Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Felipe: každý žiak je zvládnuteľný, len musíš vedieť ako na neho. Zažil som starého učiteľa, ktorý už je na dôchodku, nemal problém zobrať prúserovú triedu na výlet na noc. - žiadny prúser a neuveríš, ale pred ním mal rešpekt každý, dokonca aj 'ludia z ulice'.
Mamka je učiteľka, učí na dedine, kde je cca 70% kofolakov, vie s nimi pracovať, vie upravovať učivo pre žiakov ( napr. má jedného takmer slepého) atď. Je to hlavne o prístupe a o tom, či ťa to baví.
Na gympli bolo veľa učiteľov, ktorí len na všetko p1čovali, že prečo nemajú toto, prečo tamto. Pár učiteľov to vzalo do vlastných rúk, zapojilo sa do projektu a zrazu mali vybavené triedy, notebooky atď.
Písal si, že učiteľka nevedela s ním nič spraviť, že začala ziapať - ani sa nečudujem, že ju mal v paži. Veľa učiteľov je takých, že si spravia spoločný obraz o niekom a tak ho aj berú. On je prúserák, na neho sa len ziape a všetko čo chce je zle. Spolužiak tak dostal na ZŠ 3 zo správania, nespravil nič. Len bol známy medzi učiteľmi, že je prúserák a bol v prdeli.
Veľa učiteľov nemá čo robiť na školách, lebo učia predmety, ktoré nevedia a nemajú znalosti, ako sa správať. - príklad: Na Silvestra sme hádzali petardy. Zrazu začala po nás ziapať ženská so slovním dlaždiča - učiteľka prvého stupňa. Je to podľa teba OK ?
A to nevravím o takých, čo popíjali v škole, bolo to aj na ZŠ, aj na gympli.

edit: ešte ma napadol prípad, kedy učiteľka pred celou triedou zosmiešnila žiaka, že mal zlé známky - mal asi všetky dys veci + veľký introvert, uzavretý do seba. Učiteľka mu na férovku povedala, že nevie, či existuje niekto hlúpejší ako on - aj toto je ok?
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Krutibrko --> Ako dlho si ucil?
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

bumpy a felipe: moj dobry kamarat odisiel z postu ucitela z gymnazia pred tromi rokmi, otec odisiel zo skolstva z postu oborneho ucitela pred dvoma rokmi. je fakt ze to co chodi do skol posledne roky je cisty vyvrat, ziaci sa nevedia spravat, nemaju zaklady slusneho spravania, autority, opovrhuju vsetkym. za to mozu ich rodicia, ktori su vo vacsine pripadov rovnako debilni a spravali sa presne ako oni, lebo sak je demokracia uz mozem skakat kazdemu po hlave.
dalsi vplyv ma na to povinna vojenska sluzba. o tom ci to bol strateny cas, ci tam bola buzeracia atd atd polemizovat nebudem, ale prvy krat sa kazdy chalan vo svojom zivote nemohol na nikoho a na nic vyhovarat, nemal za cicinou svojich rodicov ktori by mu pomahali a bral zodpovednost za vsetky svoje ciny len a len na seba. takze vysledok bol ze sa chlapci naucili brat zodpovednost za svoje skutky, plus pochopili co je to autorita velitela.
dalsi vplyv je kvalita skolstva co sa tu uz spominalo. skolstvo je biznis a kazdy ziak su peniaze. to je chore. ja ked som bol na zakladke, pamatam si ze na celej skole (cca 300 ziakov) bol len jeden, dvaja nejaky dis, kto bol debil isiel na osobitnu, maju platit presne pravidla pre vsetkych, nezvladas, dovidenia. len tak na okraj, ktory zamestnavatel berie na zdravotny, mentalny a dusevny stav zamestnanca ohlad? nesplnas, dovi.
a posledna vec, dnes je problem nechat len prepadnut ziaka! prakticky sa to ani neda uskutocnit, najskor ide jedno upozornenie, potom druhe, potom sa oboznamuju rodicia, potom pohovor s ucitelom a vsetky mozne sracky ktore sa prakticky ani stihnut nedaju. ja mojho studovania sme lietali ako na leteckom dni na ocovej.
skolstvo je jeden velky bordel, prehnite zhora zdola, polovica skol by mala byt okamzite zatvorena a polovica ucitelov vyhadzana! nechapem za co si este otvaraju chlebarne, mozu byt radi ze ich vobec niekto zamestna. ked sa im nepaci, nech idu na rekvalifikacne kurzy a za pas, treba sa riadit trhom, stat nie je ziadna charita pre neschopakov.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Neučil. Stačí mi, že som videl a poznal učiteľov, ktorí si svoju prácu odvádzali super, ako s prístupom ku žiakov, tak s naučením. Napr. na ZŠ u toho matikára každý ovládal učivo. A predstav si, mal pripravenú prácu pre všetkých, aj pre tých, ktorí počítali rýchlejšie ale aj pre tých, ktorí mali problémy.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Vyborne. Tak si to chod aspon na 2 tyzdne vyskusat bud na druhy stupen ZS so ziakmi, kde nie su vyberove deticky. Este lespie niekde na ucnovku.

