Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

paranoid.asian napísal:@lordkj, diletanti? nemylis si to s tym, ze nikto nauceny sa nerodi?
nie, minut strasne stovky tisic eur na servery a potom zistit, ze sa im tam nezmesti cely hosting (to napisal v knihe)
http://www.zive.sk/clanok/108448/websup ... ti-stranok

alebo po 10 rokoch zistit, ze vlastne predavaju kapacitu na doraz a teda servery nestihaju a preto maju same vypadky (to napisal do knihy, pohladam to ked pridem domov)

To povazujem za diletanstvo. Nezabudaj, ze v tom case to uz bol najvacsi slovensky webhosting.

Ale pozor, urcite sa nechceli potopit investiciou za 350k e, len to proste nevyslo ale robit beta test na ludoch ...

Clovek sa az cuduje, ze co vsetko ta firma prezila kedze stale maju pravidelne vypadky.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

geroswen napísal:Napriklad Truban nahlasil na policii, ze mu chceli dat predrazenu statnu zakazku bez sutaze s podmienkou, ze im musi za odmenu nieco uliat stranou.
ok, on je fajn, ale stale radsej by som ho radil ku standardnym politikom, lebo medzi "nestandardnymi" su u mna kotleba, kollar, matovic a to by bola prenho prilisna urazka. otazka na co bude mat v realnej politike, lebo v IT firme aj ked ti polovica veci nefunguje tak vies navonok uhrat ze si super. v politike ta za to opozicia znici
geroswen napísal:Dalsia pekna vec na PS je toto: https://komunita.progresivne.sk/
si tam regnuty? ja som to po mesiaci vzdal lebo ledva stiham sledovat toto forum, tam by som musel byt na plny uvazok aby som bol v obraze. ale urcite su tam zaujimave myslienky aj premakany proces ako s nimi pracovat dalej. a velmi sa mi paci ta platforma na ktorej to bezi, to by sa mohli inspirovat aj tunajsi admini a nesrat sa s tym phpbb :D
paranoid.asian napísal:@stiv si ty, ci mas rodicov, alebo whatever blizko k vladnej strane a idu vam (statne) kseftiky a €, alebo si ty, alebo uz ti spomenuti, na nejakom teplom mieste vdaka tej vladnej strane?
pretoze inak si nedokazem predstavit, preco by si mal byt spokojny so stavom aky tu je teraz.
nepoznam jedineho cestneho cloveka, ktory by bol spokojny s tym ako to tu funguje v tomto stave.
ked vidim situaciu v okolotych krajinach aj ja som celkom spokojny. a hlavne sa obavam ze s dalsimi volbami to bude iba horsie, takze v principe som spoko aj ja. mame zdrave hospodarstvo, nizku nezamestnanost, pomerne zdavy dochodkovy system, ked si zaplatis mas dobru zdravotnu starostlivost a dostanes na drzku na ulici za to ze mas ine politicke nazory len od 10%-nej minority, nie od polovice naroda. samozrejme a ja by som si vedel predstavit neporovnatelne lepsiu vladu (par tyzdnov dozadu som to tu pisal), ale ta je vysledkom volieb ktore po odovzdani mojho jedineho vlastneho hlasu (a blizkej rodiny ktorych viem ovplyvnit) uz neovplyvnim. a z poslednych volieb vzisla taka dobra vlada aka z toho vysledku mohla vyjst. ano, je to na pitchu, ale ine moznosti boli len teoreticke, v praxi nerealizovatelne.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

2molnart, praveze na tej platforme sa neviem orientovat ci uz tam alebo na slovensko.digital, tuna pekne mam zalozku na nove prispevky a neriesim
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

@lord,
chapem, ze to takto vnimas a ano ide z toho fuserina, ak chceme byt superprisni.
ale tak predpokladam, ze stat neriadi jediny clovek, ale obklopuje sa ludmi (odbornikmi, aspon tak by to malo byt) ktori to riesia vsetko spolu s premierom. dolezita (mimo ineho) je v tomto AJ transparentnost.
tak ako ani RF nema hlavu na vsetko (na co konkretne ale ma, uz pocul snad kazdy v tejto krajine), a taktiez neriadi vsetko uplne sam.

@molnart,
tak to mas dost nizske naroky na funkcnost systemu ak ti toto staci. to ze je to tu lepsie ako napr v somalsku, neznamena, ze mam s tym byt spokojny.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

Spoiler: ukázať
::: ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Kocner ide do politiky? :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

a niekto tu pisal ze uz to nemoze byt horsie... zlaty smer
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sa prestavam cudovat ze ludia su kkti ked aj nadpriemerne inteligentny jedinec (za ktorich povazujem vacsinu technicky vzdelanich ludi a teda aj vas) napise ze smer je to najlepsie co tu mame, popripade spokojny Stiv vsetko vidi naporiadku.

Ved vrazdy a kradeze, popieranie zakladnych ludskych prav. to su vsetko len detaily ktorymi si nenechame pokazit den v dobytkarni.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

neviem ci sa ohanat tym, ze technicky vzdelany clovek je nadpriemerne inteligentny, videl si nase VS?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

O to msa mozme porozpravat hlbsie ak mas chut v teme inteligencna debata, rozne typy inteligencie a pomery typov ludi vo vztahu ku ich technickej zrucnosti.
ale pravdepodobne ku nicomu zaujimavemu nedojdeme a su studie, ktore to uz za nas prebrali. tak, ako su studie ktore zistili ze korupcia skodi ludom. ale tazko to tu niekomu vysvetlit :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

Jednoduska, schvalne napis koho tu mame lepsieho ako smer kto realne moze vytvorit funkcnu stabilnu vladu ktora sa dohodne sa vzajomne akceptovatelnom programe, a nepolozi sa pri prvej krize? dvojkoalicia sas-most vladu nevytvori, tak co ine ostava?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DesRe »

že by úradnícka vláda...
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa geroswen »

Jop, je jasne, ze nie je spokojny s tym, ze nemoze kradnut v takom rozsahu ako Smer.

Vdaka tym poziadavkam by dosiahol slusnu cenzuru, zruinoval by mrte vela podnikatelov a vdaka poslednym trom bodom by vytvoril nehorazne tunely.

ZSR su tragedia. Vacsina vlakov je preplnenych. Ked cestujem za plnu sumu, tak ma to stoji tolko ako keby som sa viezol sam na 6 valcovom diesli a stale je to pre nich stratove. Nehovoriac o tom, ze ako danovy poplatnik sponzorujem vlaky pre studentov a dochodcov, co neexistuje nikde inde na svete.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m

Návrat na "Debata o všetkom"