Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

toto sa asi nikdy nestane, ved je vidno co si slovaci za 26 rokov zvolili, vzdy len zlodejov. to je choroba demokracie, alebo skor by som napisal, ze spolocnost mentalne nedospela na demokraciu. vo vedeni statu su vzdy len ludia ktorym ide o vlastny zisk a mamon, nie o blahobyt statu.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

asi tak

ja nikdy nepochopim, po kauze gorila, ako dopadli nasledne volby. okrem vypadnutia SNS sa nezmenilo nic. teda vysledok: ludia su slepi, a nestacila by im ani tlupa goril, nieto jedna. asi im je jedno, ze niekto si tu pri predaji statnych podnikov rozdaval miliony do vrecak.

ale zasa, minule som tu riesil, aby sme volili male stranicky, ktore maju ludi bez skusenosti a pod, a bol som zdrbany, ze ako by to tu potom vyzeralo. a co potom chceme? zlodejov, alebo neskusenost? lebo ja som za to druhe. aj ked neviem ako by vyzerala vlada ak by mali male strany percenta ako 5,5 6,5 5,1 5,8 a pood. lebo nic ine nedokazeme "vo volbach": ako volici dokazat. nikdy sa nezjednotime na jednej strane, a to by museli byt najprv styri strany s cistym financovanim, bez ludi z akymkolvek politickym pozadim z minulosti aby sme uvazovali ze dostaneme nejake 4strany do politiky... me by stacila jedna s 20%. ale ludia su blbi. radsej daju hlas smeru, ako novej neznamej strane,.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

fellipe a co myslis ze by vo vlade srpavili male stranicky? myslis ze keby zrazu mali na stole tie miliony, ze by ich odmietli a isli robit dobru politiku pre stat? Isto nie
Tento stat nepotrebuje neskusenych ludi, potrebujeme dobrych politikov, ale politikov s charaketorom a dobrym ekonomickym/pravnickym vzdelanim. Vybornych manazerov na strategicke pozicie. To je ale paradise, ktory tu na slovensku nebude este dlho. Najprv sa bude musiet vycistit volicska zakladna, pretoze ak budu isty volici reagovat na slogany vlaky zadarmo a podobne veci, tak proste nic ine nema sancu uspiet. Potom treba volicom zdvihnut ekonomicke chapanie situacie, vidiet kusok dopredu, rokov, nie co bude zajtra. ale toto je uz skoro nemozne, to zatial dokaze male percento.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6714
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

LordKJ so vystihol, ked som cital felipeho prispevok presne ten clanok mi napadol. Potrebujej silnu jednoliatu vladu ktora sa nemusi natahovat kompromismi a ma jasnu viziu ako riesit veci, nenecha sa odradit nepopularitou a presadi spravnu vec aj proti voli obacnov aj za cenu ze ich nikdy uz nezvolia. problem je ze na slovensku je takyto scenar nerealny. mozno keby sulik dostal 30% tak on by do toho isiel.

vyborne to vystihil prochazkov byvali hovorca:
Rozpor je v tom, že vy ako politik sa musíte pokúšať o zachytenie toho, čo chce väčšina, no zároveň si uvedomujete, že spoločnosť posúva vpred menšina, a tým nemyslím hneď národnostnú menšinu. To sú napríklad podnikatelia či živnostníci, ktorí tvoria len malú časť spoločnosti. No keby ste oslovovali iba menšinu, stratíte podporu tých, ktorí vám doručia váš mandát.
https://dennikn.sk/186129/hovorca-ktory ... s=og.likes
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

ked u nas maju vsetci politici jasnu viziu len ako rozkradnut stat, a ludia maju jasnu viziu mat bez prace a namahy milion eur na ucte
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Ci si to chceme priznat, alebo nie, tak problem je v nas ludoch.
Charakteristicka slovenska vlastnost nie je pohostinnost, ale nezaujem. My tu zijeme v predstave, ze niekto nieco spravi a spravi to dobre. A ked nie, tak pockame do dalsich volieb a mozno sa to zmeni. A pri pive a na nete si mozme nadavat a mysliet si, ze aki sme chytri a ako vieme riesit problemy :rolleyes:

