Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

neviem kolko si mal rokov v roku 96, ja si zivo pamatam televizne reportaze z tej doby aj celkovu atmosferu v spolocnosti ktora vyrazne prispela k formovaniu mojich nazorov, takze pre mna (a myslim si ani pre mnohych inych) to nie je kauza inej generacie. ale rovnako povazujem za "svoju" to ze moji stari rodicia boli jedneho dna vyhodeni z domu ktori si sami postavili a poslani v nakladnych vagonoch niekam do ciech a nikto im nepovedal ani prepacte. je to vec spred takmer 70 rokov, ale bolo by mi lepsie keby tie zakony niekto zrusil.

a napr. pomohlo by aj to, keby ludia ktori sa snazia veci zmenit k lepsiemu a zaplatia za to najvyssiu cenu neboli oznacovany za drogovych dealerov alebo mafianov.

problemy vsetkych ludi nikdy nevyriesis, existencne problemy tu budu vzdy lebo vzdy bude niekto komu sa rodicia nevenovali, ma nejaku postihutie alebo je proste iba ozran, to by sme cakali vecne na vsetko. dnes zijeme vo svete ked ten kto to ma v sebe minimalnu sikovnost nemusi mat ziadne existencne problemy. ano, aj ja poznam ludi ktori dru niekde za min. mzdu, ale ked im poviem aby sa vysrali na robotu a sili doma detske saty (co robia inac v robote) a predavali to cez internet tak vymenuju x fiktivnych dovodov preco sa to neda.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

lol zevraj sa to nafukuje a vrazda cloveka blizkeho mafii.. takze to uz nie je vrazda, aha nakoniec dobry skutok... a este nieco od dana ci harabina sem hodte

takze podla tejto skvelej logiky sa moze kazdy zlocin prikryt amnestiami a dalej to nema nik riesit, vynikajuce :facepalm: aj ked su evidentne dokazy, ziadne dohady..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

yesper nejde len o to,ci zrusenie amnestie "vyriesi tuto kauzu"... ale pointa je ta,ze ak nieco taketo prejde a este s dementnym odovodnenim, lebo "potreba spolocnosti je nad zakon" tak tym padom, si bud isty,ze ti najbohatsi budu naozaj si uz robit co chcu... to ,ze sa to stalo je jedna vec, holt takychto "omylov ala amnestia" je vsade kopec, ale treba pozerat out of box.

proste nemozes menit zakon podla lubovole lebo potom sa to na pravny stat moze hrat este viac ako teraz. je to len moj taky zbezny nazor, lebo osobne ma tato kauza a cele to pozadie absolutne nezaujima a nijako som z toho rozhorceny neni, viac som rozhorceny z toho ako posledne vlady doslova kradnu alebo to mozme nazvat aj "sprenevera" v srisom ponimani... lebo potom su neni v state peniaze na nic, tolko co sa pokradlo vyrabovalo sprivatizovalo z tohto statu, sme tu jak chudaci ozaj... holt stale sa tam drzi "Stara garda".
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

prepac, ale mne nepride pravny stat ten, v ktorom platia amnestie na zlociny. Prave to je jeden z dovodov preco si tu najbohatsi uz teraz robia co chcu. A takato zmena to urcite nezhorsi, skor naopak.

Nik nemeni ustavny zakon podla lubovole, musia mat ustavnu vacsinu. Vzdy to tak bolo, preco by to mal byt zrazu problem?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto nie je právny štát ale prácny štát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

quicky, vidno ze si mlady. ale to musis uznat aj ty, ze to ze stat zavrazdi svojho obcana a este aj vyhlasi ze vinnici su nevinni je trosku ina kava ako to ze sa kradne. si predstav ze takto by oddelali toho chalana co si pozrel kalinakove ucty v banke, alebo tych ludi od lajcaka. bol to mlady chlapec, mal 26 rokov, zivot pred sebou. skus sa vzit do tej situacie, v nitre natrafis na nejake svinstvo starostu, zacnes to riesit a pod kiou najdes balicek. a budes rad ked tam budes iba ty a nie frajerka, nedajboze tehotna. vies si to predstavit?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

