Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

quicky ty to vidis moc z pohladu pravnika. pre teba je to proste kauza rovnakej vahy, ako dalsie 4, ktore robis cez den. pre nas ostatnych je to dolezite prave preto, lebo ta amnestia je utokom na zaklady nejakej spravodlivosti. ak tu bude nejaka privilegovana skupina, ktora si moze robit uplne hocico (vrazda, unosy) a nebude mat ani strach, ze sa to raz moze proti nim otocit, tak to tu mozme rovno zabalit. o to horsie, ze ta skupina je vlastne stat, teda my.

v predchadzajucich prispevkoch si pisal, ze zrusenim amnestii by sa tu otvorila nejaka pandorina skrinka a z prava by sa stal zdrap papiera. ono je to presne naopak. pokial nema clovek istotu, ze aspon ten debilny stat stoji na jeho strane, tak naco nam je pravo? je to potom len zdrap papiera. neber to nijak osobne, ale tvoj postoj je presne dovod, preco je tento stat v takom marazme. pravo predsa nie je len nejake pisane slovo, ale ma byt aj v sulade s dobrymi mravmi a zvyklostami.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

a teraz sa to nerobi? robi, len inac ako v minulosti. Nevybuchuju nam tu auta a mafia neprefackava policajtov na verejnosti, ale to osieranie a spina stale ostala, len v inejpodobe. Ideme riesit minulost, ok. Spominane amnestie urcite neboli morlane a ani spravne, ale ja som za to, aby sa to potom otvorilo ako celok, nech sa presetri cela ta doba, nech sa ukaze celkovy orbaz doby a vztahov, nie len ze niekto vyberie co mu pride vhod a to sa propaguje. ALe toto sa nestane, preco? Lebo pri moci su stale ludia z tej doby, este aj z doby komunizmu. Nikdy sa to nevystri tak, ze sa ukaze skutocna pravda. Mozno za 50 rokov, ked nebude nikoho, komu by este zalezalo na utajeni tychto veci.
Cela tato vec ma len prekryt dnesne problemy/kauzy.
Riesi sa neskutocne vec z pred 20tich rokov, ok, urcite by bolo fajn z historickeho hladisdka to vysetrit, ale co napriklad taka gorila? To sa uz uplne zabudlo? V nej vystupuje kopec ludi, ktori su dnes vo vlade alebo podnukaju, alebo co ja viem co, Je tam vela ludi, ktori mozu byt este sudeni a co sa deje? NIC. Za meciara sa pouzivali Amnestie, dnes to uz nie je potrebne. Ked su veci ktore sa nemaju vystretit, tak sa nevysetria.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

kill uplne v pohodickeee,ved len diskutujeme.

ja proste len tvrdim,ze momentalne to je irelevantne ci sa to vyriesi alebo nie, otazka za aku cenu.

na druhej strane vies co je smiesne? ze volakedy sa "beztrestnost" zabezpecovala prave amnestiami a v sucasnosti prostrednictvom politickych spiciek,ktori ani vysetrovatelom nedovolia zacat,resp pokracovat ---preto si myslim,ze je to irelevantne, lebo momentalne su absolutne ine metody zneuzivania moci ako boli v 90tych rokoch... je to sofistikovanejsie, organizovanejsie atd...

preto sa treba zamerat na aktualne problemy, poziadavky ludi vo vztahu k statu a naopak... nie zit kauzami z pred xy rokov (ostane to sice moralnou skvrnou ale nic to nepomoze).

ako povedal hellangel... kde zmizla gorila, ako dopadne basternak, xyz dalsich kauz priamo napojenych na politiku - toto treba riesit.

aky je rozdiel medzi meciarovou amnestiou (kde sa vlastne zakazalo pokracovat v TS) a sucasnoti kauza gorila napr (kde je evidentne,ze kompetentni urputne drzia vysetrovatelov na kratko aby nezacali ,resp nepokracovali vo veci?) --- iba rozdiel "formy" zneuzitia moci, nic viac nic menej.
Naposledy upravil/-a quicky v St 22. Mar, 2017, 15:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ked stat neni schopny (neviem kolko je minimum casu na pravne konanie) smahom ruky vyriesit TUTO amnestiu (casu na bullshit bol doteraz habadej) a mohol sa tak rovno sa zacat venovat kauzam ktore spominas ty quicky, potom ich nema sancu ani vyriesit, kedze su dotknute priamo na politicke spicky a je to prilis cerstve.

ako napisal spravne killswitch, az potom slovac pochopi, ze pravo je len zdrap papiera s ktorym si moze vytret akurat tak kazdy rit. a to nehovorim o tom, ako taketo laxne postoje (ano aj ten tvoj postoj je presne taky isty z mnohych, ktore zvysuju negativnu naladu voci doveryhodnosti tohto statu a uradov), zvysuju popularitu extremistickym stranam.

hellangel, ano, pravdepodobne sa tym snazia mlzit aktualne problemy, ale nastastie je tu dost ludi ktori sa venuju neustale aj ostatnym kazuam, a stat ich pod spolocenskym natlakom musi riesit.

internet do skol. 80mega. nastastie, hovori sa o tom, pytaju sa ludia na to a plavcik len dakuje a zdrha.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

