Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ten clanok pisal sam Kotleba?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

Blackhawk napísal:ten clanok pisal sam Kotleba?
prave preto som sem nechcel davat link na tie noviny, lebo bud ich pisal sam kotleba, alebo nejaky jeho velky obdivovatel a ich forma je doslova ospevovanim kotlebu a jeho cinov. ale ak je aspon z 25% pravda o tom ako ide smer ucelovo proti kotlebovi, tak smeraci robia teda paradne spinavosti!
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Kotleba mal sancu na uspech, no mal urobit zmeny potom, co vyhral. Celkovo jeho "vyjadrenia" a ciny su v obrovskom rozpore same so sebou. Napr. na fb ma plno krestanskych prispevkov, ako chrani rodinu, vazi si sviatky, a jeho privrzenci same nadavky, vulgarizmy a to najlepsie na koniec, bitky a mlatenie sa so spoluobcanmi a pod. Bohuzial, ja osobne si myslim, ze svoju sancu premrhal, pretoze sa nevzdal tej zlej casti ktora ho volila, a nesiel do uzsej spoluprace s tou druhou castou - normalnymi ludmi tuziacimi po zmene. Ano, kazdy si po vyhre vyhodi povodne "osadenstvo" a dosadi svojich, ale tych holohlavych je tam az privela.
Ja som jeho vyhru bral ako znamenie - ano, da sa dosiahnut obrovska zmena ak sa chce, a fandil som mu. Ved predsa, nieje to ziadny somar, ale vystudovany ucitel, ktory ucil na gymnaziu. Osobne si ale myslim, ze ten cas, ked si mal ziskavat este viac volicov a robit akusi kampan aj smerom k NR SR pokaslal. Je pravda ze media mu nic dobre nenajdu na jeho praci, hladaju len to zle /tu je vidno, ako silno je zmanipulovane cele dianie, a ludia vedia len to, co media chcu aby vedeli/. Tu sa ukazuje, ze keby sa do NR SR dostala nejaka strana ktoru by zalozil dajme tomu jergus, media by s pomocou silnych skupin nasli nejaku hovadinu, a celeho by ho zdiskreditovali. U Kotlebu sa im to celkom dari, ved o nom pomaly nic neviem, a to je ZUPAN, nie len nejaky poslanec. V mediach citame len ked jeho skupinka mlati inu. A to je ta chyba, ktoru on urobil, ze ostal v kontakte s tymi, ktorych prusery media vyhladavaju jak supi.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

felipe: v podstate kotleba sa nikdy nevijadril ze holohlavi su jeho, skor by som to povedal tak, ze media ich priradili k nemu, presne tak ako sa priraduju babky demokratky k meciarovi, lebo chodili vo velkom na jeho mitingy. proste kazdy kto ide proti SMERu je neziadana osoba a musi byt za kazdych okolnosti vsetkymi moznymi sposobmi zdiskreditovany. a mohol by tam prist aj neviem aky obcan cisty ako panenska lalia a aj tak nieco na neho nasiju.
mna by skor ale zaujimalo, kedze si pisal ze sa pohybujes v oblasti eurofondov, co je pravdy na tom co vyslo v bbsk novinach? skutocne este aj eurofondy takto sabotuju? viem ze u nas v meste pri rekonstrukcii namestia uz bola odovzdana stavba, uz boli aj peniaze presunute z eu na slovensko, a mesto este pol roka cakalo na peniaze, kym si ich smeraci pekne potocili u seba a az potom ich posunuli na mesto
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

