Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

a cista nahoda ze matovicovi sa objavi nejaky listok v schranke den po razii v jeho firme, ze? pri tych slovnych formulaciach ktore pouziva je jasne ze nic nema, akurat chcel fica trosku nasrat, za co mu patri respect, aj ked ho vobec nemusim.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

CageJ napísal:neviem si predstavit odkial by mal Fico 700M dolarov.
jedna z poslednych kauz nakup vrtulnikov, origo cena pre armadu 6mil, slovaci nakupili za 30mil, takze niekto si rozdelil 216mil (24mil x 9 kusov), predstavit sa da odkial by mal nas najvyssi tie peniaze...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Predstaviť sa to dá, to ako ten úsek diaľnice kde stál kilometer miliardu a ani na tom úseku nebol žiandy tunel (ten fzyický :D )
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Co? Čo prosííím??
Niekto si nevie predstavit, ze niekto ma na uctoch 700 mil dolarov?

To akoze VAZNE????????????

:facepalm: :facepalm:

To myslite vazne?

Nestaci Vam jedina zakazka, ktora je prezdrazena? Jedna jedina? 700 mil. dolarov dokazu ti hore uliat na dvoch troch zakazkach. Nehovorim ze tie peniaze ma rovno na ucte Fico, takto to nefunguje, ale vsetci dokopy maju obrovske love na uctoch. Pocul som /ano, mozno su to dristy/, ako platili napr. mob. operatori poslancom za to, aby pri 1vej volbe tretieho operatora hlasovali za slovenskeho smejda, ktory nezlozil ani love za licenciu.

Vy si myslite, ze tie predrazene zakazky, ze tie peniaze ktore su rozdiel medzi skutocnou hodnotou a hodnotou zakazky KONCILI ROKY KDE??? Ved sa pekne podeli zadavatel zakazky a aj jej vykonavatel /poplatok za cusanie/. Sak nedavno to bolo na Markize, ako spolu komunikuju, ked sa o tom dohaduju.

Vy si myslite, ze nas nikto nikde neokrada, a ziadne predrazene zakazky niesu? Su. Ved media pomaly kazdu zakazku vedia zhodnotit, ze bola predrazena. Kazdy vie zistit co stoji toto v zahranici a pod. Pamatate si umyvacku vlakov na SR a v Rakusku /krytu, vyhrievanu, kvalitnejsiu?/. Rozdiel v cene tusim 30 mil. €. Vy si myslite, ze sa to naozaj realne zaplati? Preberte sa uz.

Necudujem sa, ked niekto neveri, ze kazdy jeden co tam vladol ma ucet/ucty, kde ma provizie z predrazenych zakazok, ako koncia volby - akymi vysledkami.,

Uvedomte si konecne ludia, ze pomaly kazdy jeden biznis je tu preto, aby ti hore navysili jeho cenu, a nasledne si to navysenie rozdelia. Ci to mame pri nakupe pneumatik, pocitacov, pocitacov pre skoly, umyvacky vlakov, dialnic, proste. Co vlada nakupi, to dokaze laik pozretim do cennika okomentovat - 50-100% navysenie! Ano, dodavatel potom povie ze ale my k tomu davame 24h podporu a reklamaciu na mieste - a moja otazka bude za +100%??? A este, ze cislo tel. podpory sa vypne prvym dnom po uplynuti zaruky?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

takto dopadol prieskum pred volbami:
http://www.aktuality.sk/clanok/302948/v ... ke-aj-sns/#

SNS v prvej 3jke, toto je v .....
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja sa pytam:
kto moze dat hlas smeru?
kto moze dat hlas SAS, strane, ktora rozbila zlepenec len preto, lebo jej malo ulievali ako novej strane? teplaren kosice jej strannikom nestacila? ved ked tam dosli trepali nozickami ake odstupne dostali smeraci v 2010, a ked padla vlada v 2012 SASkari za 2roky nedokazali zmenit odstupne, a dostali ROVNAKE!!
ludia, to ste fakt slepi, a nevidite fakty?
kto moze dat hlas SDKU?

vypbodnite sa konecne na tie strany ktore tu mame roky, a ktore za 20-25rokov existencie SR len bedakali ako sa neda, a nedokazali postavit kompletne dialnicne prepojenie vychodu a zapadu. nemci uz stavaju dialnice do X, tam kde maju obdlzniky, a my nemame ani PRIAMKU. spamtajte sa, a ked to myslite s obyvatelmi SR dobre, v zivote nedajte jediny hlas ani jednej z tych stran co bola kedykolvek v minulosti pri moci. tieto strany si to NEZASLUZIA!!! sanci mali dost!
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa quicky »

fakt len retardi stale dookola volia hranola,na to sa uz snad neda ani pozerat...
ja som volil sns,aj ich budem volit dalej,je to jedina strana s ktorou sa ako tak mozem ztotoznit,po jej komplet "renovacii" od zakladov, je to uroven 100 a 1...

