Vysoká škola

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

CHodím na MUNI, je úplne jedno, aké máš známky a z čoho maturuješ, ide o to, ako napíšeš TSP ( test študijných predpokladov ).

Či si z toho spravíš flákarinu, je len na tebe, mne sa osobne páči na tom to, že si sám volíš predmety, aké chceš. Vyberieš si odbor ( nemusíš sa báť, ak chceš prestúpiť, je to jeden papier, vravím z vlastnej skúsenosti). Ku každému odboru máš dané, ktoré predmety musíš absolvovať atď, ale je len na tebe, že v ktorom semestri, s tým, že niektoré na seba nadväzujú. Povedať, že tá škola je lepšia, lebo to bežne dávajú za 4-5 rokov mi príde kus blbé, ale každý má svoj názor. Nevravím, že je naj na svete, ale úprimne, čo počúvam ľudí, čo študujú na Slovensku, či je to BA, KE, BB atď, tak som rád, že som tu a nemenil by som. Pozri si ešte VUT. Je to tam celkom zaujímavé, matike sa ale nevyhneš.

Čo sa týka mňa, tak ja som si zvolil lahšiu cestu, pretože chcem pracovať popri škole, takže to tak nehrotím, ale poznám veľa ľudí aj na MUNI, ktorí majú toho strašne veľa... :)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ako hovorí jeden docent na FEI-ke, (zhodou okolností čech) čo kedysi STU vyštudoval a odvtedy na nej aj učí...napriek tomu povedal - "Jdete do Brna, tady to zahnívá" :laugh:
Napriek tomu treba brať rankingy univerzít České vs. Slovenské s rezervou, pretože pekná časť hodnotenia výšky je v súčasnosti počet zahraničných študentov...v Česku sú zahraničnými študenti aj Slováci :D
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

vysoka skola je tak dobra ako mas ty chut studovat

aj ked ta skola nenuti studovat (co niekedy nie je az take zle) tak stale mas moznost ak chces sa venovat studiu aj nad ramec poziadaviek, no pre flakacov je problemom motivacia

mozes ist pozriet do zahranicia cez Erasmus
mozes sa zapojit do roznych medzinarodnych sutazi a ukazat svetu a aj vyucujucim, ze nie si dalsi alkoholik, ktoremu sa nechce robit a preto studuje, ale ze si v niecom dobry
mozes ziskat rozne kontakty a vazby na vyucujucich, ktore sa ti neskor zidu
casom si uvedomis, ze si mal okolo seba skvelych ludi, ktory aj ked ta nenutili ale boli schopni ti pomoct otvorit dvere ak si ti prejavil zaujem

studujem na TUKE, pol roka som bol aj vo Finsku
vela ludi na tuke nadava a ja vidim preco, no napriek tomu prechadzaju
ja som nasiel skupinu skvelych ludi a aj kedmi vela veci na tuke vadi (hlavne ten "system") tak ta partia ludi mi dava viac nez by clovek cakal (nemyslim dalsich alkoholikov ale skor vyucujucich)


a ked vidi vyucujuci tvoju ochotu a snahu nieco robit, casto pridu ponuky o akych ostatni vobec nevedia

//edit:
ak by som si mal vybrat skolu skolu v blizkosti bydliska alebo CR, tak opat zvitazi lenivost ist do CR
no ak by bolamoznost odist do DE/UK/skandinavie, tak urcite nezavaham pakujem prec
...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa CageJ »

Krutibrko napísal:CHodím na MUNI, je úplne jedno, aké máš známky a z čoho maturuješ, ide o to, ako napíšeš TSP ( test študijných predpokladov ).

Či si z toho spravíš flákarinu, je len na tebe, mne sa osobne páči na tom to, že si sám volíš predmety, aké chceš. Vyberieš si odbor ( nemusíš sa báť, ak chceš prestúpiť, je to jeden papier, vravím z vlastnej skúsenosti). Ku každému odboru máš dané, ktoré predmety musíš absolvovať atď, ale je len na tebe, že v ktorom semestri, s tým, že niektoré na seba nadväzujú. Povedať, že tá škola je lepšia, lebo to bežne dávajú za 4-5 rokov mi príde kus blbé, ale každý má svoj názor. Nevravím, že je naj na svete, ale úprimne, čo počúvam ľudí, čo študujú na Slovensku, či je to BA, KE, BB atď, tak som rád, že som tu a nemenil by som. Pozri si ešte VUT. Je to tam celkom zaujímavé, matike sa ale nevyhneš.

Čo sa týka mňa, tak ja som si zvolil lahšiu cestu, pretože chcem pracovať popri škole, takže to tak nehrotím, ale poznám veľa ľudí aj na MUNI, ktorí majú toho strašne veľa... :)
Neviem co je natom pravdy, ale co som pocul tak Cesi na tu skolu dost dlabu... Fajn je to, ze prednasky su na webe a nahravaju sa..