Potom napis svoje dojmy. A odkazujem to aj ostatnym - chodte si to na 2 tyzdne vyskusat a potom mudrujte :good:

BYE.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

to, ze je niekto dys*, neznamena, ze je debil a ma ist na osobitnu skolu
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

odar nikto netrvrdi ,ze ucitelia su zli...skorej si to myslim tak,ze su dva druhy ucitelov, ti ktori nadej stratili a ti ktori este veria tomu co robia,ze to neni len praca ale povolanie a svojim sposobom poslanie :)

to mas ako predavacky , jedna je zduta,ze nemas ani chut si nieco kupit a druha je mila a od tej "kupujes" jedna radost, tak je to aj s ucenim, ked je ucitel idiot ,tak nemoze cakat ,ze ziaci sa budu mega tesit na hodiny resp strasne bazit po tom co sa dozvedia, ked pride inspirativna osoba a zacne prednasat zaujme studentov a je ma to uplne iny vyznam a hlavne vysledok:) hladat ci bol skorej zly ucitel alebo ziak by som prirovnal k sliepke a vajicku- cize skoda casu.

napr ja som nikdy nebol nejaky ultra top ziak, znamky na strednej,gympel, tak 1-3 (ale to s kludom poviem,ze som sa neucil max tak cez prestavku pred pisomkou:D), ale co sa tyka poslusnosti,asi som mal vzdy problem s autoritami... pointa je ta, ze som voci ziadnemu ucitelovi necitil nejaky prirodzeny respekt,resp nezaujal moju pozornost natolko aby som mu venoval svoj cas (znie to blbo uznavam),ale preferujem styl ucenia "samouk", lebo sediet na 5hodinovej prednaske,kde chlapik jednym tonom rozprava znenia zakonov,dakujem neprosim,radsej si precitam zakon a nieco z praxe :) da mi to 100x viac.. ked tak spominam na zakladnu strednu vysoku,nespominam si ani na jedneho ucitela, na ktoreho by som povedal,ze tento ma v zivote motivoval a posunul dalej.. vlastne ano, na zakladnej mi triedna povedala,ze som debil nedostanem sa ani na strednu, na strednej ,ze nespravim maturitu, no a pozri, stojim pred advokatskymi skuskami /polka za mnou/ a to ,ze mi niekto povie,ze sa to neda ,ma motivuje viac ako teple homo reci aky je niekto nadany a ako to zvladne :) takze tolko.

ale hovorim,nic neni A alebo B, vzdy je to nieco medzi, su aj dobri a zli ziaci, ako aj ucitelia... samozrejme podmienky nie su idealne,ale ktora pracovna pozicia na svk ma vystarane okrem poslancov a pod? vsetci bojuju... kazdy jeden.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Prepac, ale je mi na grcanie z toho mudrovania ludi, ktori si to nezazili na vlastnej kozi. Viac nemam co dodat a nemienim sa tu viac nad tym pozastavovat.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

tak ja chapem,ale tazko niekoho postavis do takej pozicie ,aby to pochopil :) ja v kazdom pripade zastavam nazor,ze ak sa citia ukrivdeni,maju pravo to vyjadrit, je to ich pravo a ja som urcite neni z tych, ktori by im ho chceli upierat :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

LordKJ napísal:to, ze je niekto dys*, neznamena, ze je debil a ma ist na osobitnu skolu
aj vdaka takymto myslienkam je skolstvo v takom srabe v akom je!

kto nie je schopny drzat krok a standard v beznej skole, nema tam co robit, ma byt preradeny na specialnu - osobitnu skolu kde dostane osobitny pristup. v normalnych skolach je jeden pedagog na vacsi pocet studentov a nema specialne vzdelanie pre "postihnute" deti. na specialnych skolach je jeden pedagog na 10 studentov, ma omnoho viac casu a priestoru kazdemu sa venovat, su na ten ucel prisposobene ucebne osnovy a pedagogovia maju speciane kurzy. ked su deti pod takymto specializovanym vedenim, vo vacsine dosiahnu omnoho viac ako v beznej skole, su lepsie pripravene na zivot a taktiez su pripravene ako maju so svojim hendikepom zit. na zaver sa dokazu takmer plnohodnotne zaclenit do spolocnosti. lenze rodicia si deticky nedaju do specialnej, lebo to by zle vyzeralo, aha osobitniar, tak sup s nimi do skol a na kazdy predmet milion vynimiek, zakaz diktatu, zakaz skusania, zakaz telocviku a vlastne za cely priebeh doachadzky ziadne skusanie len absolvovanie.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak inak, to, ze je niekto dys*, tak neznamena, ze nie je schopny drzat krok a standard v beznej skole.