politiku az tak nesledujem, nakolko mi je jedno uplne jasne: kto je pri koryte vzdy sa napakuje a taktiez svojich blizkych, kto dostane zakazku? no samozrejme ,ze kolega zo strany a pridruzene srocky, preco tendre stoja 5x tolko a viac? no lebo niekde sa to uliat musi... uprimne ? okrem curaka hranola (ktory je skutocne uz slizko nechutny tvor) to nezazlievam nikomu, dovolim si tvrdit, že 90perc ludi by sa zachovalo rovnako, keby neboli pokrytci a boli ochotni to priznat aspon pred sebou... rozdiel je robit to v "norme" a robit to nenazrane.

v kazdom pripade som si isty,ze ziadna strana nech tu je akakolvek nespasi obycajnych ludi, ani nezlepsi podmienky pre zivot.

dalsia vec,ze stat vyslovene nuti ludi porusovat zakony, bohuzial je to smutna realita. aby zivnostnici, napr poviem priklad moja matka, ako notarka (kvazi "szco" podla osobitneho predpisu), z kazdych 100eur zarobenych, odvedie tomuto statu pomaly 60perc(ked ratam odvody a pod)... plati take vydavky tymto smerom,ze to uzivi par beznych domacnosti, nebodaj je PN? dostane 20eur na den,wtf? dojde na dochodoch a dostane 500? ked mesacne plati 5x tolko ? dakujem tomuto statu ,skutocne mam chut platit podctivo dane a spolahnut sa na stat v pripade potreby nejakej podpory...

proste skoda slov.

p.s. cisla su "vymyslene".
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

nad slovenskym narodom je skoda sa rozculovat, je to tupe stado oviec. slovakom mozete aj nasrat na hlavu a aj tak za to podakuju, ale co ine sa da ocakavat ked tisic rokov boli systematicky vyvrazdovani vsetci vodcovia a rebeli. je mi viac menej jedno ako volby dopadnu, aj tak dopadnu nahovno, ved za 26 rokov si slovaci vzdy zvolili len bezcharakternych hajzlov a ani v tychto volbach to inak nebude.
staci si dar ruku na srdce, kolki z vas boli na nejakych protivladnych strajkoch?
ludstvo same o sebe nedozrelo inteligencne na system demokracie, preto sa stale drzim nazoru ze pokial by sa malo na slovensku nieco zmenit, tak jedine nasilnou revoluciou a zakoncenou diktaturou.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

uplne si ma nepochopil. ja som myslel vsetky strany ktore boli dakedy pri moci -a tam spada aj SNS.
coze ma nove vedenie - za stranou su stale ti isti v pozadi. mozno je tam teraz slota, sak penazi ma dost.
vari ti treba pripomenut part kauz SNS ako obabrali stat o miliony?
sns je strana ktora mala vela kauz, a teda ma vela znamosti. ak pojde o zakony, opat bude schvalovat tak, ako prikazu ti v pozadi strany.

sak aj SDKU je po cistkach jak vymenena :facepalm:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

jergus: tu nejde o ucast na protivladnych strajkoch. tu ide o daco ine. gorila rozputala velke halo, a ako dopadli volby? co sa zmenilo v rozlozeni stran? nic, vypadlo SNS. nic ine sa nezmenilo.
ludika mali gorilu pred ocami, a zvolili si to iste stado. takze tieto volby eszte bez gorily tiez dopadnu jak pises - rovnako. len nahoda, pocasie a pod. rozhodne, ci sa superom smeru poradi vobec zlepenec percentualne (ale aj tak bude smer prvy zostavovat vladu...), alebo opat to bude smer a zvysok.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

felipe: ale ide tu o strajky, pretoze takto politici jasne vidia ze slovakom je vsetko jedno a ze sa im da aj srat na hlavu!
par rokov dozadu chceli francuzi zmenit dochodkovy vek, navrh zakona prisiel do parlamentu a francuzi narobili v parizi bordel, zablokovali vsetky dialnicne tahy do pariza, do strajku vstupili aj policajti a po tyzdni ked zacala kolabovat cela infrastruktura, tak navrh zakona museli stiahnut. to je demokracia.
a garantujem ti keby na slovensku prisiel zakon ze dochodkovy vek sa posuva na 70 rokov, tak sprosti slovaci si povedia, a vsak lepsie ako keby sme mali robit do 80tky a budu drzat huby a robit...
v jednej firme tu v okoli sa pokusali o strajk pred 10timi rokmi, strajk zacal prvy den, prisli robotnici do prace, sadli si na zadky a nic nerobili, druhy den to iste, na treti den nabehol do vyroby jeden z majitelov, narobil krik a polovica ludi sa postavila k strojom a zacali bez brblania robit. stvrty den uz robili tri stvrtiny robotnikov, na piati den prisiel do vyroby generalny riaditel, nahukal na robosov, oboznamil ich ze za 4 dni bola strata 3 miliony korun a ze pol roka vsetci co strajkovali nedostanu premie aby sa strata vykryla. vysledok? pol roka vsetci drzali huby, robili, nedostali premie a od vtedy uz ziadny strajk nebol...takze slovaci su len tupe stado oviec a ovcami navzdy ostanu, vzdy si s nami budu vsetci robit co chcu, ci uz su to nasi politici, ci europolitici, ci nato, ci rusi, ci madari,ci cesi ci ktokolvek kto nas bude ovladat...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

