Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Hlasovali by ste v prípadnom referende za skrátenie funkčného obdobia sučasnej vlády?

Za
45
70%
Proti
8
13%
Nezúčastnil by som sa
11
17%

Celkom hlasov: 64

Užívateľov profilový obrázok
mino_85
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29

Re: Politicka debata

Príspevokod užívateľa mino_85 » Ne 19. Mar, 2017, 20:29

Určite to nie je zrazu, väčšina ľudí bola za zrušenie dlhodobo /aspoň tí čo tie časy zažili a nevedia o nich len z počutia/, len musel prísť impulz aby sa tá verejná mienka prejavila. To neznamená, že vznikla teraz. Pochybujem, že je to celé filmom, veľmi okrajovo možno hej, spúšťačom bola skôr smrť Kováča st., ktorá celú tú tému vrátila do éteru a ľudia ktorí už ani nedúfali, že o tom bude chcieť niekto ešte niečo počuť zacítili šancu.

Čo sa mňa týka nerozumiem tým agrumentom o tom, že vznikne nebezpečný precedens... Nie som právnik, ale ad 1 ak niekto bude mať 90 hlasov v parlamente a úmysel ich "zneužiť", tak si schváli hocičo bez ohľadu na to či niekto pred ním nastolil nejaký precedens. A ad 2 - amnestovanie samej seba vládnou mocou je v mojich očiach asi 100x väčší precedens než snaha také niečo zrušiť. Ak to nechceme niesť ďalej ďalších 100 rokov, tak ja som za to aby sa to ošetrilo aj keď to bude z právneho hľadiska kontroverzné. Dá sa okolo toho teoretizovať donekonečna, ale na neštandardný problém neštandardné riešenie.

Inak súhlas s tým, že Fico sa tým návrhom elegantne zbaví zodpovednosti a je veľká šanca, že to neprejde.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: ASUS Strix X99 Gaming CPU: INTEL Core i7-5820K @ 4,2 GHz/1,1V CPU cooler: CRYORIG R1 Ultimate RAM: 32 GB DDR4 Crucial Ballistix Sport Red 2400 MHz VGA: ASUS GTX780 DCII @ 1150/6500 MHz + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-2 + custom VRM heatsink PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King + custom sleeved extensions System SSD: Samsung 850 PRO 256GB Data HDD: WD Red 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x Noiseblocker BlackSilent PRO PK-1 semipassive, bottom - 1x Noiseblocker BlackSilent PRO PK-2; Outtake: back - 1x Noiseblocker BlackSilent PRO PK-2, top - 2x Noiseblocker BlackSilent PRO PK-1 semipassive Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 8200 Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II Wheel: Logitech G27

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4500 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Red 3TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Rii mini RT-MWK02

butcher
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 17. Jún, 2013, 13:04
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa butcher » Po 20. Mar, 2017, 10:55

jak citam debatu, tak ma napadlo...
vo volbach dostali okolo 50% hlasov (aj so sietkou), ale nikto sa nepriznava, zeby ich volil
kazdy, koho stretavam ich kritizuje

to boli asi nejaki fantomovi volici alebo co...

killswitch
Čarovný
Čarovný
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa killswitch » Po 20. Mar, 2017, 11:09

Plne príležitostný moderátor.

wingo
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36

Príspevokod užívateľa wingo » Po 20. Mar, 2017, 12:52

Ale hej, kopec ľudí ich volilo a hrdo sa k tomu hlásia, často sa stačí iba spýtať a človek občas zostáva prekvapený lebo by to fakt netipoval. A ak aj nie, stačí vyjsť mimo okruh svojich priateľov - kolegovia, susedia atď. Len sa o týchto veciach človek bežne nerozpráva s každým, a druhá vec je ak sa v skupine vytvorí jedna mienka (je jedno či pre alebo proti nejakej strane), členovia nezvyknú mať potrebu vytrubovať že majú inú mienku ak cítia že by na nich mohol byť následne vyvíjaný tlak alebo rovno boli vylúčení zo skupiny.
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