Vlko napísal: Žiaľ, smerácka vláda vidiac tieto úspechy, s cieľom zabrániť popularite predsedu BBSK, napokon
projekt regionálnej zamestnanosti zastavila. Schválila novelu zákonníka práce č. 14/2015 Z. z., ktorou
od 1. marca 2015 znemožnila prideľovanie zamestnancov obcí na práce pre BBRSC.
klasicka kotlebacka propaganda (alebo paranoia, vyberte si). tu je predmetny zakon http://www.zbierka.sk/sk/predpisy/14-20 ... -36019.pdf, ktory je cely o agenturnom zamestnavani pre niekoho ineho, nejde tam vobec o obce ani VUC. navyse zmena zakona nic nezakazuje len obmedzuje (dost sa to dotyka nasej firmy, lebo bolo vela ludi ktori boli pravne zamestnani v bratislavkej pobocke, ale v skutocnosti pracovali pre centralu, teraz vsetci riesia ze by sa museli prestahovat). kotlebovi to mozno trosku veci skomplikuje, ale ak by sa chcelo, riesenie by sa nasalo. napr. preco ti "cigani" musia byt zamestnancami obci? preco nemoze BBRSC zalozit prispevkovu organizaciu a tam tychto ludi zamestnat? keby sa chcelo, tak by sa dalo, ale kotleba nic nerobi len sa vyhovara ako su vsetci proti nemu, a tento stav mu velmi vyhovuje.
jergus napísal:v podstate kotleba sa nikdy nevijadril ze holohlavi su jeho, skor by som to povedal tak, ze media ich priradili k nemu
hej, priradili ich tak ze mu strazia zasadnutia kraja, to chcelo brutalnu investigativu a diskreditacnu kampan.

velmi lahko sa robi politika tak ze vytypujeme nesympaticku a neorganizovanu mensinu ktora sa nevie branit a zvalime na nich vsetky nase problemy, ci uz su to cigani, greci, imigranti, mentalne postihnuti alebo ini. vytvorime si umeleho nepriatela a zvalime na nich vsetky nase problemy.

za tie dva roky som nezachytil ziadne koncepcne riesenie od kotlebu co by stalo za rec. to ze usetri peniaze z rozpoctu prakticky zastavenim cinnosti VUC a potom sa chvali ze na tyzden zamestnal z toho par ludi zametanim ulic za koncepcne riesenie nepovazujem. chcel som sa pozriet sa stranke VUCBB ze cim sa chvali ale momentalne mi nejde otvorit, takze ani tu propagandu poriadne robit nevie...

zatial ma nikto nepresvedcil o tom ze na slovensku existuje nieco ako "romsky problem", teda urcite nie vo vyzname ako to vnimaju kotlebovci. ano, existuje nezamestnanost, existuje chudoba, nefunguje skolstvo. ak cigan zije zo socialnej davky tak je to lenivec a nepriatel statu, ak to robi 10 belochov tak su to chudaci ktorych treba lutovat. ak romsky problem existuje tak len taky za aky si mozeme sami. predstavte si ze by vas 6 roznych strcili do skoly kde sa hovori vylucne napr. po portugalsky. tiez by sa vam to ucivo neosvojovalo lahko a realne by sa mohlo stat ze po troch rokoch skoncite negramotni lebo jednoducho neviete co po vas chcu. z takejto startovacej ciary sa tazko vyslapat na top manazera. urobil kotleba nieco so skolstvom? silno typujem ze nie. ale zato sa vyhrazal tym ze vykupi podu spod romskej osady a ich obivatelov zazenie neviem kam do lesa aby tam prezivali ako chcu. tomu sa hovori koncepcia.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

je do fondov uplne hore nevidim.

to co vidim je to, ze sa vsetko neskutocne velakrat kontroluje, kym sa tie peniaze realne pouziju. neviem kolko uradnikov platia za tie kontroly, ale pri tom mnozstve papierov ktore som len ja mesacne poslal, ich nemoze byt 10-20 ale ovela viac. boja sa, ze pride kontrola z EU, zisti chybu a peniaze budu musiet vraciat. a mozno by to ten uradnik co to kontroloval pekne zlizol.

lenze to je uz samotne delenie penazi na spodku retazca, tu sa ziadne finty robit nedaju, projekt je napisany, za vsetko su stanovene "odplaty", a tu sa vela pokazit neda, nakradnut asi nic.
ja som v projekte ktory uz mal skoncit rok a pol dozadu. kedze sa vsak nevycerpali peniaze pridelene nan, projekt sa predlzil a predlzuje, kym sa peniaze nevycerpaju.

