, tiez mi to funguje uplne bez problemov. Samozrejme, nekompaktibilita sa objavit moze - avsak, nestretavam sa s tym, povazujem to za zriedkavu vec.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Excel vs Calc (open office)

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak dneska sa problem viacmenej vyriesil. doslo prav k tomu comu som chcel aby doslo a to ze nefunguje zakladny export z jedneho programu do calc. Iba do excelu. respektive korektne data zobrazi len pri exporte do excelu. Tie exporty su velmi dolezite pre firmu. Takisto dopogramovat regulerny export udajov do open officu ten distributor programu nebude riesit, pretoze open office ani nepodporuje iste vystupy ktore su potrebne pre riadne exportovanie. dakujem za postrehy
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Programy a problémy s nimi"