Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

"ale ved aj ty by si na jeho mieste pomohol sebe"
ummm nie
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

tadeon: a kto moze za to, ze stat ich sluzby 15x preplatil sposobom,nedam ti 300e za hodinu ale 3000eur, a 1500eur mi vratis.

ved v tomto state tam hore vsetko funguje na baze, stoji to 500e? dajme cenu 1400, 600e mi das a zarobis o 300 viac :D

vitajte s bananistane...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa tadeon »

ano, ale vtipne je, ze akonahle zivnostnik skusi dat nesrpavny blok do nakladov, alebo sa pomyli o 2 eura, ma na krku danovu kobru :)
akonahle nastupis do mhd a nestihnes si cvaknut listok, je to za 50eur :)
likvidacne pokuty za banality.


http://aktualne.atlas.sk/slovensko/poli ... troly.html

teraz mi povedz, co je toto za ku*vsku bandu, ked cestny clovek chce zit, tak nema sancu.
lebo ak je niekto cestny, tak ho system ZLIKVIDUJE.
a toto plati aj pri obycajnych uradoch.
poznam x ludi, co v urade/stastnej sprave stoja pred rozhodnutim "bud alebo"
oni aj keby chcu pracovat, aby vyhoveli ludom, vramci zakona na co maju narok, nemozu.
system ich absolutne a preukazatelne ilegalne brzdi.
riaditelia tychto statnych uradov umyselne nepodpisuju to, co by mali.
zdrzuju vybavenie, zatial co do roboty chodia na 2-3hodiny MAXimalne denne.
pretoze nestihaju riesit multimilioove ksefty so satnym majetkom.

a vid tu kontrolorku. pravdepodobne cestna cely zivot. pride na podvod, logicky chce chranit statny majetok, tak ako sa to zo zakona ma.

a ma na krku vyhrazky, tresntne oznamenia?

co ma ta zena robit? skocit oknom?


alebo ten homosexual, co sa do mikrofonu opytal, ze zaco vlatne sudia sestry.

proste tato krajina nahrava vagabundom, ci maleho rozmeru typu neplatim poistne, majetok je na manzelku. alebo velezradcom, ktory kradnu miliony rocne, pre seba a miliony rocne pre kamaratov a ich kamaratov. a akonahle sa k tomu niekto dostane, tak ho zlikviduju.

ved tato maskarada je mafia ako z ucebnice, kam sa hrabe ruska mafia, ci nejaka kosa nostra..

ale ludom to nevadi, no co uz.. ako y im to mohlo vadit, ked maju existencne problemy a vsetko je vramci zakona..

ale ved, tu je sveta zit. mame lacnejsie byty nez v rakusku, lacnejsie auta nez v rakusku. sveta zit :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

akonahle nastupis do mhd a nestihnes si cvaknut listok, je to za 50eur :)
likvidacne pokuty za banality.
ked citam na FB ako polovica ludi v autobusoch ucelovo chodi na cierno [skupina o revizoroch], tak by som tie pokuty dal na 250 a rovno bral aj obcianske a rodny list
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa tadeon »

ano, aj ja, ale..
keby si revizor a ja ti poviem, ups, zabudol som listok cvaknut, realne ZABUDOL, (lebo stres z roboty ,vid moj kriticky clanok na chaos na pracovicsku, ale to by som nevesal na krk revizorovi), a ukazal, ze 5 rokov som maval mesacnik a ten mi vyprsal 3 dni dozadu..
co by si robil?
aka je pravdepodobnost, ze ten co 5 rokov mal mesacnik, pravidelne nadvazujuci si zrazu zaujme, ze bude chodit nacierno?

cize pokuty ANO, rozhodne ano, ale nie halabala.. skutkova podstata a okolnosti si naozaj na mieste.. inak sa vratime do stredoveku a ten ktory ma na rukach kecup z paradajky moze byt zastreleny ako vrah, lebo ved o ulicu dalej niekoho zabili.

