Zubar pyta vela penazi

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Ahojte,
pred nejakym casom priatelka zmenila zubara, ten jej povedal ze bude treba vykonat nejake ukony (pred tym nikdy nemala so zubami problemy) a ze to bude stat 150 eur s cim suhlasila, no pocas toho ako tieto ukony robil (na viac sedeni) sa jej zacali vyskytovat problemy (ako som hovoril, pred tym nikdy problemy nemala, zacala ich mat az po tom ako zacala navsetvovat tohto zubara), museli jej vytiahnut nervy z dvoch zubov, spravilo sa jej tam lozisko hnysu ktore museli prevrtavat\prepichovat alebo co vlastne, no proste museli jej riesit tieto veci... ked uz bolo vsetko vybavene, zuby prestali boliet (no 2 dni do zadu ju zacali boliet zas, ale zas ine.....) lekar vypytal 45 eur za plombu a povedal ze musi do 2 tyzdnov doniest 300 eur! pri tom tych 150 eur co hovoril na zaciatku uz vyplatila...

zda sa nam ze pan doktor chce proste vycucat nejake peniaze kym moze, mozno to tak nie je ale jeho pristup tomu tomu nasvedcuje

neviete co sa da v takejto situacii robit? nie ze by ani nechcela zaplatit (no nechce, hovoril jej inu sumu a teraz ma zaplatit o 300 viac) ale ani nema z coho (studentka)

dakujem za rady
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa geroswen »

Ak je to sukromny zubar, tak za to, co popisujes je este celkom lacne. Ja som za jednu bielu plombu platil 111 eur ale borec to spravil tak, ze ju nedokazem rozoznat od zdravych zubov.

Ked robil ukony navyse, tak mohla pocitat s tym, ze to bude drahsie a mala sa na cenu opytat vopred... teraz jej uz podla mna nezostava nic ine nez zaplatit.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa stiv »

Ak nemala prehliadku tak bohuzial. Plomba kilo a vytahovanie nervov tiez nieje zadarmo. Niesom si isty ci by inde zaplatila menej. Ale asi jej to mal povedat, ze bude platit viac.

Keby jej to ale povedal nechala bolavy/zapaleny zub/nerv?

Nejake meno toho zubkara ak z KE?
.
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

ma preventivnu, a keby jej povedal sumu tak hovori ze by ho radsej dala vytiahnut, lebo je aj tak vzadu a to by bolo jednoduhsie, lacnejsie a menej trapenia...

meno by som nerad pisal kym to nedoriesime, ale recenzie na webe nemal tiez idealne
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa Marek125 »

Cela ta zubarina je jeden žrút peňazí, môj zubár stále a takú pastu a takú atď. všetky zuby ma snáď bolievali. Za každým som tam nechal nekresťanské peniaze lebo on chce ten zub zachrániť a podobne. Zuby som si prestal umývať kadejakými modifikovanými pastami iba čistou vodou. A už som nebol dva roky u zubára, iba na prehliadke a spokojnosť všetko dobre. Ale ak ma fakt také zle zuby tak s tým nespraví asi nič proste jej ostáva len platiť alebo zmeniť zubára nech si vypočuje viac názorov na tie jej perličky :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa molnart »

cena sa mi zda byt az podozrivo nizka, ten pristup uz menej. lozisko hnisu ked ten zubar robi svoju pracu dobre sa nema preco vytvarat. k vytahovaniu nervov sa neviem vyjadrit, hovoris ze frajerka nikdy predtym so zubami problem nemala ale nepises ci chodila pravidelne na preventivky. ked zuby 5-10 rokov neriesis tak tam mozu vzniknut taketo nenavratne procesy ktore vyzaduju radikalny pristup v podobe vybratia nervu.