i5 2500K (Turbo@4300MHz@1,28V), Noctua NH-D14, MSI Z68A-GD65 (B3), 12GB RAM Kingston HyperX Grey 1600MHz, Gainward GTX 1060 6GB + Accelero Twin Turbo II (2100MHz core, 8800MHz VRAM), Samsung 850 EVO 500GB, 1TB Samsung SpinPoint F3 3RZ + Silentmaxx HD-Silencer, Corsair TX650 + Enermax T.B. Silence UCTB12A, Fractal Design Define R3 (outtake: Noiseblocker NB-eLoop Fan B12-P, intake: Enermax T.B. Silence UCTB14B bottom), Acer HN274 (TN, 27", FullHD, 120Hz, 3D Vision), Logitech K200, Logitech G400, ASUS Xonar D2 + Superlux HD-330

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00

Príspevokod užívateľa quicky » Po 20. Mar, 2017, 13:03

netreba zabudat ,ze to je iba jeden nazor advokata (to co si postol).

ako prinajmensom z mojho pohladu je velmi usmevne aka uzasne velka bublina vznikla z niecoho momentalne nepodstatneho.
fico to hodi na ustavak,tam povedia ,ze nie .. fico bude hrdina lebo to chcel riesit ale nemoze ist proti "rozhodnutiu" ustavneho sudu.
na druhej strane ked sa to povoli, lebo sak panko povedal,ze v zaujme "satisfakcie vlastne zakony nemaju pravnu silu", cize tu vytvoria akurat stav, ze parlament si bude rozhodovat co je spravne a co spravne neni :) fakt super...

keby sa uz na to radsej vykaslali a riesili podstatnejsie veci.
That is what i do. I drink and i know things.

killswitch
Čarovný
Čarovný
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa killswitch » Po 20. Mar, 2017, 13:20

no pockaj, ved parlament ma ustavodarnu moc, nie? ktokolvek ma ustavnu vacsinu si moze zmenit ustavu. tak je to u nas vymyslene a je to v poriadku. zase netreba robit zo zmeny ustavy nejaku ilegalnu vec. ciste v teorii by to malo fungovat ako moc ludu prenesena do parlamentu na svojich volenych zastupcov. kto iny ma rozhodovat o ustave, ak nie lud? :)
Plne príležitostný moderátor.

LordKJ
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa LordKJ » Po 20. Mar, 2017, 14:57

lsns bude hlasovat s koaliciou takze uz sme >90
[......]

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00

Príspevokod užívateľa quicky » Po 20. Mar, 2017, 15:12

killswitch ja nevravim,ze parlament nemoze menit ustavu, ja vravim,ze taketo praktiky by sa nemali pouzivat vtedy ked sa to "hodi" a uz absolutne to neodovodnovat stylom "ze aktualna potreba je nad zakon a pod"...tym padom absolutne popries podstatu pravneho statu, zakon tu neni na to aby pouzival/nepouzival kedy sa hodi, tym padom tu nemas absolutne pravnu istotu, vznika ti legislativna lubovola atd, proste chaos (proste takto to fungovat nema)...

ci boli amnestie spravne alebo nie, mi je srdecne u prdele,nikdy som to nesledoval neriesil a je mi to jedno, ozaj sa nebudem zapodievat 20 rokov starou vecou.

osobne viac suhlasim s nazorom harabina (nech je aky chce; rozhodne to po pravnej stranke ma v hlave v poriadku viac ako vacsina "ustavnych pravnikov"..... milerad sledujem ako ho stale niekto "pravne" nahana a "vzdy" to dopadne rovnako)
That is what i do. I drink and i know things.

paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37

Príspevokod užívateľa paranoid.asian » Po 20. Mar, 2017, 16:02

povedz to remiasovej matke
tu nejde o to, kolko to ma rokov, ale o to ze sme ludia a je to jediny sposob ako sa vysporiadat s vlastnymi srackami minulosti.
clovek by mal mat gule postavit sa svojej minulosti pevnymi nohami.
lebo ak to nespravi, bude to jedna velka skrvna v jeho historii, a potom sa velmi lahko stane, ze sa tvoje/nase deti, alebo vnucata budu ucit o tej historii. O tom, aky bol boxerista nas vyborny politik a clovek! a to sa nesmie stat! nikdy!