Ak chceme, aby sa tu konecne nieco zmenilo, tak si treba otvorit hubu. Treba sa stazovat, treba chodit na protesty, treba dat politikom najavo, ze ak chceme, tak ich vykopneme a pridu dalsi. Hoc neskuseni, ale aspon bez napojenia na sucasnich oligarchov. Lenze problem je, ze toto riesenie ocakava aktivitu zo strany obcanov a tu je kamen urazu. Ocakavam, ze aj tu sa najdu taky, ktory mi povedia, ze to nema vyznam a ze je to stratene.... :facepalm: Nie je. Treba im ukazat. Za posledny rok som vynechal len jeden protest proti fico vlade a jeho gazdovaniu. Ucinok slaby ale neva, pojdem aj na dalsie.

Uplne presne plati tato veta: "Ľudia majú takých politikov, akých si zaslúžia." Ak je proste drviva vacsina volicov u nas zvyknuta na komunisticke rozkradanie a to, ze mam zabezpecit len seba by any means necessary, tak sa nemame preco cudovat, ze sa veselo kradne a veselo sa to toleruje. :wallbash:
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

materik: skusim teraz zapolemizovat, nepoznam ta, tak si predstavme ze si bezny mlady slovak, mas hypoteku na panelakovy byt, mas zenu a rozmyslate o dietati. nie si spokojny so sucasnym politickym systemom, nie si spokojny s vyvojom na slovensku a rozhodnes sa zalozit politicku stranu. predstavme si ze sa obklopis super ludmi z rovnakej socialnej vrstvy, s rovnakym postojom, s rovnakou ideou, nikto z nich nie je moralne zhumplovany a predstavme si ze sa obklopis naozaj odbornikmi na ekonomiku, polnohospodarstvo, IT atd atd atd. proste vytvoris ideal! predstavme si ze spravis raketovy nastup na politicku scenu, predstavme si ze so svojou charizmou strhnes obrovsky dav ludi na svoju stranu, a predstavme si ze vyhras parlamentne volby so ziskom 60%. zostavis super vladu, dosadis vsade odbornikov s praxou, ktori vedia ako treba svoj sektor uspesne viest, ty sa stanes premierom a budes sa snazit aby cely stat fungoval v prospech obcanov a aby sa zo slovenska stal naozaj stat na ktory mozu byt jeho obcania hrdi.
a teraz prichadza moja otazka. pride za tebou ujo kocner, hascak alebo siroky, alebo aj vsetci traja naraz, a ponuknu ti, ze oni si dodaju svojich poradcov, ty budes podpisovat to co navrhnu a ako revanz za kazdy rok "tvojej vlady" ti zaplatia 10 milionov. ako moralne neskazeny v prvom momente prve co ta napadne bude "ale ja to robim pre obcanov". no v zapati si predstavis svoju krasnu zenu v tretom mesiaci, predstavis si ze za 4 roky takeho otrokarstva budes zabezpeceny aj so svojimi detmi. co si vyberies???
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

vyberiem si ruku z vrecka a ukazem prostrednik. Lenze to som ja, mne by hrdost nedovolila.
Ako politik by som aj tak zarabal dost ja vobec nemam taku hrabavu povahu.

Lenze hoc aky iny politik, ktoreho by tato ponuka zaujala, by si mal byt vedomy, ze ludom sa to nebude pacit a mozu ho dat dole. Napr. ako teraz Rumuni cistia svoju politicku "elitu", alebo aj Cesi. Lenze Slovaci machnu rukou, politik pochopi ze je beztrestny a kolotoc pokracuje. Ako vravim, chyba je v ludoch. Ak by sa na tyzden zablokovalo pol Bratislavy, len kvoli tomu, aby vysetrili korupcne kauzy, myslis, ze by to k nicomu neviedlo?