o diani v BB nemam sajnu, ale dnes sa fakt fondy daju ziskat na cokolvek, a potom vobec nezrealizovat, to vsak nieje moj pripad. pocul som o ludoch co slubili ze zamestnaju ludi na farme, ziskali love na jej obnovu, a okrem chodnika nespravili nic, nikoho nezamestnali, a teraz kedze ti ludia "zmizli" peniaze musi vratit ministerstvo polnohospodarstva, a od zmiznutych ludi ich v zivote neuvidi.

osobne, ja som ani nevedel, ze sukromna osoba moze ziskat dotacie. myslel som si, ze to iba statne organizacie mozu dotovat nieco z penazi EU /plastove okna pre VS napriklad, PC pre skoly, dialnice.. a pod./. Tu by clovek povedal, opat stat? ved ten to rozkradne., ale jak sa ukazuje sukromnici bez statu ukradnu 100%. sak, jak nas politici naucili, tak koname. tu sa asi v zivote neprestane kradnut, lebo kazdy je nauceny - som pri koryte? davat het bereme kolko sa da do posledneho centu..

a na koniec: dotacie cez stat su tak prisne kontrolovane ako nic ine. preco klesli ceny dialnic o obrovske cifry, vzhladom na minulost? viem o useku ktory sa podobal inemu v dlzke 13km ktory sa posledny rok vysutazil dajme tomu za 800mil €, kdezto 10r dozadu to bolo 8x viac. No teraz v tom boli fondy, a nikto nemoze nikoho oklamat, lebo pride kontrola z Bruselu, skrtne to, a vsetko si zaplati stat z vlastneho.

Vy sice mozno fondom neverite, ja ale hovorim : vzdy lepsie ked SR odvedie do EU love, ktore dostane naspat v podobe dotacii, pretoze z nich postavi ovela viac vdaka kontrolam, ako by postavili keby tie love sli rovno na nejake dialnice (navysi sa cena, tu sa da tam sa da, a cena je zrazu 5x vyssia ako cez dotacie...).
ak porovname co sa postavilo od 1993 do vstupu slovenska do EU a od vstupu EU a toho odkedy slovensko dostava x dotacii - je to jasna odpoved, je pri dotaciach sa ludia boja kradnut, navysovat ceny a pod. vsetko je prisne kontrolovane.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

molnart: sadni do auta a chod sa pozriet do takej dobsinej, dobrej vole, pripadne ti bude postacovat aj navstivit psiare za hronskym benadikom :laugh: potom uvidis cigansky problem v celej krase. ja netvrdim ze vsetci paraziti nasho statu su cigani a ti su ti zli a bielym parazitom sa ma pomahat, velke gulove, kazdy si robi na vlastne triko. lenze problem je ten ze 90% ciganov su neprisposobivi asociali, ktori sa nedokazu zaclenit do spolocnosti. lenze su MENSINA a mensina sa vzdy prisposobuje vacsine, takze nevidim dovod aby sa napriklad zakladali skoly s vyucovacim jazykom "romstina". za dalsie vies si predstavit ze na slovensku vystuduje taketo ciganske skoly cigan, po slovensky nebude vediet nic, a potom ho chces zaclenit do spolocnosti a dostanes ho za kolegu. ako sa s nim budes rozpravat???
ale aby som nebol za rasistu, ano poznam aj slusnych ciganov, dokonca jedneho aj trenujem, chodi na ciganske gymnazium, vyucuje sa tam po slovensky, maju tusim dve hodiny do tyzdna romsky jazyk, ale chlapec je z takej rodiny, ze po cigansky vie asi 5 slov, vie len po slovensky, obaja rodicia mu robia, slusne sa spravaju, obliekaju atd. ale to je prave tych 10% ktori prijali ze su mensina. druha strana je, ze to gymnazium ma uroven asi taku ako zakladna skola za mojich cias. takze aj keby si spravil zakladne stredne aj vysoke skoly s vyucovacim jazykom romskym, vzdy budu ich absolventi o niekolko urovni nizsie ako my, a to nikdy nezmenis z najjednoduchsieho principu a to je genetika.