to pisem z osobnej skusenosti, v tom case jedna osoba z rodiny jednoducho nemala listok.. nebol som tam.. ale co revizorovi branilo dat pokutu 10eur? preco v tom case maximalnu 40eur?

ja takemu systemu prajem len jedno, KARMU. a hned sa mozeme pozriet na hospodarenie MHD s financiami. vzdy sa najde preslap, vsade a u kazdeho. niekedy umyselny, niekedy nie.. a keby mame sekat ruky za umyselnost, tak myslim, ze MHD system by padol skor, ako akykolvek cierny pasazier-bastard...

svojimsposobom ale mas pravdu, brat rodny list, resp obvinit pravidelneho cierneho pasaziera za podvod, pripadne az organizovany podvod.. ale pravidelneho cestujuceho co raz za 5 rokov zabudne cvaknut, alebo nestihne kupit (tie nove automaty tlacia tak pomaly, ze pravidelne vidavam ako ludia nestacia vytahovat listky lebo prisla MHD, tj, listky nechaju dotalcit, ale odidu.. lebo automat nevydava), tak toho by som len upozornil. konieckoncov, preco by zakaznik mal platit plnu sadzcbu, PLUS pravidelnu pokutu, kedze NIKTO NIE JE NEOMYLNY... nepaci sa mi, ked system vyzaduje neomylnost, ako napr splatnost faktury o 1-2 tyzdne neskor, banalita. (pokial ide o sumy bezneho telefonneho uctu za mesiac, nie 5 ciferne sumy). pretoze to ako cestny a ferovy obcan povazujem za sikanu.. jedine, ak by sa tato neomylnost preniesla aj na "system", ale kto tvori system? taktiez len urad a konieckoncov, pokuty by zaplatil urad, tj, z nasich dani. cize system nie je fer. a taky system nemoze vyzadovat respekt. ked respekt ani nema. ale to som sa zbytocne rozkecal :)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

nie, existuju nejake pravidla a mas sa podla nich riadit
ty by si chcel zlavu na pokutu, nikto iny by chcel zlavu na nieco ine
nie, tak to nefunguje

niekedy je to smutne, ale pravidla su jasne
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa tadeon »

ano, ale revizor by nemusel machrovat a zgustnut si aj na svojim sposobom uboziakom, ktoreho tam mimochodom vidi den co den 5 rokov, len za taku banalnu chybu.
na maximalnu moznu mieru.
10eur by bolo dost.
40eur je dvoj denna robota, pre priemerneho zamestnanca.
revizov zabuda, ze pracu ma prave z dovodu, ze mu tam ludia cestuju.
povazujem take pripady za prehnane..

pretoze - ak neomylnost, preco mi automat zozral 1euro? vies ake naklady mam s tym spojene? zevraj mam prist na centralu, ok, ale pridem si po 40eur + 1 eur. ale tak system nefunguje, tj, je nastaveny vyslovene proti zakaznikovi.

preto cestujem autom, hrdo. ;)

PS:
aj v bytovke je pravidlo, ze po 22 ma byt ticho a po 18 ci 20 sa nema buchat ani vrtat.
vies kolko krat som volal 158 ci 159 alebo ine cislo ?
0

osobne si myslim, ze ten co nevie odpustit, ma skor problem sam, nez ten, co urobil chybu.
samozrejme, som za velmi prisny trest ak niekto jazdi MHD nacierno umyselne.
ale z principu ludskosti by som uvital, 1 listok prehresok za 1 rok kazdemu.. (to je len 1/365)
defacto je to ako ten tyzden zadarmo, ale preco len tym, co maju vodicak?
dalsia chujovina.. a podla mna by to mohla byt aj diskriminacia..

ale to by trzby klesli asi o 80% vsakze.. za pokuty..

