nasa mila slovenska posta

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lezgy »

no kurier ako kurier
jak maju nemci na odosielanie urobenu zmluvu s DP, zmluvu o abroad dorucovani ma automaticky SVK posta
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dorucovatel ako dorucovatel, nebola to moja/nasa volba. Nieco sme kupili, nieco nam poslali, nieco neprislo.

V civilizovanej krajine asi Deutsche Post funguje trosku inak...

Sranda je ze zopar rokov dozadu nam vzdy prisli free space optics (lasery) z Ameriky co mali deklarovanu hodnotu 900k$ a dnes SSDcka miznu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

http://imgur.com/tRJFZIm

Zásielka poslaná zákazníkovi..
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Pein »

Mal podať reklamáciu.
Ináč neviem poslal som už niekoľko zásielok (hrubý odhad okolo 50) rovnaký ak nie väčší prijal a ani jeden raz, tuk tuk, neprišla poškodená / otvorená a pod.

Je to vyzerá fakt ako rozrezane, pri preberaní pekne podať RMA pofotit a riešiť.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa stiv »

U mna tiez nikdy ziaden problem s balenim a dorucenim. Co citam tie nepekne veci na postu obcas tak uz davam vsetko s poistenim preistotu. Pri veciach ktorym by mohlo vadit hadzanie a kopanie tak aj krehke.

Ono sa staci pozriet ako to je aj zabalene. Milimetrova krabica, rohy nezalepene,...

Ja ked posielam tak vzdy aspon nejaku hrubsiu krabicu nie papier, dnu baleny vzduch, dookola oblepit paskou, zabalit do bieleho papiera, vytlacit/nalepit stitok a podat.
.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Matej.T »

Sorry, ale tá krabica je katastrofálne zabalená...
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa castelL »

Ja som sa naposielal toho tiež hodne, ale toto je prvý krát, čo mi niekto oznámil tento stav. Našťastie HW je v poriadku. Zabalené to bolo v celku dobre, tá krabica bola úplne nová, čo som objednával na objednávku a na fotke vyzerá, ako keby putovala celým svetom. Navyše vnútro nie je plnené len papierom, fólia aj vzduchové vankúšiky, je to len uhol pohľadu z danej fotky a vyzerá to zle. Samotná krabica je v pohode, teraz pri sťahovaní som požičal otcovi XX kusov na sklo, riad a prenášalo sa to skvelo + navyše boli aj po 4-5 ks na sebe a bez akéhokoľvek náznaku poškodenia. Krabica z fotky si musela užiť svoje.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Sice nie posta, ale GLS.. to je mozne, aby balik zo Ziliny sa 4dni "nepohol"? Ako chapem, ze realne ho mali az vcera o 8-33, ale za ten cas ziaden zvoz inde, nic??
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono GLS celkovo ma dost tragicky tracking. Alebo maju naval nejaky. Mne sa tiez zasielka od 30.9. nepohla z Neuenstein-u v Nemecku. Aspon teda podla trackingu.

Co ma na poste vzdy fascinuje je ale to, ze VZDY hodia zlty listok "mimo rozsah dorucovacej sluzby", ale pre balik si ten den nemozes ist. Az na druhy den. Preco, ked dany balik z posty vobec neodisiel ? :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa wingo »

Záleží od tety za prepážkou, ja som nemal problém pokiaľ ho fyzicky nemala u seba doručovateľka (OK, raz mali nejaký bordel a nevedeli ho nájsť, takže až na druhý deň).
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som poslal už XY balíkov cez poštu nevravím neposielam denné, ale hento je fakt nič moc zabalené sorry rohy neprelepene sem tam paska. To sa dalo čakať, či ty si myslíš že v DPD alebo UPS sa inak správajú k balikom? Prišlo by to rovnako rozgajdane ako toto.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nam davali velmi dlhe zlte listky pri nadrozmernom tovare /nadrozmerny tovar bol pre nich niekedy ako kusok krabice so sklom z ciny za 1€ na 5" smartfon/.

Cca mesiac dozadu bolo vsade este: zasielku si mozte vyzdvihnut zajtra.
Uz tam je: zasielku si mozte vyzdvihnut dnes.

Takze, to asi zalezi od posty atd.

Ja ale nechapem, ked postarka tovar nevezme na rozvoz, preco nejde hned k okienku? System je ale taky, ze ona triedi zasielky rano, velke nevezme, ALE kedze uz ide na rozvoz, uz nestiha dat velke na vydaj, ale da to az ked sa vrati z rozvozu spolu so vsetkymi co sa neprevzali - zevraj.

Sila no... A zevraj, podla info co mam, ten tracking ciarovych kodov postarkam toto este viac predlzil, a preto to zevraj naschval davaju na vydaj az poobede spolu.

PS: k tomu GLS. no ak je to len tracking, tak super. ale ak sa moj balik uz viac ako 30hodin /pocas pracovneho dna/ nepohol z depa zilina, to je na hlavu.
ked si objednam polozku z ferraristore.it, ide z malej dediny v taliansku tak, ze o 24hodin ma za sebou tri lety - dedina milano, milano pariz, pariz nurnberg... akoze chapem, ze sme na SVK, ale co je to za mores? maju malo balikov, tak to proste z depa nevezmu a cakaju na viac kusov? bo tak mi to pride...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lacika »

zlty listok? :D
hned ako mi pipne sms, ze prislusny tracking number je na poste idem si rovno pon, bez listka..
tetkam ukazem obcanku, podpisem listok a idem domov.
zeby som narokom chodil na postu :D ha! este take sa nestalo.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa felipe25 »

to mas tu sluzbu cez postovu kartu co? uz by som to mal aj vyplnit..

lenze aby si vedel, to taktiez robia len MANUALNE :)
maju vytlaceny zoznam tych ludi.. ak je vas 50 na lokalite je to ok.

som zvedavy, ked to bude mat 500ludi, ako to manualne vyriesia :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: nasa mila slovenska posta

Príspevok od používateľa lacika »

nie :) kecam.. nepipa sms ale mail.
SMS mi pipa pri kurieroch..
ak mi cinania poslu balik, hodim tracking na stranku posty a linknem to s mailom..
potom uz mi dojde len email, ze balik je na poste.

Návrat na "Debata o všetkom"