francuzov sem netahaj. kolko zaraba francuz, taky kamionista? kolko si vie odkladat? zije z mesiaca na mesiac jak vacsina slovakov? sak este aj ucitelia, co nezarabaju zrovna malo zrusili strajk kvoli peniazom.

ty si myslis, ze francuzi by blokovali cesty, keby ich tyzdnovy strajk znamenal ze nebude na vyplatenie uctov? sa pytam, kolko %slovakov - tych od 20 do 40tky co maju zalozenu rodinu a splacaju hypoteku si mozu dovolit tyzden nerobit. lebo ja osobne co poznam ludi naookolo, tych co si pokupili byty, a maju rodinu, alebo aj dieta su na tom tak, ze fakt ziju od mesiaca k mesiacu. ziadne odkladanie sa nekona. ved z coho, ked za hypo daju 300-400e mesacne, energie atd 200-300e, a este zradlo a nejaka ta vybava pre dieta a mas komplet mesacny plat mamky aj ocka.
ta sa pytam, kto tu ma ist strajkovat, ked strajk alebo akasi fakt vazna zmena znamena, ze ten clovek nedostane zaplatene - napr. ucitelia. strajk bol taky ze najprv vsetci, minister sa za zavesom smial, ze jak ich ubuda, a potom vypustil ze ucitelia nad 55r dostanu definitivu .ze im stat bude garantovat miesto az do odchodu do dochodku. v momente tak tito ucitelia odisli z namesti, a ti mladi tam prakticky nemali preco ostat. preco by oni mali vlastnu rodinu pripravit o 100-200eur, ked neboli vsetci jednotnu?
a to mas tak v kazdej skupine. vsade ide o peniaze, a kym pozerame jak spanieli strajkuju, no oni si to mozu dovolit. lebo ich platy su na urovni, ze ked zaplatia hypo, ucty, energie, tak im ostane este 50-60% vyplaty. a slovakovi ostane co? 5-10%? moze si dovolit ist strajkovat?

ano samozrejme, mame tu rozne skupiny zarabajucich, ale co sledujem okolie, vacsina zije z mesiaca na mesiac. kym jedni maju dokopy 700e mesacne /plat + materska/, nemaju auto, mobil iba na kredit, zaplatia hypo, ucty aneostane im ani na odkladanie napr na dovolenku.
jasne ze par co ma dokopy 1000e mesacne si dovoli mat aj auto, vacsie ucty, kvalitnejsie jedlo, ale opat skoncime tam, ze im z vyplat ostane minimum.

keby mne osobne ostavalo z vyplaty po vsetkych vydavkoch 50-60% jak tym vzahranici, co radi strajkuju, prevracaju auta, a na tyzden dokazu paralyzovat dopredu kludne by som siel aj ja. lenze to by som sa nesmel bat o to, jak sa mi zaplatia ucty. ale tu sa nebavim ze jeden strajk no 150e menej prezijem, ale myslim to celkovo. ucitelia su skupina, co fakt nemaju male platy /bohuzial, prave ta skupina co ma najvyssie triedy keca najviac/ a pozrite sa ako dopadli. a preco? pre peniaze.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

jergus napísal: a garantujem ti keby na slovensku prisiel zakon ze dochodkovy vek sa posuva na 70 rokov, tak sprosti slovaci si povedia, a vsak lepsie ako keby sme mali robit do 80tky a budu drzat huby a robit...
presne toto je ten najlepsi priklad preco nemozes rozhodnutia nechavat na ludi. ludia su jednoducho debili a nevzdelanci a nemozes na nich prenachavat rozhodovanie o dolezitych ekonomickych otazkach, ako dochodky, dane apod. zvysovanie dochodkoveho veku je jednoducho must, konec koncov nikto ti nebrani aby si isiel do dochodku hoc aj 35-ke, ak mas dostatocne uspory alebo pasivny prijem ktori ta zabezpeci do konca zivota. v idealnom svete by bol cely dochodkovy system zbytocny lebo kazdy by myslel na svoju buducnost a odkladal by si dostatocne peniaze aby prezil. takze vlada ktory podlahne tlaku verejnosti v ekonomickych otazkach je vlada slaba.