ja mam nervy vybrate z uz asi zo siedmych zubov + vytiahnute 3 osmicky. v 15-tich uz som nemal zub ktory by som nemal vyvrtany, potom som zmenil zubara ten mi ich dal do poriadku, naucil ma spravnu hygienu, ale kazdy 2-3 roky mi treba robit nejaky vacsi zasah. naposledy som mal komplikaciu, v novembri mi robil zub ktory ma stale bolel, on nic nevidel na rentgene, ani ked to otvoril, ale vybral z toho nerv a odkvtedy pohode. akurat ze cely jeden zub ma stal liter...
aj som rozmyslal ze zmenim zubara kvoli cene, ale zasa za takmer 20 rokov co k nemu chodim prvykrat som mal problem, a ked pocujem od ostatnych ako ich posielaju kade tade pre rtg snimky, tyzdne cakaju na korunky a pod. a moj ma vsetko na mieste, rentgen mi urobi hned ako pridem, aj korunku ked mi robi tam ma priamo v ordinacii stroj kde mi to vyfrezuje kym si vonku citam noviny. zubar tvojej frajerky presne zodpoveda tomu co pocujem od ostatnych - lacny zubar, ktory je fajn ak nemas problem, ale akonahle je nejaka komplikacia tak uz to nema konca. kolegyni takto lozisko hnisu zo zubu ostalo neriesene prakticky rok, az kym sa jej to rozliezlo po tele, islo na nohy, jedneho dna sa nevedela postavit a pol roka bola na pn.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa Leon »

tak liter je troška vela už nie? :D ved bezkovova cista keramika stoji 400-500 eur a to ti už v zivote "nezhnije" ani s tym nic nebude.
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa molnart »

no on mi najprv spravil to keramiku za 500, a potom ako som ten zub stale citil tak tu keramiku musel prevrtat, vybrat nerv a znova ho zapchat, co bolo dalsich 400. ta zvysna stovka bola preventivka a hygiena, co s tym jednym zubom az tak nesuvisel, len ja som to ratal do rovnakeho budgetu.
dalsia podstatna vec, ze predtym som u zubara vzdy stresoval, teraz tam chodim na oddych a niekedy si aj zdriemnem, akurat ma vzdy prebudi smrad spaleneho masa ked mi odrezava z dasna :D

inac sebelepsi zubar ma na webe cennik, takze zhruba vies co ta moze cakat
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa HellAngel »

zuby su zlata bana, zubar sa bude vzdy snazit zub zchranit, lebo su to pre neho prachy.
Cena je este primerana
Ale mal ju upozornit ze toto ci ide robit, bude stat viacej ako sa predtym dohodli. Osobne by som siel za nim a porozpraval sa snim o tom. Bez upozornenia na cenu, robil ukony skor, ako si to dohodol s pacientom.
Ked stavaju dom a narazia na problem, tiez si majster svojvolne bez informacie investora neobjedna vrtnu supravu za 1000eur
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa Ivko »

Či niekto má alebo nemá prehliadu bude platiť tak isto. Ešte som nezažil aby mi niekto povedal že neplatí za zubnú náhradu, alebo plombu.
Jedine čo preplatí poistovna je tá samotná prehliadka.
Kolko pýta zubár za daný úkon je čisto vec zubára, jeden pýta 30€ - druhý za to isté 40€ a niekde v na konci sveta kde sa muchy otáčajú stačí aj 20€ (ale robí to zubárka čo má tak 75 rokov a jej robota stojí za velký oný)
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa Sky »

Tak moja zubarka zobrala za umrtvenie zuba - vytiahnute nervov a nasledne po vsetkych ukonoch (dokopy 3x som tam bol) biela plomba 10€ :D (a to je zatial najlepsia zubarka ku ktorej som chodil)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa spencer »

chlapy neblaznite . Mal som zubára fušera , ktorý chodil do ambulancie aj napitý aj so sestričkou (nejdme ho menovať ale do SS napíšem zo žiliny :D ) no ten blázon mi opravoval ulomený kus zubu (pád na chate v nietriezvom stave ) tak , že mi vyvrtal a dal vložku , ale do terminu kedy som mal prisť mi vložka vypadla , tka zase vložku , a zasa vypadla . v tom som sa nasral a vravím že nech mi ho vytrhne že si neminiem dovolenku kôli jednému zubu , najprv nechcel ale potom vytrhol . Keď som mu povedal , že u ňho aj tka už končím tak že ešte dva zuby mi vyvrta čo sú akutné , pri tom nikdy som s nimi problém nemal . tka to vyvrtal a zalatal blombami . zobral dokopy 20 € :D . si vravím nejaké lacné . potom som zistil že mi z toho puchne ďasno a tie blomby vôbec dobre nesedia .