felipe: asi pred mesiacom som sa stretol so znamym, ma firmu na vyrobu okien, zamestnava cca 20 ludi, nikdy nebrali dotacie, ziadny zahranicny investor, cisto slovenska sebestacna firma. a padla tema aj eurofondy. prisiel k nim do firmy panacik na 750iL a predstavil sa ako agent vybavujuci eurofondy. freza ktora stoji u vyrobcu 100tis on zabespeci za 500tis na papiery, zabespeci ich 5 a zariadi aj vsety vybavovacky okolo toho, znamemu staci podpisat len splnomocnenie. ked sa ho znami opytal co z toho bude mat on (agent), odpoved bola do toho sa nestarajte. takze rozkradanie funguje na plno, staci vediet ako funguje system.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

jergus napísal:lenze su MENSINA a mensina sa vzdy prisposobuje vacsine, takze nevidim dovod aby sa napriklad zakladali skoly s vyucovacim jazykom "romstina".
rovnako ako slovaci su mensina v europe, takze nevidim dovod aby v europskej unii fungovali skoly s jazykom ktorym hovori menej ako 5 milionov ludi (menej ako 1% obyvatelov EU) a boli im priznane akekolvek prava na zaklade jazyka.

jergus napísal:za dalsie vies si predstavit ze na slovensku vystuduje taketo ciganske skoly cigan, po slovensky nebude vediet nic, a potom ho chces zaclenit do spolocnosti a dostanes ho za kolegu. ako sa s nim budes rozpravat???

musim uznat ze tu mas pravdu. mozno keby som ani ja nechodil 14 rokov do madarskej skoly tak by som teraz s tebou nemusel pisat cez google translate a mohol ta poslat do riti priamo.
jergus napísal:ale aby som nebol za rasistu, ano poznam aj slusnych ciganov, dokonca jedneho aj trenujem, chodi na ciganske gymnazium, vyucuje sa tam po slovensky, maju tusim dve hodiny do tyzdna romsky jazyk, ale chlapec je z takej rodiny, ze po cigansky vie asi 5 slov, vie len po slovensky, obaja rodicia mu robia, slusne sa spravaju, obliekaju atd. ale to je prave tych 10% ktori prijali ze su mensina.

oni neprijali ze su mensina, oni svojej identity sa vzdali a to je sakra rozdiel. tvaris sa ako hrdy slovak, keby si sa s frajerkou zobral a prestahovat sa do anglicka, dopustil by si sa aby tvoje deti nevedeli po slovensky? nevedeli kto je hviezdoslav, stur, kral? ak by si sa drzal svojej logiky co pises tak asi hej, ale podla toho co citim z tvojich vyjadreni tak asi tazko.
a teraz si predstav ze by is ostal v kremnici a stalo by sa to iste.
jergus napísal: a to nikdy nezmenis z najjednoduchsieho principu a to je genetika.

dakujem za tento prispevok, konecne si sa vyfarbil a kazdemu je jasne ako treba brat tvoje vyjadrenia "aby som nebol za rasistu"
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

jergus citat niektore tvoje prispevky - to su perly :hysterical: nenechajte sa rusit a pokracujte dalej :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

molnart: ad 1. ak si si nevsimol existuje slovenska republika, existuje ustava slovenskej republiky, existuju zakony slovenskej republiky. to ze sme clenmi EU nemeni nic na tom, ze sme samostatny narod, so svojimi zakonmi, s ustavou, s hranicami a vlastnym uzemim. to ma kazdy stat EU. cigani su kocovnici ktori nemaju z tohoto nic. takze maju jedinu moznost prisposobit sa oni nam. a nakolko maju v obcianskych narodnost slovensku, platia pre nich rovnake zakony a povinnosti ako pre nas ostatnych.

ad 2. predpokladam ze doma ta rodicia ucili aj po slovensky, strednu skolu a vysku mas tiez slovensku a obcianstvo mas tiez slovenske. cigani vedia tak po cigansky. za dalsie asi sa mentalnou kapacitou neporovnavas k ciganom, ze?

ad 3. so zenou sa do anglicka nechystame, nevidim dovod. v kanade mam rodinu, vyrasta tam uz tretia generacia, po slovensky uz nevedia, nevedia kto je stur, ani hviezdoslav, zaclenili sa a v podstate ich buduca generacia uz budu kanadania.