mimochodom, debil je tusim specificka diagnoza
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Jerguš: Ale ty robíš hneď z niekoho, kto je dys kripla. Ak nevie gramatiku, patrí do osobnej školy? Veď by tam bolo viac ľudí ako na normálnych. áno, ak má toho veľa a nestíha, tak tam patrí. Ale pravdepodobne sa len nechápeme a mal si na mysli takých, čo majú na všetko papier, nie na jednu vec.

Odar: neber to útočne prosím ťa, je veľa dobrých učiteľov, ale je aj veľa, ktorí tam proste nemajú čo robiť.
To isté žiaci, ale zatiaľ som zažil, že vždy sa našiel učiteľ, ktorý sa vedel dohodnúť s problémovými žiakmi.
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

jergus a ty si akoze osobitny pripad alebo co? kolko % ziakov je fakt ze osobitnych? o uplnych extremoch hovoris. na vojnu keby si ma poslal tak prve co spravim s tym samopalom vystrelim mozog tebe. to kolko mas 70 rokov? ja suhlasim s tym, ze je plno "vagabundov", ktorych krasne doplnaju neuroticke ucitelky na dojazdoch z markizy a oblubenej rannej kavicky. takze zrusme klasicky model skoly a bude
na tych "vyberovkach" to zase ma byt perfektne a ruzove? ucitelia co nevedia pracovat s ludmi su uz klasika. nie ze su sprosti alebo co, nevedia robit s ludmi. tak ako by klavirista nevedel obshluhovat zeriav nevedia oni robit s ludmi.
preco je cely skolsky model zly je uplne jednoduche. kym pride "novy" ucitel na skolu, zvyky a spravanie ludi sa zmenia a ked ucitel nie je flexibilny tak bude hovorit, ze dnesne deti su vyvraty a neda sa s nimi pracovat. da sa, nevedia ako. ako si moze dnesny 15r rozumiet s 40r ucitelom fundamentalistom? hovadina
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

LordKJ napísal:to, ze je niekto dys*, neznamena, ze je debil a ma ist na osobitnu skolu

ano, presne. to, ze je niekto dys**** absolutne neznamena, ze je debil. skus vsak ako rodic prist s takymto ziakom na take gymnazium, este predtym, nez ho tam prihlasis, a pojde na skusky. vacsina tychto skol ta posle prec s tymto, ze nehnevajte sa, my sme vyberova skola, a tu je narocne, tazko zvladnutelne ucivo uz pre sucasnu generaciu naj ziakov, nie pre niekoho, ktzo ptorebuje "specialnu" starostlivost, odpustanie mnohych veci a pod.

takyto ziak by mal mat moznost studovat na nejakej specialnej skole - kludne aj takej, pre nadane deti /ktovie/ - lenze sa ta pytam, NA AKU SKOLU POJDE? u nas su uz akurat iba osobitne skole, kde su ziaci so socialne slabsieho, znevyhodneneho prostredia, v skratke, nasi spoluobcania povacsina. Vasina sa tak dostane presne na SOS typy skol, kde je sumafuk, co ten ziak potrebuje. Vy si fakt myslite, ze ucitel, na akejkolveknormalej skole ma sancu, akukolvek malicku pocas 45minut vyucovacej hodiny venovat sa normalnym ziakom, a dalsim 2om, z ktoreho jeden bude dysgrafik, a druhy dyslexik, alebo neviem co?? Vam uz dosicta preskakuje? Nema absolutne sancu urobit to, co skola povie rodicom, ze ano, urobime to. Nema. Bavil som sa o tom, kedze sa pohybujem aj v skolach, a keby ste videli, co napise lekar, ake diagnozy napise ziakovi, a ake doporucenia da ucitelovi - ucitel nema sancu toto aplikovat, ak nema len toho jedneho a max. este jedneho ziaka s poruchami ucenia. Teda, musel by byt jeden ucitel, na dvoch ziakov, aj to fakt so specialnym vzdelanim, trpezlivy. Nehovorim, ze taki niesu, no, no nejakeho ziaka, je fakt treba specialneho pedagoga, alebo asistenta. A teraz mi ukazte, ktora skola zaplati 10 asistentov, alebo rovno tolko kolko ma tried, ked skoly nemaju na kancelarsky PAPIER!! Nie to este na asistentov.
Suhlasim s tou prvou vetou, realita na slovensku je taka, aka je. Ucitelia podla mna vobec nestrajkuju len kvoli platom. Lenze, media tie skutocne dovody, aj ked ich niekto povie nahlas nepovedia. Oni su radi, doslova, ked na ucitelov budu negramotni kydat, ze oni oducia 20hodin a idu domov. Media radi robia sledovanost, a keby ucitelia povedali aj problem s integrovanymi ziakmi, alebo novodoby trend - prepadlici, co 8-9x zacnu chodit do triedy na SS /tym padom, ze nich stat zaplati normativ 5x dlhsie, ako inym, co je cca 1/4 miliona Sk v starej menej!!) uz by zrazu mali politici co vysvetlovat.
Problemy su podla mna uplne inde, nez v platoch. Ano, zacinajuci maju fakt smiesne platy, ved podla tabulky absolvent II. stupna VS ked ide ucit nema ani len 500eur v cistom. To nemoze byt normalne. Lenze ti s kreditami, starsi, atestaciami, ich plat sa lahko blizi k tisicke, ak to nieje nad tisic, a to take zle nieje. Lenze, ked si musia kupovat papier, tak problem len asi niekde bude. Nie vsetky skoly su vynovene cez EU, niektore vyzeraju ako soc. opachy.