Je to rovnaky cancer, ako ked nackovski "hrdinovia", ktori zdrhli po vojne vsade do sveta a teraz sa tam schovavaju ako take krysy. Doteraz ich nenasli (mnohi uz tu ani nejsu, a mnohi dozivaju a uzivaju si dostojnu starobu) pre akykolvek dovod, a je to nefer voci tym ludom, ktory kvoli nim umreli (zbytocne).
taktiez by si zasluzili si zit dostojny zivot, a dozit ho. Nie?
A v takom pripade, pre pribuznych aspon taka (mala) satisfakcia, aj ked zniceny zivot nevrati a neopravi.

tak nejak nechapem, preco by mal byt boxerista a zvysok mafianov vynimka? ja viem, ze je naivne si mysliet ze bude spravodlivost zadost ucinena, a nikdy sa k nej nedostane. Avsak, vsetkych ktorych sa to tyka by mali poriesit a zhabat im nadobudnuty majetok a poslat ich sadnut si nie do tv, ale do ilavy. aspon k ucte tej zubozenej zeny, ktora caka uz vyse 20r. na pokoj ktory si zasluzi. A v neposlednom rade, i cele Slovensko.
je to na grc, vidiet, ako sa beztrestne premavaju, lebo vedia, ze sa im nic nestane. a ked sa hranolovy vydari tento krok, tak si zabezpeci pravnu nedoknutelnost do 2030 afaik (kedy sa budu menit jeho sudcovia, ktorych ziada teraz vymenuvat za zrusenie amnestii) a potom, vsetko to co co sa tu okolo neho stalo a za co je zodpovedny, bude uz premlcane, rovnako ako teraz su b0xeristove, imho. Treba ale uznat, v tomto hranol, je brilantny politik. A v pripade, ze sa amnestie nezrusia, jeho sudcov tam nedostane. Bude staviat na tom, ako je opozicia neschopna, a svoju popularitu (mozno este dlhsie ako do 2030) tiez. Nedokazem si predstavit, co je vacsi sajz.

paranoidny sudca je z rovnakej cvargy ako vsetci vyssie spomenuti, a mal by ist sediet rovnako.

ps: naivne a tajne, dufam, ze sa este najde nejaky sikovny zhluk pravnikov, ktory pridu a povedia, ze sa to bude dat, tak aby nikto "nezdrhol"

Jediny problem je, ze sa to uz riesi prilis dlho. Slovensko ma ine existencne problemy, ktore treba primarne riesit. Co ale neznamena, ze toto sa ma nechat bokom.
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v Po 20. Mar, 2017, 16:23, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
mb: asus P8Z68-V PRO/GEN3 | cpu : intel i5-2500k @ 4500 mhz / 1.34 V + cryorig R1 Ultimate | ram : kingston 2x4GB DDR3 1333mhz | gpu : sapphire r290 tri-x @ default | psu : collerMaster 600W | case : fractal design Define xl @ intake : 1x fractal 140 mm + 1x noctua NF-A14 flx / 1x noctua NF-A14 flx | monitor : samsung syncmaster 2443 bw

LordKJ
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa LordKJ » Po 20. Mar, 2017, 16:13

na UK maju diskusiu o amnestiach aj s Cuperom :D

tam sa neboji ale do markizy hej
[......]

HellAngel
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15

Príspevokod užívateľa HellAngel » Po 20. Mar, 2017, 19:29

kto je remias? je skutocne obet toho co sa pise?Aby nahodou jeho matka nebola zrazu prekvapena do coho jej syn bol namoceny a v com vsetkom isiel.

Podla mna menit ustavu koli minulosti nema vyznam, realne vysetrenie celej tejto veci aj tak nevidim pozitivne, akurat sa to mozno viacej zamota. Ci si myslite ze meciar pojde sediet?
SKor by som bral, aby sa ustava upravovala s vyhladom do buducnosti, aby podobne veci sa nemohli diat. Velmi mi pride usmevne ako rozkradaci tohto statu, co mozno toho spachali uz viacej ako meciar, sa teraz biju do prs a hlasaju ako tuto kauzu treba riesit. Asi zrejme nie je nic podstatnejsie na riesenie.

