Platba SK<>CZ - posielať v EUR alebo CZK?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Platba SK<>CZ - posielať v EUR alebo CZK?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ahojte,

môžem sa opýtať finančne znalejších ohľadom klasických CZ<>SK prevodov?
Dajme tomu, že chcem vyplatiť 6000,- človeku v CZ prevodom, aké sú best practices? Platba v EUR, rovno platba v CZK?
Pozriem na kurzový lístok v Tatre a padám do kómy zo všetkých údajov
https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/k ... istok.html .
Mám z toho už fakt chaos - teraz som platil minulý týždeň chalanovi 6500,-, posielal som v EUR, takže som v konečnom dôsledku platil oveľa viac ako bol "google" konverzný kuz.

Čo je výhodnejšie? Mám v budúcnosti rovno posielať v CZK?

Dúfam, že vidno ako chaoticky to popisujem, lebo síce mám nejaké základné znalosti financií, no z rozmýšľania nad týmto ma začne do pár sekúnd bolieť hlava, začnem driapať po stole a mením sa na godzillu a moje okolie je ako nevinné mesto.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Platba SK<>CZ - posielať v EUR alebo CZK?

Príspevok od používateľa stiv »

V TB mas poplatok za platbu v cudzej mene. Aspon bez premium bankingu.
Naposledy upravil/-a stiv v Po 03. Júl, 2017, 14:17, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Platba SK<>CZ - posielať v EUR alebo CZK?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže v podstate to radšej ani neriešiť a len podľa toho, akú má daný človek banku a podľa konverzného lístka prekonvertovať CZK sumu na EUR a poslať zodpovedajúcu sumu? Samozrejme s ohľadom, že sa to môže zmeniť o nejaké drobné za ten deň.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Platba SK<>CZ - posielať v EUR alebo CZK?

Príspevok od používateľa stiv »

Presne tak. Inac zaplatis 10 eur za prevod (do 2k€). Ale ked to posles v eur tak to moze zaplatit on a to sa ti podakuje.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Platba SK<>CZ - posielať v EUR alebo CZK?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Jo, konkrétne u toho chalana to bolo našťastie len euro. Čo tipujem, že bude všade len pár eur, Tatra je exot na poplatky...už sa teším ako onedlho ten účet zruším na veky vekov.

Takže ak budem chcieť napríklad matchnúť trebárs 6000,- a posielal by som to napíklad do Fia v CZ (lístok https://www.fio.cz/akcie-investice/dals ... e-konverze ), tak mimo poplatku za konverziu by som posielal od seba ~235€ (6000/25,48127)?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Platba SK<>CZ - posielať v EUR alebo CZK?

Príspevok od používateľa stiv »

No par eur alebo 10. V TB sice platis za vsetko co by ta ani nenapadlo ale ma aj svoje vyhody.

Tak to uz neviem ako to konvertuju. Niesom bankar. Ja ked posielam v czk a dojde rovnaka suma ako ma. Skus im napisat. Snad maju live supp ako TB. :laugh:
.

Návrat na "Debata o všetkom"