Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

tak to je trosku o debate o tom aky mat byt pristup k trave a ci je spravne aby za to niekto mal zaznam v registry apod.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ono to treba vnimat aj trochu inac, v poslednom obdobi, su celkom dost velke rezie na drogy - dilerov. Nemyslim si ze riaditelka nejako zlyhala, ak nahlasila policii, ze je tu moznost, ze ich ziak nosi pri sebe drogy, alebo ich uziva. Trochu beriem, ze policia mohla zareagovat trochu inac, ale na druhej strane, nech sopliaci vidia, ze ich ciny maju aj svoje nasledky. Dnesna mladez nema respekt pred nicim, ako som pisal, ja som zazil na skole viacejkart navsetvu policajtov koli mariske, alebo kradezi. Malo to aj urcity vychovny efekt. Dnes mladezi chyba tvrdsia vychova, respekt

ohladne zaznamu koli mariske, som za ti co presadzovala SAS, je to hlupo nastavene a koli mladickej nerozvaznosti si skomplikujes dalsich xz rokov dopredu.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak je to zakazane?, je, tak nevidim dovod byt zhovievavy
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

kolko veci je zakazanych? Ked si bol mladisty nepil si alkohol? alebo nerobil nieco co je zakazane? Aj dnes kazdy istym sposobom pourusuje zakon.
Moj nazor, ja ho nikomu nevnucujem, ze trest za to, ze niekto v mladosti skusi travu, alebo ma nejaku ma jointa pri sebe, ma zapis v registre trestov a celkom dost si toho zamkne do buducnosti.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ked si bol mladisty nepil si alkohol?
nie, a mozno aj preto som taky striktny v tychto veciach

ale tak, su zname tresty?, su, robis to napriek tomu? tak sa necuduj, ze co sa ti moze stat.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Tu ide o to, akym sposobom sa proti drogam bojuje a aky si nasledne vytvaraju decka vztah k policajtom. Pride razia do triedy, kazdy vysypat tasku na stol a este vas prebehneme psom. Fakt sa musia citit uzasne.
Dalsia vec je legalnost takehoto zasahu - teda legalnost takto ziskaneho dokazu. To ze na zaklade tohto niekoho potrestali je len vdaka tomu, ze decko bolo v strese a vsetko na seba nabonzuj. Staci mat pravnika a ani sa nepokusia o obvinenie. Aha. Pravnici su len pre bohatych, zabudol som ... Totiz, osobna prehliadka ma svoje iste pravidla a nemoze byt vykonana len tak z lubovole policajta. Tym nechcem obhajovat drogy, len poukazat na nezmyselnost sposobu, akym sa proti nim bojuje.
Totiz, ak boli na skole nejake drogy, tak o tom nevedel jeden clovek poviem obrazne ze cela trieda. Platilo to na zakladke, na strednej. Kamosi co boli na inej strednej skole mali tiez triedneho fetaka a ten sa uplne zazracne vyhol tejto prehliadke - fizli nakracali do skoly hned rano. Chalan pravidelne blicoval a chodil neskor a zrovna mu to vylo v ten den.
Preco sa namiesto represie nerobi vacsia osveta o drogach, preco ucitelia nemaju prehlad o problemovych ziakoch? Ze by sme za tym videli znova peniaze?

Tiez mam skusenost, ked som mal okolo 15. Hadam nebolo dna, kedy by nas s bandou nekontrolovali policajti. Vzdy pri nas zastavili s autom jak velki geroji, veci na kapotu, popresacovat ... zopar debilnych otazok, zopar posmeskov a ide sa dalej. A tak to slo den co den. Samozrejme, ziadne drogy sa u nas nikdy nenasli. Ze mam o policajtoch dodnes peknu mienku hadam nemusim hovorit.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa stiv »

To co ste mali za skoly? Mna nikdy nikto neprehladaval ani po mne nemuseli lozit so psom. :?
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

U nas take nebolo. Kamosi co boli na inej strednej toto mali viac krat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DesRe »

všade sa nájdu ***** bonzacke ,policajti tak isto ako drogy na školách sú iba následky vadnej spoločnosti. Práca Dr. Gabora Maté mi dosť zmenila názor na toto , pre nejakého pedagóga by to malo byť povinné čítanie ...
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Obrázok
Asi tak
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Polícia dnes oznamuje už druhý zásah proti marihuane v škole. V tomto prípade už obvinila 14-ročného chlapca z nedovolenej výroby drog», podľa obvinenia predával žiakom polgramové vrecúška s marihuanou po päť eur.
https://dennikn.sk/minuta/776384/?ref=ampm

chlapcovi hrozi peknych 7.5 az 10 rokov
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

ja im taketo "kontroly" v skolach schvalujem... podla mna to neni celkom v poriadku... ked chcu fajcit pit drogovat nech si pockaju aspon na tu 18ku +- ked uz maju vlastny rozum a pohlad na vec... nie lebo toto je cool aka bieber...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3689
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Pride Vam ale normalne, ze 13-14 rocny chalan dostane takyto pojeb ? Ved to este nemaju svoj rozum... 7-10 rokov za nieco taketo je podla mna uplna zaostalost statu / zakona....
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

nema robit sprostosti, ked to predava tak uz o tom nieco urcite vie.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3689
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

ja nevravim, ze nema niest nasledky, ale toto je brutal. Pride ti normalne, ze v 14 rokoch ta uplne znicia za takuto vec?

Návrat na "Debata o všetkom"