naopak, kde ludia maju nezastupitelnu funkciu je kontrola vlady, aby nedochadzalo ku gorilam, pietanskych ct-ckam, kseftom s pozemkami pod jaguarom, bratislavskym obchvatom a pod. toto je jedinym legitnnym dovodom na strajk, aby vlady cititli tlak ze ze nemozu tie kauzy zahrat do outu inac ludia ako harabin, kovacik, a im podobni by boli okamzite postaveni k stene (obrazne, ale kludne aj realne). lenze ludia to maju na haku a nechaju sa opit vlakmi "zadarmo", "zlavami" na plyn a podobnymi hovadimai, pretoze co? su debili.

priklad: ked sa v roku 2010 zavadzal elektronicke myto a kazdemu bolo jasne ze je to strasne uje*avanie peniazi zo statneho rozpoctu, tak kamionisti neprostetovali proti tomu ze vlada kradne, ale protestovali proti tomu ze sa im zvysia naklady. vlada par tyzdnov na to znizila spotrebnu dan na naftu a vsesti boli akoze spokojni, myto ale nadalej prevadzkuje schrankova firma za naklady najvyssie v celej europe. toto ale nikoho nesere, ale ked niekomu idu trosku siahnut na peniaze tak uz ostria kosy a idu lyncovat.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja ked som pisal, ze si musime zvoalit stranku laikov, ludi, ktori v historii nic so ziadnou politikou nemali. ludi bez konexii. stranu, ktora bude cista. ano, nebude mat skusenosti, ale co horsie sa stane, nech to, ze kazda zakazka je 2-3x predrazena ako teraz?

ved, tito ludia si najmu expertov, alebo teda mali by, z brandze, nie znamych. ale - ty si expert na toto a toto? ok, ides robit pre vladu. ale aby to bolo fer, bude s tebou robit niekto dalsi, a vzajomne sa budete kontrolovat. ziadna rada: toto je naj kupit,/lebo moj kamarat v nemecku to predava a da mi do vrecka proviziu/, ale vzajomna diskusia, debata odbornikov pomaly na kazdy jeden nakup pre stat.

je vobec nieco take mozne ci to je len fikcia a scifi? slovensko by sa dalo tak krasne zveladit, skraslit, byt toho, aby vsetky peniaze za predrazene zakazky nekoncilo mimo statnej kasy. ved pomaly vsetko co sa urobi sa zaplati dvojnasobne, ak nie viac. postavi sa 100km dialnic? zaplati sa dokopy za 200km, a love za 100km dakde skoncia. sak to vsetci vieme, napriek tomu ideme k volbam a dame hlas ktorejkolvek strane, ktora kedykolvek v minulosti mala sancu lebo mala viac ako 5%. :facepalm:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

felipe: kludne aj francuzov mozem pouzit ako priklad. keby ludia chodili na protivladne strajky ako gorila, a zotrvali by v nich, tak by videli ze pokial nepolavia a nenechaju sa zapredat na suchy rozok, vysledok moze byt nad ocakavania. zober si gorila bola po vikendoch, prva chyba ktora sa urobila, ze miesto toho aby ludia z celeho slovenska isli do BA, zacali si organizovat ministrajky v ZA, KE, BB a pod. cize slovenska pohodlnost a lenivost. bol prvy strajk, prislo cca tisic ludi, druhy bol o tyzden, prislo cca 5 tisic a o dalsi tyzden uz prislo odhadom 17 tisic ludi. potom sa zrazu v mediach ukazalo ze hlavna organizatorka goril trtkava so sefom sisky a razom bolo po gorile. takze ludia uz prestali verit aj organizatorom strajkov...

aj keby si zvolil nejaku stranu ktora s nikym nic nema, daleko sa nedostanes. zober si co ma kotleba v BB len preto ze nie je s nikym jedna rit. necerpa eurofondy, zle je, chce cerpat eurofondy, stopne mu ich ministerstvo. zamestna si na bbsk zenu a brata a uz je rodinkar atd atd. aj ked na druhej strane sa sprava ako slon v porcelane, trepe kade tade sprostosti, nevie sa spravat a vyjadrovat a najdolezitejsie nikomu neslubuje vlaky zadarmo :laugh:

mozes si byt isty, ze keby zalozis stranu, tak do tvojho okresu pojde najmenej podielovych dani, budes mat stale kontroly, ministerstva ti nebudu schvalovat ziadosti, siska ti vykonstruuje nejaku milostnu aferku, pripadne sa stanes zo dna na den v novinach pedofil a uz je po strane.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil

Návrat na "Debata o všetkom"