ad 4. nie som rasista, ale ked raz niekto nema genofond, tak sa to zmenit neda. je to presne to iste ako keby si sa chcel ty naucit lietat. svoj tien nikto nedokaze prekrocit.

ad 5. vytrhavas vety z kontextu, ale cely cigansky problem na slovensku je ten, ze oni nemaju zaujem zaclenit sa do spolocnosti, nemaju zaujem pracovat, nemaju zaujem odvadzat do statu dane, nemaju zaujem chodit do skoly, nemaju zajuem socializacie. a tento nezaujem sa neda nicim zmenit, pridi do kremnice, mame tu cigansku zakladnu skolu, strednu, ucnovku, tri ciganske azylove domy a kludne sa pridi niekedy vecer pozriet ako sa tito vzdelani cigani vedia kultivovane spravat.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

molnart, 1, tu so to kus prehnal, neporovnavaj akukolvek mensinu v nejakom state s narodom. aj keby nas bol 1milion, meme svoju ustavu, jazyk a statnost.

paci sa mi mudrovanie nad riesenie romskeho problemu, hlavne ked mudruju ludia, co este ciganov nezazili. Nerozpravame sa tu o coganoch co maju byty, chodia ako tak do prace a je s nimi kus problem a vobec jergus nema na mysli ciganov, co makaju a biju sa so zivotom a snazia sa nieco dosiahnut, tim vsetka cest, lebo je to podla ma velmi tazke. ale chodte na vychod, do mensich obci kde maju cigani svoje geta. chodte sa porozpravat s ludmi co pri nich ziju, co sa boja o holy zivot a pravom. len to sa do medii nedostane moc casto, lebo by to asi velmi pohorsilo vereju mienku.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

5. absolutna pravda. oni nemaju zaujem, aby ich deti chodili do skoly a vedeli nieco nove. sak naco, ved oni roky dozadu dokazali prezit aj "bez prace", naco by ich deti mali sa nieco urobit a este pracovat? to je logika ich rodicov, a keby nebola zakladka povinna, ani by do nej asi nechodili. sak vacsina konci 6sty rocnik co studovala 9rokov. a to je akoze vyhra pre ucitelov a tie skoly? sak chodte si skusit ich ucit :D ved ucitelia tym najmensim este aj fukaju nos a ine veci. a za co sa pytam? cele zle, cely system zle nastaveny.

no bohuzial ked sa zacne sirit choroba ta stat dobre ze neda posledne love, len aby to zastavil. zrazu su lieky, cisterny s vodou, len aby nenakazili nas. opat cele zle.

dostanu nove byty? porozbijaju ich? ideme stavat nove...

sak tu je navod pre nas bielych, ze chceme rodiny s detmi a chceme mat kdebyvat bez hypo? ta podme ponicime panelak na uroven rozpadnutia a EU nam postavi nove :good:

ja tiez niesom rasista, mne vobec napr taki cernosi nevadia, bol som v parizi, kde je ich este aj 500druhov odtienov, a v pohode. lenze to su normalne pracujuci ludia, nie zberba, ktora ignoruje vsetky nase predpisy, zakony a pod. oni su tiez pristahovalci, ale nie kocovnici. oni dodrziavaju zakony a robia to, co od nich krajiny vyzaduju. tiez ich je vela, ale robia to. no tu poviem, ze tej novej vrstvy sa obavam, lebo ked je niekto schopny vliezt do tunela pod ocean len aby sa dostal do UK a tam aj zomrie, to hovori za vsetko. tito maju tiez akesi zakony predpisy v prdeli. opat, maju uplne ine zmyslanie.

a este k teme mensina na slovensku: zaujimave, kolko z nich z vychodu, aj z tych oblasti, co neskoncili skoly, a ignorovali co sa dalo odisli do UK, a tam sa uchytili. makaju, a kto vie, v UK ak clovek maka zarobi paradne love. potom dojdu sem na BMW X5tkach, postavia zrekonstruuju domy a vyzera to lepsie ako na "slovenskej ulici". Cim to asi bude? Mam taky pocit ze pocitat vedia lepsie nez my.... Robit za 400-500eur nebudu, lebo sak rozdiel medzi socialkou a tym co zarobia ked budu ROBIT je prakticky minimalny, ak nie ziadny. Ale ked im niekto ponukne 1500-2000eur, vtedy uz robit idu.