ja to nevyriesim, ale mozem vzdy zobrat svoje auto, a jazdit si hore dole bez strachu (ovsem okrem hrozby pokut ked OMYLOM pojdem v kolone 56kmh)

preto je lepsie, byt neaktivny, kotit sa v chalupach a system vyciciavat, a nie ho krutit a krutit a dret si kostru na tom celom :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

http://www.aktuality.sk/clanok/313346/n ... voli-smer/

ked uz tretina vysokoskolakov voli smer, to je na zamyslenie, kde soudruzi udelali chybu
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

tomu velmi neverim..
ale treba si uvedomit, ze z vela socialne slabych rodin idu studovat deti na VS. su tam tlacene dedkom, babkou, rodicmi, a neviem cim vsetkym. ti si myslia, ze nemali dobry zivot lebo si tu vysku neurobili, a tak sa snazia na inych napravit svoje chyby. presne z okolia taky pripad poznam, aj viac. a z takych rodin, kde je aj 5eur navyse vela, potom vzidu volici smeru. dnes urobi skolu kazdy, aj nejaky priemerny ziak z totalneho zapadakova, co ani po slovensky poriadne nevie. teraz nikoho neurazam, ale tak to je.

aj ked, snaha sa neda upriet, pretoze tito "zo zapadakova" sa na skusky ucia casto lepsie, ako domestos studenti, pre ktorych je vs zabava, vecer mesto, chlast a rano skuska :D

neviem ci somnou suhlasite, ale ja mam presne takyto obraz. a to sa bude tykat aj toho prieskumu. kolko potom mame takych "studentov" na VS, ked smer ma az tolko?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

neviem ci som staromodny, ale VS diplom je predsa ista zaruka inteligencie. tak co je to potom za inteligenciu ktora voli smer?
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa tadeon »

http://www.aktuality.sk/clanok/313190/p ... tisic-eur/

dostanu 100 000 eur pokutu, za to ze tam nebol odberatel a dodavatel?
ved cestujuci co ZABUDNE pipnut listok dostane VZDy maximum, 50eur.

som velmi zvedavy na SYSTEM, velmi zvedavy..

a tiez neverim, ze VS clovek voli smer, ja takeho nepoznam,
nepoznam ani takeho dochodcu, ani nevzdelaneho, ani vzdelaneho, nepoznam NIKOHO kto voli smer, ani z recesie.

a kedze majorita ludi zije na zapade, enchapem ako to, to by na vychode museli voli 80% ludi smer.

alebo sa smer dostal do vlady tak ako grecko do eu ?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

bohuzial, si staromodny, resp. system na vyske sa zmenil

diplom davno nieje zaruka inteligencie, ani nahodou.

mozno par rokov dozadu, ale dnes je to aj o bifleni... najma ti, zo zapadakova maju casto problemy nieco pochopit, ich skusky su system biflenia sa. ano, snahu maju, ale ja ked si precitam knihu na nejaky predmet, dokazem vlastnymi slovami, alebo teda na vyske som vzdy dokazal zreprodukovat, o com sa tam pisalo. lenze toto vela ludi nevie, uz zo SS pridu nenauceny vobec chapat texty.

kedze sa staram o PC na ZS, minule som sa pochytil s jednou ucitelkou ZS, lebo som sa jej pytal, ako bolo mozne, ze som mal par spoluziakov na VS, co vobec nevedeli pravopis, a ked ma pamat neklame, ten sa uci na ZS, a kto ho nevie, vobec by ZS nemal opustit.. a ta sa zacala stazovat, ze keby som videl, a vedel, akych maju ziakov, ktorych kvoli povinnej skolskej dochadzke nemozu vyhodit, vylucit, a ti ziaci sa im smeju do ksichtu, robia same hov...diny, tak by som pochopil, preco im daju 4ku aj ked maju 20chyb v diktate.

ti sa potom dostanu dalej, a ano, verte, ze taki dokazu skoncit aj VS. to asi len jeden profesor na vyske bol, co povedal po prvom pisomnom skusani, ze v dalsom oznaci kazdu gramaticku chybu za zlu, a pri 10chybach to bude FX.