AD) VUT, to je ina liga... skoda porovnavat, ale tam skor elektrotechniku ako informatiku..


A k tym ratingom... Nase skoly su tak nizko len preto, lebo nasi profesori vydavaju ovela menej v odbornych casopisoch a tak isto literatury... Ved i u nas, kolko literatury mame prebratej z Vysokej skoly Ekonomickej v Prahe...


A jeden velky rozdiel medzi SK a CZ skolami, ktore nici kvalitu u nas...

V CR sa snazia profesori byt pre studentov a ked je problem riesit ho, pricom u nas je bezne poslat ta do kelu.. a to pocuvam aj z inych skol, nemam na mysli len svoju...
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Krutibrko napísal:CHodím na MUNI, je úplne jedno, aké máš známky a z čoho maturuješ, ide o to, ako napíšeš TSP ( test študijných predpokladov ).
Takže za maturitu z informatiky nie sú žiadne body naviac ? Ak by som teda maturoval z čohokoľvek budem na tom tak isto ako niekto s maturitou z info ?

Ešte by som sa rád opýtal ako je to tam s internátmi. Som z Trnavy, tak neviem či to pre nich nebude moc blízko....
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Robíš prijímačky ( TSP ) , podĽa toho, ako dopadneš tomto teste, tak ťa vezmú ( potrebný percentil je niečo nad 50 ) .

O koleje sa neboj, tých je tu dostatok, veĽa ľudí odchádza na privát ( tak isto to riešim ja, 4 ľudia do 3 izbáku a ešte ušetríme cca 30-40e / osoba / mesiac ) . Ale to mám jedno z najdrahších kolejí, dá sa nájsť aj lacnejšie, pozri si skm.muni.cz

Ak ťa zaujímajú odbory a ich predmety, pozri si http://www.fi.muni.cz/katalog/

Ak máš ešte nejaké otázky, v poho sa pýtaj :)
Používateľov profilový obrázok
nitrix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Po 17. Nov, 2008, 14:30
Bydlisko: Topolčany

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa nitrix »

chcel by som od vas radu a to taku ze neviem sa rozhodnut medzi ukf fpv a ucm fpv (ap. informatika)..neviem ktora z nich je na tom lepsie co sa tyka celkovo mnozstva uciva a dalej uplatnenia v zamestnani..ocenil by som radu hlavne od niekoho, kto aspon na jednu z nich chodil a vie mi otvorene povedat co a ako..dakujem :rolleyes:
zostava: Intel Core i7 7700/CM Hyper 212 EVO, MSI Z270 Tomahawk Artic, Corsair 16GB DDR4 3600Mhz CL18, XPG Gammix S11 PRO M2 256GB, XPG Gammix S11 PRO M2 512GB, WD Blue 1TB, Gainward GTX 780Ti Phantom, EVGA 650GQ, Chase Zalman Z3+
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Krutibrko: dík moc za info. Ak ma ešte niečo napadne, opýtam sa. :-)
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Matej.T »

Neda sa mi opytat :D Studuje tu dakto Provozne - ekonomickej fakulte v Brne ? :-) ( Mendelka )
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

A niekto strojarina na VUT? :cool: Som zvedavý, ako sa tam popasujem s matikou, čo sme sa na škole nikdy neučili... :wallbash:
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Matej: mám známych na Mendelke, čo ťa zaujíma?

Oki: sestra je na strojarine ( ale už na magisterskom ) a kamoš je prvák... čo ťa zaujíma? osobne si myslím, že sa to dá dať, len musíš makať... :)
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

No skôr som sa pýtal len tak, že či niekto z fóra tam nechodí. Najskôr ma ale bude zaujímať ubytovanie, pretože doteraz som to ešte moc neskúmal :D
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

a čo z ubytka ťa zaujíma? ak sa dá, dostaň sa na palačák ( palackého ), tam to budeš mať do skoly asi 10 min pešo, čo je v pohode. Všetko máš dookola, od menzy, cez krčmu, obchod, trafiku ... Takže ak niečo budeš potrebovať, nemusíš cestovať väčšinou. Cena sa pohybuje tuším cca 3500kč / mesiac.

Raz za semester máš ubytovacie štipko, tam sa to pohybovalo niečo tesne pod 3000kč sa mi zdá. Po čase veľa ľudí sa ale sťahuje na privát, pretože to výjde lacnejšie.
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Ďakujem za info. Tá cena vyzerá byť v pohode, ak zoberiem do úvahy aj štipko. Detaily ešte neriešim, to až po maturite :)
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vysoká škola

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Štipko aj tak nepoužiješ na ubytovanie, ver mi :D ( to keď príde, tak zrazu veľa ľudí žije *na vysokej* nohe, rozumej piju drahší chľast :D )

Návrat na "Debata o všetkom"