Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa maniak »

Tak to bolo 2 roky dozadu ... tusim to stale plati. Ale mas LAN a sharing s tym spojeny.

A ano, Ynet je OZ, si clenom OZ, mas povinnosti zucastnit sa valneho zhromazdenia (nebol som tam ani raz, vzdy som sa ospravedlnil), je vhodne zaplatit za cely rok (platis akoby za 8 mesiacov namiesto 10tich). Tak isto inak musis zaplatit aj za intrak, aj ked tam nebude mesiac byvat.

Co sa kuchyniek tyka, to uz zalezi, kde budes byvat. Ja som byval na C4 2. poschodie, kde bola onicom kuchynka, mali sme dvojplatnicku na izbe, mikrovlnku tiez. Potom som mal dvojku na C2, kde som mal vlastnu dvojplatnicku aj mikrovlnku.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
S4ne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa S4ne »

Ludia prosimvas riesil uz niekto prestup z jednej VS na druhu po prvom roku? Ci je to vobec mozne s tym zeby som siel rovno do druheho...a co to obnasa. Diky ;)
MB: Asus M4A77TD CPU: AMD Athlon II X4 620+Scythe Ninja RAM: 2x2GB OCZ Gold 1600MHz VGA: Asus HD 4870 512MB+ACS1+120mm AC Fan HDD: Seagate 250GB PSU: Fortron 550W Black power
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Leon »

To ti určite neprejde,... určite nie z jednej VŠ na druhú,.... kamoš riešil prechod iba medzi fakultami a aj to ho poslali tiež do prvého ročníka s tým, že mu uznali predmety, ktoré mali fakulty rovnaké.

Ale prestup medzi VŠ nato zabudni :), prijímačky si robil na úplne inej škole, a tá druhá Ťa len tak z ničoho nehodí hneď do rdruhého ročníka.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa beardie »

nejake predmety by ti mozno uznali, ale aj tak ich nebude dostatok na to, aby si siel priamo do 2. rocnika
tak ci tak budes studovat dalsie 3
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Lithil »

Potreboval by som vedieť jednu vec :)

1. dokončil som SŠ
2. zamestnal som sa
3. chcem skončiť so zamestnaním a ísť študovať na VŠ

A teraz otázka: Ak som sa medzi SŠ a VŠ zamestnal a teraz chcem ísť študovať, tak mám nárok na nejaké príspevky od štátu ?
Pretože ak by som šiel zo SŠ hneď na VŠ tak mi štát dotuje VŠ do 25 rokov. Ale ako to je keď som po SŠ pracoval a chcem ísť na VŠ a mám do 25 rokov ?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

je to normalne - za studium si neplatis do 26 rokov / alebo ked nestudujes na VS viac ako 5 rokov. ci ake prispevky mas na mysli??
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Lithil »

výborne, takže do 26 rokov a do 5 rokov VŠ štúdia neplatím za štátnu (nie sukromnu) školu nič. Toto som potreboval vedieť :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Leon »

Lithil napísal:výborne, takže do 26 rokov a do 5 rokov VŠ štúdia neplatím za štátnu (nie sukromnu) školu nič. Toto som potreboval vedieť :)
lenže !,... do 26 rokov > do 5 rokov
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A ešte treba poznamenať, že to čo ty myslíš pod "Štátnou školou", je v skutočnosti "verejná" vysoká škola. Štátna je akurát tak policajná, vojenská a pod. Ale aby som ťa neplietol - nič neplatíš.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
caligulas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2009, 08:11
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa caligulas »

Ahojte. Chcel by som sa len informovať.. že neviete ako je na tom s úrovňou Žilinská univerzita, Elektrotechnická fakulta - Telekomunikácie?

Nechodí tam niekto od vás náhodou? Zháňam výšku, čo by ma bavila a popri tom by som ju zvládal...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa dendroid »

beardie napísal:nejake predmety by ti mozno uznali, ale aj tak ich nebude dostatok na to, aby si siel priamo do 2. rocnika
tak ci tak budes studovat dalsie 3
To závisí aj od odboru, ak sa nerobia prijímačky a majú málo študentov, tak by sa to možno dalo.
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1472
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Sangala »

caligulas napísal:Ahojte. Chcel by som sa len informovať.. že neviete ako je na tom s úrovňou Žilinská univerzita, Elektrotechnická fakulta - Telekomunikácie?

Nechodí tam niekto od vás náhodou? Zháňam výšku, čo by ma bavila a popri tom by som ju zvládal...
chodim tam ... klasika ... prve 3 semestre matika je sito a nic odborne... (okrem elektroniky ci programovania)
caligulas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2009, 08:11
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa caligulas »

To si ma moc nepotešil :D A je tu niekto, čo chodí na Fakultu hospodárskej informatiky? Mal by som pár otázok :)
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa materik »

max. na 3 roky, inzinier tam nie je, MRIT je somarina
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
caligulas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2009, 08:11
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa caligulas »

Ahojte zvažujem ešte pedagogickú fakultu na KU v RK. konkrétne jednoodborovú informatiku aj to externe. Ako je to prosím vás s externým štúdiom? Kedy sa vlastne chodí do školy a ako často? a tie € za školné na rok (konkrétne tu je to 850€) sa platia už pri podaní prihlášky?
Ďakujem za odpoveď :)

Návrat na "Debata o všetkom"