a teda, taka je uroven, a kvoli takym, co maju 25chyb a dostanu 4 zo SJL este na ZS klesa uroven celej triedy, lebo co ma dat ucitel potom tomu, co ma 5 chyb? keby mu dal 2 uz by to nebolo velmi objektivne... a tak sa to vali, az sa to dovali na vysku, a tam student zisti, ze na to aby presiel, sa musi biflit texty, lebo z vety po dialnici na ktorej su 3 pruhy idu najcastejsie auta, casto nakladne auta v pravom pruhu, problemove v odstavnom a rychle auta uplne vlavom - nedokaze povedat odpoved na otazku ake auta chodia casto po dialnici.... verte mi, presne viem o com pisem.. a potom sa cuduju, ze dostanu E, a vsetko vedeli, a ucitel len zhodnoti, ze odpoved pouckovita, bez premyslania,.. ale skoncit skoncia, lenze inteligencia je uplne inde.

VS tiez potrebuju peniaze, a kedze aj deny student je dotovany statom, asi tej kvality vela nebude, ked su nuteny zobrat nekvalitu, a dat jej diplom ci?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa tadeon »

hm, diktaty... 2 chyby uz bolo dost.. nepamatam si presne, ale 4 chyby uz boli stresy prist domov :) 90% ziakov malo do 3 az 5 chyb, odhadom. a to boli inak krkolomne, ale to zrejme vsade.. a to sa pisal este rok +-2000 alebo 2005! a uroven skolstva bola inde.. hmm, vtedy si nikto nedovolil co i len blbnut.. sice nasla sa skupina ziakov co im drzost prekvitala a dalsich to tahalo dole, cize to treba useknut hned. povinna nepovinna dochadzka, nemilosrdne vyhadzovat.. tak ale ano, ako vsetci vieme, vladam ide o dementov, nie o vzdelancov. urcite nie na SR, kde sa takmer nic neprodukuje. teda okrem luxusneho jaguaru. dnes je to tak, ze student pride bez preukazu a este nadava na ucitelov, ze co to po nom chcu, 25-30rocny vzdelany "vysokoskolak".
kedysi bol ucitel vazeny clovek. bol autorita. mal respekt. dnes? je to spodina, do ktoreho kope ci uz to decko alebo rodic co ma na srocku BMW X5 bez DPH. fakt chore.. poviem to takto - ked som bol maldy, nemal som rad chemiu fyziku, niektore ucitelky boli fakt prisne, ale nesikanovali. dnes su uz asi v dochodku, ale aj napriek tomu, ze som sa s nimi nikdy neputal do konfliktu, ani priameho, ani nepriameho, a mal som respekt, lutujem ze som ten respekt nepreukazal aj tak, ze som sa viac snazil. a viac si vazil, co sa ma snazia naucit. a este k tomu som to mal viacmenej zadarmo (okrem smiesneho rocneho poplatku 1000Sk)
teraz ani neviem, ci je mozne naucit vlatne deti respektu k ucitelom a podobne, pokial dalsich 10 chujov nevychovanych tam bude kazit mojho. ci uz navadzat na zlo, alebo sikanovat za to ze respektuje skolu. asi nejaky zlaty stred najst a bude OK.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

supeeeeeeeer, mal som tui na stranu rozpisany prispevok o skolstve a vypol som stranku,som ja buk :furious: :wallbash:

pointa je ta ,ze system vzdelavania je davno zastaraly,nezodpoveda poziadavkam trhu a zo skoly chodia titulovani blbci z ktorych 90percent nevie realne nic robit (hodnotim hlavne pravny odbor)...v skratke :D
tadeon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: Pi 15. Jan, 2016, 11:46

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa tadeon »

mal si stlacit ctrl+shift+t :P
na FF to tak ide :)
tento prispevok som tak odskusal ;)

Návrat na "Debata o všetkom"