Unos nie je unos len hocijakeho cloveka. Bol to priamy osobny utok na defakto opoziciu ktoru chceli umlcat. Tie veci ktore quicky spomina samozrejme treba riesit a od tojo je tu opozicia aby na tie kauzy tlacila, vtedajsia moc vsak ukazala ze sa neboji nicoho, ano basternak, kalinak a spol. Su svine ale to Bolo na urovni ruskych praktik. Kym to nie je uzavrete stat tu s nami bude moct robit co len chce na veky vekov
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

ooooch tato nasa justicia... :D od rana sa musim smiat, pani sudkyna dala silne vyjadrenie/ rozsudok... vzdy a znova sa cudujem,ked vidim takychto "erudovanych" ludi poberat 3k mesacne ( z nasich penazi) ...na margo toho mi vobec neni divne, ze ludia nemaju doveru v justiciu :D
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Andre »

to je uplne mega bordel toto
od +-2:15
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Svecova a spol to je su jezibaby, vyslovene stratene osobnosti. Je radost ze taka hlupa krava pripadla na Martina Dana, nici ju a zasluzi si ona :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

a na Dankove vizie co vravite?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

ked sledujem politicke dianie v okolitych statoch tak opakovanie dospievam k presvedceniu ze na slovensku mame celkom rozumnu vladu, dokonca aj v smere sa taki najdu. koko*ov ako kalinak alebo danko uspesne vyvazuju ludia ako kazimir, madaric, drucker. nehovorim ze idu slovensko tahat z biedy, ale aspon v zasadnych otazkach sa zatial postavili na tu spravnu stranu, dokonca miestami aj fico. a potom je tu banda sedych mysiek ktorym staci svietit a kurit ale aspon nic zasadne pokazit zatial nejdu, co je tragedia iba v oblasti skolstva. ked sa pozriem na take madarsko alebo polsko tak sa tesim ze zijem tam kde zijem. a navyse existuju urcite pozitivne vyhliadky do buducna. vsade okolo prevlada iba temnota a tupost...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Andre »

//
ja som ti to kludne zmazal, len mi netvrd, ze su za tym decka co ani poriadne politiku nesleduju
Naposledy upravil/-a Andre v Ut 18. Apr, 2017, 18:32, upravené celkom 2 krát.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

jasne ako facka lebo dano povedal..

nikto nic nevie.. len tento hysterik je ina liga
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

preco by decka nemohli sledovat politiku? ja politiku sledujem od svojich 15tich a to som nebol ziadny kockac (tym som sa stal az neskor :D), dneska na lepsich skolach su uplne bezne debatne kruzky kde detska debatuju na spolocenske temy a ucia sa obhajovat svoj nazor a nejedneho dospeleho by strcili do vrecka. precitaj si napr. clanky o tom ceskom chalanovi kto ako 12 rocny odhaloval machynacie na samosprave a potom ako tusim 16 rocny si poziadal o plnoletost. prave ze tie detske ste maju v sebe urcite idealy (trosku aj naivitu) a nejsu s tym zmiereni ze veci su proste tak, a to je len dobre, nech im to ostane co najdhlsie.

a k tej podpore: dana kto podporuje aby natacal sracky s harabinom a vaskym? mam ovela vacsia pochybnosti o motivacii tychto typkov ako o tom ze nejaky herci vo volnom case sa niekde objavia alebo mojzis urobi nejaku prezentaciu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

andrejsvk napísal://
ja som ti to kludne zmazal, len mi netvrd, ze su za tym decka co ani poriadne politiku nesleduju
ale vazne, poznas ich?
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa geroswen »

Nezalezi na tom ale tiez nemam problem uverit tomu, ze to organizovali stredoskolaci. Ja osobne som v ich veku politiku nelsedoval ale poznam zopar gymnazistov, ktori maju lepsi prehlad a nazor nez vacsina 40-nikov s dvomi titulmi. Zalezi to predovsetkym od rodicov a skoly.

Mam vo svojom okoli dost vela ludi, ktori tvrdia, ze je zbytocne organizovat podobne akcie, lebo tu mame iba to, co sme si demokraticky zvolili (lepsie povedane to, co zvolili slabomyselni ludia a babky demokratky)... osobne si kludne pockam na dalsie volby a pevne dufam, ze Michal Truban pojde do politiky. Ked dopadnu aj dalsie volby tak ako posledne, tak zdviham kotvy.

Nedavno som cital clanok, ze vlada velkoryso navysila rozpocet pre skolstvo o smiesnych 500k. Na druhej strane su korupcne kauzy za miliony, resp. miliardy eur s dokazmi, ktore nikto nevysetruje, lebo ludia, ktori ich chceli riesit tam "uz nepracuju".

Vysoku skolu som dokoncil len nedavno a mozem povedat, ze by som sa do tych cias uz nikdy nechcel vratit... vacsina ucitelov na FEI su ludia, ktori sa v praxi nedokazu uplatnit (cest vynimkam) a to vratane dobre platenych ludi na cele ustavov. Do ucebni zatekalo, vsade bola plesen, v zasadackach sa nedalo ani len otvorit okno (o klime sa nam mohlo len snivat), WC si musel clovek starostlivo vyberat, aby z toho nemal traumu na cely zivot.

Zdravotnu starostlivost si platim zo svojho, lebo ta statna az na svetle vynimky za nic nestoji alebo ju poistovne vobec nepreplacaju.

Moj dedko pracoval do svojich 80 rokov a potom dostal penziu, z ktorej by mal bez cudzej pomoci problem vyzit.

Zaujimalo by ma teda kam idu tie tisicky eur, ktore zaplatim kazdorocne na daniach...
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m

Návrat na "Debata o všetkom"