problemov je po *uja, a na vsetkych frontoch, aj ked v reale ide koniec koncov len a len stale o financie.

anajlepsi si opozicni poslanci, ako sa dusuju, ze oni sa o ucitelov postaraju. haha, som presvedceny, aj teraz, ze im nerobi problem dat ucitelom co chcu. oni sa boja, co zvysok. daju ucitelom, budu chciet aj sestricky. daju sestrickam, bude chciet cely stat. toto neustoji nikto, ani sas, ani siet, ani nikto. darmo teraz nukaju, co vsetko urobia - neurobia nic.pretoze akonahle raz ustupia strajku, ludia budu v ulicach okamzite len co schvalia jeden horsi zakon pre vacsiu skupinu ludi.
takze nech netrepu nozickami.

a btw kauza matovica: premyslali ste nad tym, co za tym celym vsetkym je? viete, ze kazdy politik, ze kazdym je niekto, niekto vacsi? smer vidi, ze mu klesaju preferencie.. je velmi kludne realne a mozne, ze mecenasi smeru sa uz spolcili s konkurenciou, a vyjadnavaju podmienky. co ak smer nezostavi vladu, tak musime mat nejake protiopatrenie, nieco, cim budeme pripraveny aj na nie vladu smeru.
snad si nemyslite, ze fico nevedel, ze matovic zaplatil za svoju firmu dane. ono to vyzeralo tak, ked to vravel, ze to nevie? matovic nasledne ukazal, ze fico klame. fico na poste kde je nema problem zistit si to, o com klamal. takze cele toto divadielko moze byt krasne nahrate /ficovi a spol. vobec nemusi vadit, ze nebudu vladnut, dolezite je, co vyjednaju mecenasi smeru, s mecenasmi inych/.
fico mohol matovica kludne potopit s cielom znizit si preferencie, a nahrat PRAVE JEMU. divne, ked na nho nadava? nedava to zmysel?

Ano, nedava, ale berte to tak, ze nech tu vladol ktokolveka, a kedykolvek, vzdy, vzdy sa s istymi ludmi stretavali vsetky strany bezohladu na to, ci boli pri moci alebo nie /byt gorila napriklad/.
Ci vyhra A, ci vyhra B, v pozadi sa nabaluje stale A, a ani penta a j#t nemusia byt vobec take nevrazive spolocnosti navzajom, ako sa zda. Ja tu uz bohuzial nicomu neverim, a urcite neuverim tomu, ze si premier predtym nez sam seba zdiskretitoval obvinenim matovica nezisti, ze to co povie su totalne somariny.
Naposledy upravil/-a felipe25 v Pi 12. Feb, 2016, 00:35, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

felipe, podla teba by som nemal skoncit ani ZS, nieto gympel medzi najlepsimi v rocniku :D

ja rozumiem na co narazate, ale vsetko zjednodusujete, nic nie je cierne ani biele,
podla mna je problem hlavne u rodicov, ktori rozmaznavaju svoje deti a vsetko im prejde, toz. je to decko takmer nedotknutelne
... to, ze su skoly platene podla poctu ziakov to uz len vsetko zhorsuje.

osobne co som pozoroval, tak najvacsi hajzlici boli ti, co nemali papier na nic.


btw
http://www.tyzden.sk/spolocnost/29804/n ... yvolenych/
neviem ci sa mam smiat abo plakat

Návrat na "Debata o všetkom"