nikto nejde menit zakony podla lubovole. tu sa udialo nieco neprijatelne. neprijatelne je aj to, drzat sa starych veci, len preto ze su stare a neprisposobovat sa novym okolnostiam (lebo nasa spolocnost sa vyvija predsa). a zakony sa nemenia mirnix dirnix, ale musia sa odhlasovat ustavnou vacsinou predsa. a predchadzat tomu by mala velka debata. v tomto pripade, prebiehala 20r.
zachovavat si pravny status a tvar ma stat presne teraz pri danovych podvodoch a kradnuti a ale aj tam, kde sa stala aj napr. vrazda! a pri tejto konkretnej vrazde ide aj o remiasovu matku predsa. jemu to moze byt uz sumak, ale ona s tym musi zit a pozerat sa na tie kysle xichty, ako sa im nic nedeje. a je jedno ako moc bol v tom namoceny.
co taky daniel tupy? ked by to bol tvoj brat, syn? ako by si sa ty zachoval, ked by stat ignoroval tvoje pravomoci a spravodlivost?
poznam dalsi pripad, kedy ludia napadnuti nackami v jednom bare schvalne neukazu prstom na utocnikov, lebo maju strach, kedze im nepriamo vyhrazali, ze ak budu, pojde to na triko ich najblizsich. a taha sa to uz aj 10r a len chodia na pojednavania si sadnut a tie plesky v ruzovych svetrikoch polo sa tam chodia len vysmievat, lebo velmi dobre vedia (ako cvarga v politike napr.) ze im nic nehrozi. Lebo tento stat je v takych neskutocnych srackach, (a takychto pripadov je xyz, od senice po ciernu nad tysou) ze zmrdi to vedia a patricne to zneuzivaju.
Toto je miesto kde chces zit a vychovavat svoje deti?! miesto bez zdanlivej vizie na prospech a spravodlinovst celej spolocnosti do buducnosti?

neviem kolko mas rokov ty quicky/hellangel, ale 90te roky boli peklo nie len u nas (aj ked aj vela pekneho bolo. vznikol napr. triphop ci psytrance hudobne styly, ci trainspotting, terminator 2 atd. ^^ ja som mal v ich polovici +- 15r a celkom si pamatam tu dobu. aj ked, suvislosti mi dochadzaju az teraz poslednych +- 5-10, ked je viac a viac info vonku. A postupom veku sa aj moj pohlad na svet zmenil spolu so zvysenym zaujmom aj o tuto cast spolocenskeho diana. hlavne potom, odkedy sa pravidelne (ekonomicky) podielam na chode tohto statu), a soplaci co vzisli z mafosov tej doby, tak to je neuveritelne co si teraz dovoluju!
pocit neohrozenosti, pocit, ze ked kradnem a nikto ma nevidi a nemoze mi tak nic, tak nerobim vlastne nic zle. nevadi, ze okradam niekoho ineho, toto je OK!?

tym, ze sa na minulost akoze zabudne, bude mat za nasledok, ze ludia nebudu mat ziadnu sebauctu, sebareflexiu, pokoru a budu mat pocit, ze si moze dovolit ktokolvek, cokolvek a bude si to ospravedlnovat akolkovek.
ved si pozri teraz. o historii sa uci tak malo (info od ucitela, udajne 25hod za rok!), ze ludia na nu zabudaju, a pozri co tu vznika teraz. ludia presvedceni, ze pomaly svetove vojny, ktore tu boli ani nie pred 100r., ani neboli, vymyslene genocidy a pod, ziadne kriticke myslenie a prisvojovanie si vymyslenych faktov z internetu rsp z cudzej hlavy, lebo je to lahsie ako pouzit tu vlastnu.

clovek, ktory sa nepouci zo svojej minulosti je odkazany, si ju prezit znova.
kvoli zadubenym hlavam
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

quicky napísal:cele to pozadie absolutne nezaujima a nijako som z toho rozhorceny neni, viac som rozhorceny z toho ako posledne vlady doslova kradnu
A ver tomu, ze s tvojou logikou nebude zaujimat tvoje deti, ze za tvojich casov posledne vlady kradli . . . to, ze ta to nezaujima, lebo ta to "obislo" neznamena, ze sa to nestalo a ludom to nelezi v zaludku.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
BOB!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 365
Dátum registrácie: Ut 02. Apr, 2013, 08:06
Bydlisko: Twin Peaks

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa BOB! »

Par slov od Štefana Harabina k amnestiam :
https://www.youtube.com/watch?v=VkJZYbS_VEk
/ Amiga 1200 / Nvidia Shield K1 / PlayStation 4 Slim / PC: Intel + Nvidia /
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Mečárove slova : nie ja, ale Fico bude mat problemy.

Ficovi ide o dosadenie ludi do ustavneho sudu ktore je teraz zablokovane. Sere on na cele amnestie. Vsetci seru.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

asi tak.
ficovi sudcovia na sude = pohodlnejsi ficov zivot.
nebude sa musiet v opacnom pripade obraciat a bojovat o percenta, aby sa udrzal pri moci. sudcovia to spravia za neho.
uz sa asi nevie dockat dochodku a bez vycitiek na belize popijat drinky.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja mam 32, v tom 98 som mal 13/14. Nejako som mafosov nevnimal v tomto veku.
Ja viem o co Vam ide, ja som tiez za vysetrenie, a som za vysetrenie celej tej doby, od vsniku SR az po dneskajsok, lebo verim ze vsetko so vsetkym suvisi. Meciara povazujem len za tvar na ludi, tak isto aj Fica, vlastne cela politicka scena su len tvare pre ludi.

POzerajte trochu medzi riadky, o co ide Ficovi, Fico nejde riesit amnestie, nikdy ich skutocne riesit nechcel. Quick je pravnik, vie si lepsie vylozit zakony ako my ,,znalci,, co sa riadime emociami, mp3 tu tiez napisal o co mu ide.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

Ja mam 30 teraz ,cize je pravda,ze som to vtedy nevnimal a zároveň ju nevnímam ani teraz, prečo? lebo som povrchný hajzel a netýka sa ma to, nič to terajšej spoločnosti nepomože,akurát sa otvárajú pre zainteresovaných staré strasti.
Spoiler: ukázať
Nesledujem to nejako aktívne ani sa tomuto nevenujem,lebo to je škoda času pre mňa. Avšak moja domnienka prečo to fico rieši je vyššie uvedená, hádam sa tu nenájde niekto, kto si naozaj myslí, že to robí preto, že mu záleži na objasnení predmetných skutočností... proste fakt nie.

Harabina sledujem len po právnej stránke, naozaj ma nezaujímajú jeho konexie,ale musím povedať, že s jeho právnymi názormi poväčšine súhlasím...

Proste apriori zákony nemôžeš používať svojvoľne, základným princípom verejného práva je, že štát a jeho orgány(organizácie atď) môžu konať len v medziach zákona, proste rámci svojich právomocí určených zákonom. Skutočne pokiaľ budeme zmenu ústavy a zákonov odvodzovať od svojvôle resp. od aktuálnej požiadavky (Rozumej konkrétny prípad - tieto amnestie) spoločnosti nad rámec zákona, tak sa môžme po právnej stránke vrátiť do roku 0 BC. Treba si uvedomiť, že takáto zmena sa nebude vzťahovať len na konkrétny prípad ale vznikne istá nová rozhodovacia práx/ právomoci, čo v budúcnosti môže/nemusí viesť k nepríjemným škandálom tohto typu.

Proste ak sa zrušia amnestie (za predpokladu, že by to urobili aj napriek tomu, že to podľa mna neni v poriadku, účinnosť zákona pro futoro - do budúcnosti a pod; rovnaký princíp vo vzťahu k trestnému konaniu) tak s tým sú spojené ďalšie právne následky (ktoré sa už v mediách nehovoria) a to najmä proti základným princípom ústavy/ trestného zákona/ poriadku.

Prroste podľa mňa ak toto by prešlo tak je to debakel právnemu systému a najmä ignorovanie základných princípov. Tým pádom si tu robme čo chceme.
Tento post je len taký hint naozaj sa tomu do hĺbky nevenujem, čiže to treba brať len ako môj názor/pohľad.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

To, ze je to politicka hra, to je ina story. Vojnove zlociny sa tiez vysetruju a v podstate to uz nikomu nepomoze . . .
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

nepoznam presne cislo, ale od vzniku sr sa ustava sr menila niekolko krat
podla tohto zdroja je to 12? krat.
https://sk.wikipedia.org/wiki/%C3%9Asta ... iky_(1992)
preco je to taky problem teraz?
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Debata o všetkom"