Vtedy som si povedal je čas na zmenu . objednal som sa ku zubarke sukromnej čo mi odporučil kamarát . tak som došiel spravila rontgen . to stálo okolo 15 € spravila mi ustnú hygienu čo bolo okolo 40 € odstraňovanie zub kameňa už neviem presne ale skratka starala sa . potom prišli narád zuby . keĎ som videl ako precízne mi ten zub urobila si vravím tak už len tu budem chodiť , odvtedy mi opravuje zuby ona . zdala s ami draha aj každému s kým sa bavím a preto ma zarazili sumy ,ktoré popisuješ ty . mňa oprava zubu stoji bielou blombou fakt kvalitná prácička od 50 do 80 € s umrtvením a všetkým . Opravila mi už aj jeden ten zub po tom fušerovi a musela rezať ďasno a podobne lebo že to puchlo kôli tým sfušovaným blombam . teraz ma čaká ten druhy vedľa neho . ja len vravím je to sukromníčka , kvalita na vysokej urovni a idem aj v pondelok . tie prachy do tých 80 € beriem že je to ešte ok predsalen zdravie je len jedno . Ale v tvojom prípade sú tie cifry úplne mega prehnané voči mojim . kamarát mal zubara , ktorý robil zuby futbalistom a podobne a za zub tma nehaval 250 € a to už bolo pre nás veľa .

takže najdeš zubara čo ti spraví zub za 10 € (neodporúčam ) nájdeš zubára čo spravi kvalitne do 100 € zub - bez nejakýchvložiek a hovadin skratka za hodinku ideš vyškereny preč (odporúčam) . zrejme sú teda zubari čo robia za vyššie cifri a na tvojom mieste by som skúsil zohnať takého ako mám ja . jeden zub mi musela vytrhnuť ale 4 mi už opravila a nemám s nimi žiaden problém . Zubar aby som na tovjom mieste vyplatil a už tam nikdy nešiel .

EDIT : ešte dodám že ten zub čo mi trhala tiež mi najprv navrhla či ho chcem zachraniť ale že na rovinu mi povie že by to bolo náročné pre mňa aj pre ňu aj pre peňaženku a že výsledok aj tka nie je istý lebo sa to nemusí prijať . tak som dal na ňu že radšej von ( zanedbal som ho ) :(
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja som bol asi pred 10 rokmi u zubarky, ktora za amalganove plomby nebrala nic ale bola to teta, co mala byt uz davno na dochodku, sestricka sa tam vyskytovala len obcas, hygiena 0 bodov, o lokalnej anesteze este nepocula a vybavenie bolo este z minulej republiky.

V BA u sukromnika maju v cakarni velke akvarium s rybickami, cloveka nic neboli a za cely cas si ani nemusis vyplachnut usta, lebo sestricka vsetko ohandluje :D To co trvalo u hore spominanej 2 hodiny a robila to na etapy, lebo som bol zeleny od bolesti spravil typek aj s umrtvenim za 15 minut.

btw: Daval si niekto robit rovnatka po 18? Ja sa uz nejaku dobu chystam ale netusim, co to bude stat... pocitam, ze take 3k? :rolleyes:
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa molnart »

tak, spencer to vystihol. az teraz pozeram lokality kto je odkial, zial v bratislave a okoli su tie ceny vyrazne vyssie ako zilina alebo kosice, a ked nahodou natrafis na niekoho kto je dobry a ma normalne ceny tak sa to rozkrikne a je nuteny ceny zvysit, pripadne neberie novych pacientov lebo nestiha. dalsia vec ze ked ti niekto povie ze ma dobreho a lacneho zubara, tak je to vacsinou clovek ktory so zubami ziadny problem nema. ako moj foter, co bol u zubara za poslednych 20 rokov asi dvakrat, v zivote som ho nevidel pouzivat zubnu kefku a nema ani jednu plombu. Takym je jedno k akemu zubarovi pojdu a vzdy budu spokojny
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Zubar pyta vela penazi

Príspevok od používateľa spencer »

jo molnar , niektorý si za život zuby neumyju ako moja bejvala a krásné zubky . neikto si rajbe zuby aj medzizubnymi kefkami a nič z toho . a tie ceny podľa lokalit - to je proste fakt . je to logické že je to tak a asi by som takto z okolia blavy cestoval za zubarmi sem ku nám . raz za čas spraviť zodva tri zuby naraz ak je to možné .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Debata o všetkom"