stropna lampa Xiaomi LED Yeelight

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

stropna lampa Xiaomi LED Yeelight

Príspevok od používateľa chatpall »

Ahojte, ak by sa niekedy niekto rozhodoval o kupe tejto lampy, kedže dnes je moderne mat vsetko "smart" tak pisem moje skusenosti.

Jedna sa o LED svietidlo okruhleho tvaru - 36 cm priemer. Rozsah teplot farieb 2700-6500 K. To realne znamena 4 urovne teplot s moznostou nastavit si intenzitu pri danej urovni. Ma tzv. moonlight, to je urovne osvetlenia pre noc, je to taky typ osvetlenia, kedy v izbe vidite aj v noci ale nemalo by to ovplyvnovat kvalitu spanku.

Ovladanie je bluetooth ovladacom, aspon myslim ze je bluetooth (asi nejaka vlastna specifikacia) a appkou pre Android a iOS. Tu zacina ta srandovna cast. Na to aby ste vedeli aktivovat svetlo treba mat v telefone nainstalovanu aplikaciu a sparovat svetlo s telefonom na domacej wifi sieti. Aplikacia pyta vsetky mozne pristupy k celemu telofonu. Vyzera to ako "odpocuvacie" zariadenie z nejakeho orwelovho romanu. Aplikaciou ovladate svetlo rovnako ako s manualnym ovladacom. Plus je mozne nastavit si rozne typy situacii, ako sa ma svetlo spravat. Je mozne nastavit rozne skupiny svetiel a ovladat ich naraz. Automaticky o nejakej hodine zapinat, menit intenzitu atd.

Je mozne povedat svetlu ako sa ma spravat na zaklade smartnaramku od Xiaomi.

V realnej prevadzke neskusane, napisem o dva mesiace zivota s lampou :) Cena do 80 € cez rozne cinske stranky.
Naposledy upravil/-a chatpall v Po 26. Jún, 2017, 11:37, upravené celkom 1 krát.
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: stropna lampa Xiaomi LED Yeelight

Príspevok od používateľa LordKJ »

nepochopil som komu bol venovany posledny odsek
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: stropna lampa Xiaomi LED Yeelight

Príspevok od používateľa molnart »

co som niekde cital, problemom tychto lampiciek byva ze ked vsetko si nastavit cez appku a potom svetlo vypnes normalne vypinacom na stene tak sa ti vsetky nastavenia resetnu. k tomuto by si mohol potom nieco napisat. pre mna by takato sranda davala zmysel keby to malo ovladanie aj z desktopu cez nejake webui. doma ked treba svietit tak sedim aj tak pred kompom a odomykat telefon, spustit apku, cakat kym sa tel. pripoji na wifi/bluetooth trva dlhsie ako sa postavit a ist k lampe
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Debata o všetkom"