Mam znamu v Irsku, ktora pobera po tom, co tam odpracovala isty cas davku v nezamestnanosti a ine davky /ale len to, co moze dostat Ir ak nepracuje../ dokopy cca 750€ mesacne. Mesacne dostava 750€ za to, ze nikde nerobi. Z tych penazi dokaze zaplatit prenajom, jedlo, a este si dokaze aj ODLOZIT. Na Slovenske pomery, tu ked byvala v podnajme, a zarobila 9-10rokov dozadu 400-450eur, ostavalo jej po zaplateni podnajmu a zradla 0€.
Lenze, aka je motivacia v Irsku pre mladych aby sli robit? Ak mozu mat 750€ len tak, za nic? Motivacia je ta, ze ked budu robit, zarobia 2500-3000€, a ich zivot ma zrazu uplne inu uroven. Ano, preziju ak z davok, ale to pre nich nieje zivot. Vacsina mladych tam doslova chce robit, aj ked su tam aj povalaci a pod.
A teraz porovnajme SR - clovek ak nerobi, a vycica co sa da, myslim ze z davok dostane max okolo 170€. Ak byva este s rodicmi a zadarmo, z tychto penazi teoreticky dokaze prezit. Ak by zacal robit, a zarobi 500€ cca dajme tomu ze v cistom, uz sa zacne kolobeh - na cestu do prace, pravidelne stravovanie a pod., a nakoniec mu vyjde, ze ma mozno 350€ dokopy, ak odrata vydavky, ktore ked nepracuje nema. Takze vacsina tu na Slovensku zije sposobom: vyberam si pracu a za 500e robit nepojdem, NEOPLATI SA. Zazil som nazivo jedneho 21r typka co 2r dozadu skoncil slova, jak hovoril: ta robit pre valeo nebudem, tam stojim pri pase a zarabam tazke love pre firmu a oni mi daju smiesnych 550e. radsej budem doma sediet, viac sa mi to oplati!
Nechapal som, kedze ja mam skonceny 2st. VS, ten typek ma ledva maturitu, ja mam k tomu skoncenych x kurzov, certifikatov, a neviem coho, a nemam ovela vyssi plat tych 550e.
V takom Irsku, clovek ak nerobi, nikam sa nikdy neposunie a to tych ludi nuti ist pracovat. A to tam maju tolko aknerobia, co nema vacsina slovakov ked pracuje.
Ale na Slovensku, nerobim - prezijem, robim - mam o trochu viac, na auto si aj tak nenasetrim, na dovolenku aj tak nebude, max. sa pojdem 3x rozbit do mesta a je po vyplate.
Scasti ma pravdu, ale kde budeme o chvilu, ked vacsina mladeze, tej na urade prace ma nazor: pod 700e mi ani nenukajte...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Kto to chcel tych čmúdov prevychovavat? http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/7 ... l?ref=njct
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

to sa neda prevychovat, ci sa Vam to paci alebo nie, drviva vacsina ciganov/romov je ako pisal Jergus geneticky neschopna zvladnut socializaciu medzi normalnych ludi. Vo velkej vacsine je tam silna degeneracia. Jedina sanca je, zobrat im decka hned po narodeni a vychovavat ich v normalnom prostredi.
ale cigani sa riesit nikdy nebudu, su na ne velke dostacie z EU aby ich u nas udrzali a vlada je rada ze ich ma.
klobuk dole skutocne pred Romami co sa z tohto vymanili a ziju normlany zivot, pretoze to musia mat tazke. Slovaci su silno zaujaty voci ciganom, ale bohuzial pravom.
A este raz opakujem ludom co tu moralizuju a podobne, skuste ist zit kde maju geta, osady. Potom pridte a vypisujte o socializacii a o predsudkoch.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Xeigen »

Prečo im po vzore demokracie spoza mláky nespravíme nejaké rezervácie ?

Návrat na "Debata o všetkom"