AK chcu kauzu vyriesit, tak nech sa dohodnu mimo parlamentu co treba urobit, nech si to schvalia a hotovo, teraz z toho akurat mlatia politicky kapital. Zas je to koalicia vs opozicia, takze sa neporiesi nic, akurat sa pozere cas.

Meciar uz niekolko krat zopakoval, ze skutocnu pravdu napise vo svojich pametiach. CI uz to bude skutocna, alebo ta jeho fantazia, uvidime, ale som na ne zvedavy.
NB: ASUS N56J + Samsung EVO 250GB
Phone 1 Asuz zenfone 3 ZE520KL + SONY Smartwatch2 + MI band
Phone 2 Xiaomi Redmi Note PRO MIUI v6
Honda Power

LordKJ
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa LordKJ » Po 20. Mar, 2017, 19:54

ale ved vysetrovanie bolo tusim ukoncene ale nemohli sa riesit zaloby

myslim, ze tu to bolo
https://dennikn.sk/221696/prokurator-mi ... -rozhovor/
[......]

HellAngel
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15

Príspevokod užívateľa HellAngel » Po 20. Mar, 2017, 20:24

ukoncene bolo s verdiktom, skutok sa nestal. Toto rad opakuje aj meciar. Bol aj rozhovor s vysetrovatelom aj otazka bola ci si mysli ze zrusenim amnesti sa nieco vyriesi, odpoved bola skor nie, pretoze povedal, ze vela dokazov bolo znicenych, vela ludi uz nezije a dokazovanie po tolkych rokoch by bolo obtiazne. Ale co sa chce vlasne dosiahnut? Odsudenie Meciara? Lexu? Kolko je dnes neobjasnenych vrazd a unosov deti, obchodovanie s bielym masom? Toto ma viacej trapi.
Mna z osobneho hladiska viacej zaujma ta doba, ako co bolo prepojene, kto za cim stal. Nie len Meciar, to bola tvar pre babky. Ale toto sa asi tak skoro nedozvieme.
Je zaujamave ze chceme riesit minulost, ale zlodejov v pritomnosti neriesime. Dalsi problem su utecenci, ci ako to uz mam nazvat, problemy s Tureckom a ich vyhrazky ze sem pustia utecencov. Atd, problemy dneska a zajtrajska.
Chcu riesit amnestie? Nech sa zhodne koalicia s opoziciou ako a nech poveria vysetrovaci tim ludi, aby sa tomu venovali, uz ani nie koli obvineniam, ale koli objasneniu minulosti.
NB: ASUS N56J + Samsung EVO 250GB
Phone 1 Asuz zenfone 3 ZE520KL + SONY Smartwatch2 + MI band
Phone 2 Xiaomi Redmi Note PRO MIUI v6
Honda Power

mp3turbo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16

Príspevokod užívateľa mp3turbo » Po 20. Mar, 2017, 20:51

ficovi ide o to aby dosadil svojich ludi na ustavny sud.

S tym Jankom Cupkom je to co za samovybuch ?
vypestovala sa na mne nova psychotronicka porucha : mám downsizingofóbiu ; mnohovalce vpred !!

Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Papek » Po 20. Mar, 2017, 20:57

Cupkovi na poslednu chvíľu zatrhli orešanské, tak sa radšej nadrbal na fakulte.
V podstate to sám celkom dobre vystihol, v telke by bol za fackovacieho panáka
■ i3-6100 @1,04V + NoFan CR-95, 8GB DDR3, GTX960 2GB + Alpenfoehn Peter 2, Corsair F3 120GB, 2.5" Hitachi 1TB 5400rpm + Vibration Killer, ASUS Z170-P D3, Fortron Xilenser 400W, BitFénix Shinobi
■ iPhone 7 Black, Lumia 950 DS, Lumia 640 LTE

Ať traktory, kombajny a podobné stroje táhnou pryč ze silnice a jezdí si po polích a polňačkách. My jim po polích taky nejezdíme.

Návrat na "Debata o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní