Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

lebo teraz sa chce nieco spatne rusit, nie menit ale rusit

Polícia obvinila známeho podnikateľa Ladislava B.
:D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

http://www.pravnelisty.sk/clanky/a532-m ... na-skrinka

Nemôžem nesúhlasiť -serkozny vecny právny rozbor bez omáčok z parlamentu a prisluhovačov.

Pri­ja­tím ad hoc ús­tav­né­ho zá­ko­na v roz­po­re s ele­men­tár­ny­mi prin­cíp­mi ma­te­riál­ne­ho práv­ne­ho štá­tu by sa vy­tvo­ril pre­ce­dens, kto­rý by mo­hol mať ne­do­zer­né nás­led­ky pre ďal­ší vý­voj spo­loč­nos­ti a štá­tu. Ako zdô­raz­nil Ústav­ný súd Čes­kej re­pub­li­ky v ná­le­ze sp. zn. Pl. ÚS 27/09 z 10. sep­tem­bra 2009, spo­chyb­ne­nie zá­klad­ných práv­nych is­tôt z po­li­tic­kých dô­vo­dov je spo­chyb­ne­ním de­mok­ra­cie a vy­tvá­ra po­ten­ciál­ne ne­bez­pe­čen­stvo nás­tu­pu auto­ri­tár­stva a to­ta­li­ty.
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

+1 proste nerozumiem prečo a hlavne načo sa to stále otvára vždy, keď treba niečo iné zakryť. Tu už dávno nejde, a ani nikdy imo nešlo o mečiarové amnestie... Len je to taká veľká vec, že na to reaguje spoločnosť, a teda v pozadí sa daju robiť mega-prasačiny bez nejakej zvýšenej mediálnej pozornosti...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

a amnestovat sam seba nie je znak autoritarstva a totality?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

Je a to sa malo riešiť vtedy resp teraz... Na konci je napísaný návrh ako to riešiť pro futuro a s tým súhlasím...Úplne stačí aby do kompetencie ústavneho súdu sa zahrnulo aj skúmanie ústavnosti amnestii udelených prezidentom(toto tu absentuje)...S takouto úpravou do budúcnosti problém nebude.

Problém je,že idú robiť konkrétne zmeny ustavy, ktoré sú napasovane na konkrétny prípad a ešte nezmyselné v rozpore so zakazom retroaktivity a pod ....Čo je problém ako som aj ja písal,resp v tom clanku
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

pokial dobre viem, tak podobne amnestie uz prezident udelovat nemoze. myslim, ze moze amnestovat len uz odsudenych, nie amnestovat vysetrovanie. tak do buducna to riesi velke ho... :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

ano, po tom priesere to "novelizovali"...

aktuálne znenie:
čl. 102 ods. 1 písm. j) Ústavy:
"Prezident odpúšťa a zmierňuje tresty uložené súdmi v trestnom konaní a zahládza odsúdenie formou individuálnej milosti alebo amnestie."

holt kazdy ma na to nazor a ako som povedal,osobne mi to je ukradnute, jedno viem ale isto,ze to neni nezistne a velmi sa "tesim" na to co to prinesie do "buducna".
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

Je tam ale dalsi podstatny rozdiel: prezidenta hz volia obcania hlasovanim, kym meciara nezvolil nikto, ani parlamanent !
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mirjak »

mna by v tejto suvislosti zaujimalo, ci je mozne zrusit aj Havlovu amnestiu z r. 1990
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

a je na to rozumny dovod? tie amnestie sa dali hlavne aby nemuseli sediet ludia ktori sa previnili voci predchadzajucemu rezimu. samozrejme sa na slobodu dostali ludia ktori aj realne nieco vyviedli, vacsina z nich rychlo putovala aj naspat. ale samozrejme dalo sa to urobit aj lepsie a rozumnejsie, chcel by som ale vidiet kto by tych 28 tisic pripadov realne individualne preskumal, nakolko pri plosnom pristupe by isla sediet nemala cast nielen mojej rodiny sa strnganie klucmi a pod. delikty
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

Ak chceš zrušiť tak jednu amnestiu preco druhú nie? Kto to bude posudzovať,ako,za akých podmienok,atd...Toooooolko ďalších otázok,problémov následkov,ale veď čo srať na to,aj tak to je len politika,hlavne,že si všetci teraz spravia super cool promo ako sa zrušia meciarove amnestie,najväčšia tragédia 20storocia. :facepalm: Holt škoda času sledovať
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

no urcite je to najvacsia tragedia slovenska, to ze si ignorant za to ja nemozem. samozrejme v ramci realii treba uplatnovat rovnaky meter, ak idu zrusit amnestiu ktoru dal kovac svojmu synovi, o ktorom odvtedy pomaly nikto nepocul tak by sa mala zrusit aj amnestia ktoru v rovnakej veci dal kocnerovi, co politiku zasiera konstatne a nevyzera ze by isiel skoncit.

nezabudnime ze amnestie sa tykali aj zmareneho referenda o priamej volbe prezidenta, pre teba je to mozno nieco o com si iba cital, ja si to dodnes pamatam ako sme to vtedy prezivali v skole aj s rodicmi ked tam tu 4. otazku nenasli a otocili sa v hlasovacej miestnosti a isli domov, potom sme to cely den na ceste ku babke riesili. je mi to luto ze mnohe rodiny toto doma s detmi neriesia, potom vyrasta generacia ktora je otupena voci nespravodlivosti a chodi po svete so sklopeny usami a nedokaze si zastat ani seba ani inych.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

ja si myslim, ze rozdiel tam je. v pripade zavlecenia je to amnestia pre vsetkych zainteresovanych v pripade zavlecenia prezidentovho syna. islo o akt statneho terroru voci vlastnym obcanom, to sa ani neda porovnat s individualnou milostou pre niekoho podozriveho z ekonomickeho trestneho cinu.
ale ano, ked sa rube les, tak lietaju triesky, tak povedzme, ze nech sa to zrusi na komplet. roznych milosti udelenych prezidentom ale budu stovky a mozno aj tisice, to som zvedavy kto dalsi sa kvoli precedensu ozve.

https://domov.sme.sk/c/20488969/milost- ... ctoch.html
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

:cool: molnart to,ze sa stala taka udalost ako tieto amnestie je sice veci nie v sulade so zakonom a urcite nie v sulade s moralkou,ale co ? je to jedina vec,ktora ta trapi, ktora trapi slovensko, beznych obcanov?

nespravodlivost byrokraciu svojvolu riesim a vnimam kazdy jeden den v praci, na sudoch, policii,inych organoch statnej spravy a co teraz? mam sa buchat do hrude,ze to bude ine alebo je to zle? ved je a co s tym. vyhodia jedneho pride druhy, vyriesi sa jedna kauza,medzitym sa spravia dalsie dve tunelovacky, proste o com sa bavime...

co bolo to bolo, spravne to nebolo, teraz to uz nic nezmeni, su aj vacsie tragedie a problemy ako tato amnestia, ktore treba riesit a ktore by slovensku vyrazne viac pomohli... holt, toto je podla mna iba divadielko na volicov, aby sa upriamila pozornost niekam inam ako by sa mala (klasicky "kuzelnicky" princip, donutia ta pozerat sa kam chcu).

Fakt to neber tak tragicky,je to 20 rokov spat, pekne polykaj a posun sa dalej :D este toho bezpravia uvidime viac :cool:

p.s. na margo tych nadmerakov len poviem, mam par veci co som bol na danovom zastupovat a teda Vam poviem, ze inéééé a top prespekulovanejsie veci prekukaju, stopnu, odmietnu neviem co,pokial to robia bezni podnikatelia bez vyssieho krytia...

ako predat na firmu za euro a o dva tyzdne to iste predat za 12mega.... ako sory ale tam sa nemame o com bavit... ked apeluje,ze boli luxusne dokoncene, je bezne aby danovaci kontrolovali aj súvisiace subjekty (tych co robili dokoncovacie prace, dodavali material atd atd) - proste v momente ako by sa islo hlbsie tak tam neni ziadna pochybnost,ze to bolo len ucelove. proste je to zly vtip xP
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

pozri

nikto netvrdi, ze amnestie su jediny problem slovenska. to si nemysli molnart, ty ani ja a ani (dovolim si tvrdit) zvysok slovenska.

ak sa ale k nim budeme staviat tvojim sposobom, potom sa mozme rovno vysrat aj na tie vacsie tragedie. sak, co. ono, niekde sa deju aj tak este vacsie.

e: tu je k amnestiam od dalsieho pravnika
https://www.facebook.com/obycajni.ludia ... 473298593/
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Debata o všetkom"