A predstav si hypoteticku situaciu, kde by kazdy politik s uplatkom skoncil. Ci uz v base, alebo aspon v politike. Myslis, ze by oligarchov bavilo platit politikov a nemat z toho nic? Len, toto si ziada aktivitu zo strany obcanov a to mi na slovensku pride vacsie sci-fi ako cestny politik.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12244
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

kecy, ale ja ti to este nacrtnem z druhej strany. ako pravy slovak teda odmietnes, ze to co robis, robis pre ludi nie pre namastenie si vrecka. na druhy det ti zvoni telefon a v nom policia, tvoja zena s dietatom mali autonehodu, ale nieco podobne. Ok zlozis, utekas do nemocnice. Zvoni telefon, padne otazka, tak co rozmyseli ste si to stou pracou pre ludi alebo pre nas? CO povies?

Treba si uvedomit kto skutocne vladne slovensku, politici? ktory|? Fico? to je len babka, ktora vie rozpravat a ohlupovat starych ludi.

PO roku vlady to radsej zabalis a pojdes robit sasa do pozicie, lebo na toto nemas zaludok ani svedomie. Budes si brat politicky plat a vyhody z toho plynuce a budes sa radovat, ze mas zdravu rodinu.
Ale spravne si napisal, tu nejde ani tak o to kto je vo vlade, ale o ludi v state. Pokial my nebudeme udavat smer, tak sa nikdy nic nezmeni
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jergus »

materik: no ono problem je ten, ze ukazal by si im prostredny prst raz, potom by na teba skusali nasit cokolvek na zdiskreditovanie a zaver by bol s vyhrazanim.

v podstate tu mozem napisat, v kremnici chcela zahranicna firma tazit zlato, moji rodicia 10 rokov robili vsetko proti tomu, od zalozenia obcianskeho zdruzenia, cez peticie, navrhy zakonov, az po vlacenie sa po sudoch, nerobili nic ine len chceli aby sa zo slovenska nestala diera, nerobili nic protizakonne a nemoralne a jedine s cim sa stretli ci uz na uradoch, ci v parlamente, ci na sudoch bol totalny odpor, pohrdanie a derave zakony. najskor sa nas ako rodinu snazili zdiskreditovat roznymi vymyslenymi aferami, ale nakolko to nepomohlo, najskor prisla dosekana brana na novej garazi, neskor sme pred domom nasli listok s odkazom "v dome mate vybusninu". za cele to obdobie sa nas zastali len dvaja ludia z politickeho sektora a to kramplova a prochazka, plus bezni radovi obcania a dokonca aj obycajni policajti :-) . takze ja nemam ziadne iluzie a ak sa aj najde niekto cestny, tak bud pojde s prudom zlodejov, alebo ho odstrania
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ono najväčšia chyba bola, že tu nechali komunistov, to už tuším aj šimečka či kto oľutoval. Aj keby si niečo chcel, že vyhlásiš výnimočný stav a pôjdeš ich pozatvárať, tak skôr než by si to urobil sa stane to, čo vravel ešte kedysi dávno Zajac - "a potom sa stane to, že sa pacient zobudí ráno mŕtvy".
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ved presne to pisali vtom clanku o Estonsku
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

HellAngel napísal:kecy, ale ja ti to este nacrtnem z druhej strany. ako pravy slovak teda odmietnes, ze to co robis, robis pre ludi nie pre namastenie si vrecka. na druhy det ti zvoni telefon a v nom policia, tvoja zena s dietatom mali autonehodu, ale nieco podobne. Ok zlozis, utekas do nemocnice. Zvoni telefon, padne otazka, tak co rozmyseli ste si to stou pracou pre ludi alebo pre nas? CO povies?
...
Treba si uvedomit jednu vec. Problem by to bol keby si este len kandidoval, nemal ziadnu funkciu. Tym, ze by si bol vo funkcii "najvyssej" by si mal v rukach esa ty a nie nejaka luza. Policia, SIS, ochrana ustavnych cinitelov, ochranka, ... toto vsetko by si mal k dispozicii ty.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

To znie pekne, zober si už len akí ľudia sú namotovaní v polícii a potom by si to pochopil, čo by si mal v rukáve.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push

Návrat na "Debata o všetkom"