Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ahoj, takže rozmýšľam nad týmto už cca rok, avšak posledné týždne už dosť veľa. Najviac ma zaujala hosp. informatika v KE. Nie je to ani ďaleko, polovica ekonomika a druhá informatika.
Maturovať budem pravdepodobne z informatiky, matiky, slovenský a anglický jazyk. Fyzika ma tiež baví, ale uprednostnil som viac matiku + inf. V škole mám na starosti asi všetky PC + siete, k tomu ešte web stránku ( ale veľmi ma staranie sa o web nebaví) . Ktorú VŠ by ste mi odporúčali? Viem, že je to dosť skoro, ale nechcem dopadnúť ako veľa žiakov, že na poslednú chvíľu si vyberajú VŠ. Vedel by som, na čo sa mám pripraviť, aké veci sa naučiť a tak.
Z programovania viem doteraz veĺký prd ( teda ako tak html , niečo z CSS ) + učíme sa pascal. ( ako vravím, veľký prd ).
ďakujem vopred :)

Brko
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak technicku skolu mas v Ziline, ale tam sa trba pripravit na celkom tazku matiku + informatika.
ja som bol v Trnave na Cyrila a Metoda, tam sa velky doraz kladie na matiku, programovanie sa tam uci od zakladov v pascale + tvorba www od zakladov.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Programátor nechceš byť... ak chceš, nechci
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa crux2005 »

životná pravda Scorp? :laugh:
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja by som chcel skôr niečo ako správca sietí a pod....
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

Prečo?

crux2005 napísal:životná pravda Scorp? :laugh:
prax :D
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Komu bola táto otázka smerovaná? mne? ( reakcia na Scorpa )
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

jo
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No teraz v škole robím niečo takéto. Proste ak sa niečo poserie, volajú mňa. Ak nejde net, tak isto volajú mňa a celkom ma to baví... Ale asi to je len nejaký odvar, však? :)
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Gudas »

No, pokiaľ viem, hento je taká robota - kým to nefunguje, nejdeš domov.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Scorp »

A to ti to dovolia robiť bez titulu? To je svet toto... :))
Me like Pentium
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

Gudas napísal:No, pokiaľ viem, hento je taká robota - kým to nefunguje, nejdeš domov.
asi tak...tam proste nemozes povedat nechce sa mi s tym uz babrat dojedem o tyzden... :rolleyes:
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jararak »

tuke - informatika - viem robit scenare ku hram, pocitat algoritmy a hlavne logajritmy, vypocitat kolko aka instrukcia zaberie v ramke, opisat rozne esteticke slohy, ale programovat :? to zatial nie. za 3 semestre


btw pascal je jeden cooolovi programovaci jazyk v mojich ociach a svojou jednodnuchostou splna vsetky podmienky na ucenie zlozitejsich programovacich jazykov.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa newmi »

Krutibrko napísal:No teraz v škole robím niečo takéto. Proste ak sa niečo poserie, volajú mňa. Ak nejde net, tak isto volajú mňa a celkom ma to baví... Ale asi to je len nejaký odvar, však? :)
tak s takymito vecami mna otravuju uz roky, ci uz doma alebo v robote a tiez nie som programator, ani spravca sieti ani nic take. To su len take prkotinky co robim. So spravou sieti to ma figu a s programovanim este menej. To len proste opravujes co nejaky BFU pokazil ani sam nevie ako :D A ver, ze po case ta to prestane bavit :laugh: Hm a studovat seriozne na nejakeho spravcu ci programatora? No ved si vyskusaj par nejakych lekcii nejakeho jazyka na nete ci ta to bude bavit. Ja na to nervy nemam, staci mi ze ako-tak sa vyznam v html,css a trosicku v php. Drzim palce aby si si dobre vybral ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa valistar »

tiez som uz nejaky ten rok na KKUI FEI a ten HI odbor sa poriadne rozbehol, je tam milion ludi (veela dievcat) a dalsie roky mozno bude aj viac :OO= . neviem ci to je vyhoda alebo nie, nas zostalo na kybernetike asi 20 a mas potom individualny pristup ked sme na cviku 5ti-10ti. tam si to v tych poctoch neviem prestavit. asi je to lakave ze urobia z teba "programatora" (tomu never, aj tak sa to musis naucit sam) - a nemusis sa srat s tymi "tazkymi" predmetmi - nemaju elektrotechniku, fyziku a podobne ... aj ked podla mna by tie mali na FEI nutne patrit...
no ked ta bavi matika a nebude ta srat ze si na technickej skole a musis sa ucit nejake blbe omacky z ekonomiky tak je to dobry vyber, urcite jeden z tych lahsich na FEIke :).

Návrat na "Debata o všetkom"